Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Agnieszka :) Tomek Domurat (2300 niezalogowanych)
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Gdybym mieszkal w USA i zlodziej ukradlby mi nawet 1nego dolara to bym go zastrzelil. A tutaj jest zalegalizowane okradanie wszystkich pracujacych obywateli aby rozdac te pieniadze w formie zasilkow i innych swiadczen dla pasozytow.

Do tego wszyscy ambitni norwegowie niechca tego socjalistycznego systemu lecz zazwyczaj pasozytow jest wiecej niz pracujacych na nich ambitnych ludzi. Nie mowie tu o takich pracownikach ktorzy do kamery mowia ze nikt sie nieprzemecza i wszyscy pracuja w spokojnym powolnym tempie. Bo tacy ludzie uwielbiaja system w ktorym wszyscy jada na plecach tych ktorzy tworza wartosci.

Lecz wszyscy ktorzy cos osiagneli nie dzieki znajomoscia i republice czerwonych kolesi aka "AP pamper" wspieraja partie FrP ktora ma 16,3 % poparcia poniewaz mniej wiecej tylu w Norwegii jest ambitnych pracujacych specjalistow oraz kapitalistow ktorzy zarabiaja na cala reszte praktycznie. Najlepszym przykladem Olav Thon kapitalista ktory stworzyl 1000ce miejsc pracy i wplacil miliardy podatku do kasy panstwowej. Socjalisci byli ostatnio nieszczesliwi iz za swoje miliardy stworzyl fundacje wspierajaca innowacje, naukowcow i rozwoj technologii... Chcieliby pewnie aby rozdal narkomanom na socjalu albo najlepiej aby panstwo do budzetu zabralo caly jego kapital gdyby umarl zanim nim rozdysponowal (nie posiada livsarvinger).

Do tego dodam ze ja przez przypadek jestem w takiej samej sytuacji jak norski bo urodzilem sie na tej socjalistycznej skale a potem po niecalych 8miu latach zycia w Polsce w 1997ym trafilem tutaj jako 8mio latek.... Wiec moge razem z innymi probowac cos zrobic aby FrP moglo rzadzic samodzielnie lub z Høyre lecz bez hamulcowych w postaci sekciarzy (KrF) i pseudoekologow (Venstre).

A post kurinaga podkresla styl myslenia socjalistow: gdzieś w Polsce i nie narzeka,może donald pomożę Wszyscy socjalisci czekaja ze im ktos pomoze cos da lub zrobi za nich. Poprawnie powinno byc: Niech zalozy firme gdzies w Polsce, uzyska wysokie zyski ze swojej dzialalnosci oraz stworzy miejsca pracy dla ambitnych pracownikow, "moze donald niezniszczy wszystkiego za pomoca Urzedu skarbowego i ZUSu"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Blackbird napisał:
Wszystkie za i przeciw...racja, wszędzie jest trochę prawdy , ale mimo to jest tu DOBRZE ! A jak się nie podoba to możecie się spakować i wracać do Polski, tam jest na pewno lepiej )

Powiedz to Norwegom że jak im sie "TO" nie podoba ... a nie podoba się im wiele ...to mogą się spakować i pojechać do Polski albo na Ukrainę !Uwielbiam taki argument...hahahaha spakuj sie i wyjedz ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
Przemko napisał:
Sebastian napisał:
Przemko napisał:
Mi sie tam podobalo,TAK JAK W TYTULE mialo byc o Polakach w Norge no to powiedzieli jak zyja ile zarabiaja i ze nie wroca do Polszy dziewczyna powiedziala dobrze jako samotna matka w polsce by nie mogla tak zyc


Ja zobaczylem co innego...dziewczyne co NAV odwiedza reguralnie ,,Rzad placi za to ,rzad paci za smo ...NIE, nie Rzad... JA pace... Ty pacisz... My pacimy z naszych podatkow , napisales ,,dziewczyna powiedziala dobrze jako samotna matka w polsce by nie mogla tak zyc ,,no nie w Polsce jest kapitalizm.W Polszy nie ma TOTALNEGO socjalizmu a tu jest odebrac jednym co chca cos osiagnać ,,sukces,, dac nieudacznikom, azylantom, pijaczom, narkomanom i tym ogolnie co maja wyj.... no ale ...oooo... co chodzi przecierz jest miolo


Wiesz Sebastian troszke HONORU
Co bys napisal jakby pokazali tych co siedza na navie i nic nie robia?podrabiaja dokumeny by dostac jalmuzne z nav,pokazali jak tu zyjemy i jakie mamy mozliwosci ile placimy za to by moc tu byc
Co do tego ile kto za co placi nie rozumiem ludzi ktorzy tak pisza jak ty ja place ty placisz oni placa
Place podatki
na szkole
na szpital
na policje
na straz
na drogi
na nav
na kosciol
itp i tp.........
place tez na bezrobotnych
I wlasnie,pracuje tu legalne juz prawie piec lat nie jestem w stanie ci powiedziec ile miesiecznie z mojej pensji jest zabierane na bezrobotnych powiedzmy ze okolo 100NOK co nie sadze ze jest to AZ tyle ale ok,jezeli jest to taka kwota to niech sobie ja zabieraja nie stanowi mi to ani nie zbiednieje ani nie bede sie na to skarzyl
Przyjezdzajac tutaj zaproponowano mi za moja prace taka stawke xxxxxxx i takie podatki xxxxx
na tamta chwile policzac wszystko mieszkanie oplaty ZGODZILEM sie na te warunki bo pozwalaly mi na lepsze zycie niz w Polsce

Zostalem i pracuje i ciesze sie zyciem

Mam tez spokojna glowe o to ze jak cos sie stanie u mnie w pracy to moge isc na bezrobocie na dzien dzisiejszy rynek pracy zapelnia sie bardzo szybko wiec byc moze i ja kiedys bede musial korzystac z tego nieszczesnego navu

Z innej strony ktos pracuje i ma chorobe przewlekla chodzi tam sobie do lekarza okolo musisz wydac na wizyty 1600nok i ma FRI KORT reszta wizyt jest za darmo tez bysmy musieli powiedziec ze place na niego

w szkolach dzieci maja ksiazki za darmo zeszyty olowki zeczy plastyczne KURDE ja musze za wszystko placic??? BLEDNE KOLO

Co do tego wszystkiego NIE powiem ze Norge jest super zajebiste bo jest wiele rzeczy co mnie bulwersuje w tym kraju no ale nikt nie mowil ze bedzie latwo



Kolego HONORU????? Ja nie mam HONORU....????? zastanów sie co piszesz!
Nabazgrałeś tyle ze nie wiadomo od czego zacząć...może od początku...przeczytaj co napisałem ...przemyśl...odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Natalia Dereń
(lapcia015)
Wiking
Gdzie można to obejrzeć ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
Pomoge ci - jest napisane!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok