Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »
Czytali temat:
beataoslo kamrowska Roman Stelmach mart enty Miroman Remigiusz Kluska Riggman (4061 niezalogowanych)
67 Postów

(malutka1996)
Początkujący
no powiem szczerze że troszke mnie zszokował ten list ktoś powinien to nagłośnić
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Też się podniecacie , nie wiadomo czym i kim .
Facet nudzi sie w pracy przy biurku to i wymyśla ...
---
Pracował fizycznie jako mechanik i pewnie , miał bliski kontakt ze "polskimi specjalistami" co to niczego nie przeoczą i wszystko może im się przydać .
---
Ta jego paplanina , to "wylana"cała złość na Naszą społeczność , pewnie ktoś z Naszych , "lekko go pogłaskał " i tyle .
---
Zresztą chłopina i w innych tematach , też wylewa złości na wszystko w około , nie tylko na polaków .
---
My Tu na Forum też nie jesteśmy lepsi w kierunku Norgów .
Gdyby niektóre wpisy , trafiły przypadkiem do gazet , to dopiero była by HAJA na całe NORGE ...! .
A i pewnie policja obyczajowa też miała co robić z Niektórymi PAJACAMI !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
638 Postów

(WilhelmTell82)
Wyjadacz
Do uzytkownika Elestrado
To prawda ze wiele naszych rodakow ten kraj budowalo i bedzie budowac,ale nie zapomnij ze nie jestesmy pepkiem swiata,a Norwegia tutaj karty rozdaje,nie my to kims innym by sobie budowali.Wybrali nas bo procedury zatrudnien im sie uproscily bo wstapieniu Polski do Unii.Wielu moze narzekac na ten kraj,ale tak na prawde to Norwegia nie jednemu zycie uratowala,tak to by bieda az piszczala u nie jednego,tutaj jestesmy goscmi i uszanujcie to...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Adam B
(Amarci)
Wiking
Zgidzę sie z Tobą kolego z portalu tak jesteśmy tu goścmi ale jak Ty sobie wyobrażasz tak dalej swoje zycie i zwoich potomków?
Będziesz im wpajał że jesteśmy tutaj goścmi i nie mamy prawa głosu? wg mnie każdy ma prawo walczyć o swoje zdanie tu w norwegii bo sam niejednokrotnie walczę z rasizmem i nacjonalizmem w pracy wśród norwegów którzy uważają się ze faktycznie oni sa u siebie ale nie rozumieją polskich realii i dla czego jest tak jak teraz sie porobilo oni mają lepsze zycie na starcie a my musimy o nie walczyc jesteśmy białymi murzynami i wielu przyzna mi tu racje.nie pisze po to by komuś wytknąć błąd ale chodzi mi o to zebyśmy sie nie dali stłamsic i to ze jesteśmy tu u nich nie znaczy ze nie mozemy tu stworzyc naszego swojego tak byśmy mogli być postrzegani jako normalni ludzie i obywatele godni na lepsze zycie a nie takimi jakich nas ogółem postrzegają...Długo by tu pisać na ten temat bo wiele jest przykladów ale warto to przemyslec czy cały czas mamy sie korzyć przed kimś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
muzulmanow jest 7% w Belgi i juz wykreslili z kalendaza Boze Narodzenie
i to muslimy sa goscmi a Polacy nie sa goscmi w Polacy sa konserwatoe i dozorca w twoim domu
a gospodarz ktory poniza gosci i obsluge mieszkanie jest rasista i ksenofob
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
wytrzezwiej chamie w koncu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
jelopie nie wiem w jakim rynsztoku sie obracasz
ze niepojete jest dla ciebie ze mozna byc Polakiem i nie pic w sobote
zmodyfikowale sobie genetycznie lancuch DNA ze konczy sie na wysokosci huja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
piotr z
(piotrsan)
Wiking
nie wiem po co się przejmować tekstem takiego frustrata - znam trochę norwegów i wiem że mimo że myślą że są pępkiem świata to do nas mają szacunek - problem jest w tym żeby więcej naszych uczyło się języka i potrafiło się komunikować z otoczeniem zamiast żyć obok - nikt nie lubi obcych zwłaszcza w kraju takim jak Norwegia w którym w Oslo naście lat wstecz traktowało się jak nas ludzi z północy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
222 Posty
Pawel Kiełbasa
(Purii_id)
Stały Bywalec
Amarci napisał:


(...) jesteśmy białymi murzynami i wielu przyzna mi tu racje (...)



Po pierwsze, mów za siebie.

A po drugie, musisz mieć rzeczywiście smutne i ciężkie życie, jeżeli o sobie tak piszesz.

(z całym szacunkiem dla afro-amerykanów )


Wróć do Ojczyzny, tam będzie Ci zapewne lepiej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Maria Sowińska
(Maria1959)
Wiking
Ten norweski bloger ma rację i to w 100 %. Niech Polacy nie myślą, że są tak lubiani bo są pracowici, rzetelni i tylko oni potrafią pracować. Najpierw chcieli ratować Irlandię, potem Wielką Brytanię i co z tego wyszło? Pozostawili po sobie tylko bardzo delikatnie mówiąc "niesmak". Teraz rzucili się na Norwegię. Jak chmara szarańczy która wszystko niszczy. Przede wszystkim socjalne warunki pracy. To nie będzie długo trwało jak Norwegowie będą na nich pluć za to, że zaniżają stawki godzinowe, że kradną, że wykorzystują pomoc socjalną. Oczywiście nie wszyscy są tacy. Wiadomo jest jednak, że wystarczy tylko jedno zgniłe jabłko aby cała ich skrzynka też się zepsuła. I co wtedy? Następny kraj? Może Finlandia? Może jakiś inny kraj, który musi być ratowany przez "przez najlepszych robotników na świecie". Ratowany czy zniszczony przez "europejską szarańczę"? Ratowany czy zniszczony przez "europejskie k..., które pójdą z każdym i zrobią wszystko za parę dolców.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok