Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
daniel m chris ... Marcin Jankowski Natalia Czapiewska Tomek Stachurzewski Slawomir Daniel Meyer (2093 niezalogowanych)
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
u mnie pracują Hindusi i Szwedzi
no to juz masz znajomosci Szwedzki jest podobny do norweskiego ,pogadaj z kolegami moze pracowali w Norwegii albo maja ,,znajomosci,,
dyplomy mozesz uznac tutaj
www.nokut.no/
wymagany Adobe Acrobat Reader XI ale to zaden problem dla ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(KasiaSzybowska)
Wiking
Dzięki)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów
P. yy
(DratilHelvete)
Stały Bywalec
Papiery musisz przetłumaczyć u tłumaczą przysieglego a potem je tutaj złożyć i czekać Czy Ci zaakceptują i nikt Ci tutaj nie cisnie tylko próbuje przetłumaczyć jak to wygląda z autopsji żebyś sie z ręką w nocniku nie obudziła
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
masz jeszcze do poczytania
www.nokut.no/en/Students-and-job-applicants/
www.nokut.no/en/Students-and-job-applica.../List-of-industries/
tu mozesz wybradz swoje dzidziny


www.ntnu.no/

zacznij tlumaczyc dyplomy
podalem ci pare firm produkujace leki w Norwegi pisz do nich bezposrednio
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Napisałaś, że masz dziecko, nie masz tutaj znajomości a pracy i mieszkania będziesz szukała z Polski.
Z całym szacunkiem, ale nie będzie Ci łatwo ogarnąć wszystkiego z Polski.
W praktyce wygląda to tak , że jeśli nie masz pracy = nie masz mieszkania, bo nikt nie wynajmie Ci mieszkania jeśli nie będziesz miała
potwierdzenia w postaci kontraktu o prace, że będziesz miała z czego płacić czynsz.Nie mówiąc już o tym ,że NOrwedzy niechętnie wynajmują mieszkania obcokrajowcom.
Gdzie będziesz mieszkała zaraz po przyjeździe, skoro nikogo tu nie masz? TY to jeszcze pól biedy, ale co z dzieckiem?
Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, jeśli w wieku szkolnym, to spokojnie, szkołę dla dziecka załatwisz bez problemu, ale jeśli w wieku przedszkolnym, cóż, w Norwegii nieraz trzeba sporo poczekać aż znajdzie się miejsce dla dziecka w placówce przedszkolnej.
Wracając do tematu mieszkania, nawet jeśli jakimś cudem, uda Ci się znaleźć jakieś lokum dla siebie i dla dziecka ( warunki muszą być dobre, bo zaraz wkroczy Barnevernet ) , czy masz odpowiednia ilość pieniędzy aby wpłacić depozyt, pierwszy czynsz i żeby zostało jeszcze na przeżycie do pierwszej wypłaty?
To tylko tak ogólnie co mi przyszło na pierwszy rzut do głowy.
Tak czy siak, życze Ci jak najlepiej. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów
P. yy
(DratilHelvete)
Stały Bywalec
giovi2 napisał:
Napisałaś, że masz dziecko, nie masz tutaj znajomości a pracy i mieszkania będziesz szukała z Polski.
Z całym szacunkiem, ale nie będzie Ci łatwo ogarnąć wszystkiego z Polski.
W praktyce wygląda to tak , że jeśli nie masz pracy = nie masz mieszkania, bo nikt nie wynajmie Ci mieszkania jeśli nie będziesz miała
potwierdzenia w postaci kontraktu o prace, że będziesz miała z czego płacić czynsz.Nie mówiąc już o tym ,że NOrwedzy niechętnie wynajmują mieszkania obcokrajowcom.
Gdzie będziesz mieszkała zaraz po przyjeździe, skoro nikogo tu nie masz? TY to jeszcze pól biedy, ale co z dzieckiem?
Nie wiem w jakim wieku jest Twoje dziecko, jeśli w wieku szkolnym, to spokojnie, szkołę dla dziecka załatwisz bez problemu, ale jeśli w wieku przedszkolnym, cóż, w Norwegii nieraz trzeba sporo poczekać aż znajdzie się miejsce dla dziecka w placówce przedszkolnej.
Wracając do tematu mieszkania, nawet jeśli jakimś cudem, uda Ci się znaleźć jakieś lokum dla siebie i dla dziecka ( warunki muszą być dobre, bo zaraz wkroczy Barnevernet ) , czy masz odpowiednia ilość pieniędzy aby wpłacić depozyt, pierwszy czynsz i żeby zostało jeszcze na przeżycie do pierwszej wypłaty?
To tylko tak ogólnie co mi przyszło na pierwszy rzut do głowy.
Tak czy siak, życze Ci jak najlepiej. Powodzenia
nic dodać nic ująć może tyle że to że posiada sie pieniądze na mieszkanie plus depozyt przeważnie nie znaczy że w tym mieszkaniu sie zamieszka bo takich jak Ona moze byc20 plus 20 par na liście wpisanej przez właściciela i ZAWSZE ci ,ktorzy mają stała pracę na miejscu i przewaznie Norwegowie będą przed nią
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów

(KasiaSzybowska)
Wiking
do Patim Dzięki serdeczne) Czy jest jakaś norweska strona - taki odpowiednik Gowork - gdzie pracownicy oceniają pracodawców - ja mam ofertę z Phizer, niby nieźle ale chciałabym poczytać opinie od drugiej strony.


do Mgora - kurde przeoczyłam fakt autoryzacji zawodu - ale to chyba tylko formalność... skoro mogę w UE, pracowałam w Stanach to może i Norwegia mi pozwoli

do DratilHelvete "jestem pozytywna, wierzę w kolorowy świat" - bo on taki jest)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
221 Postów
P. yy
(DratilHelvete)
Stały Bywalec
Po tylu pigułach własnej produkcji pewnie Twój jest kolorowy hehe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
giovi nie poznaje cie
mieszkanie moze jej zalatwic firma zwlaszcza ze nie mowimy o pracowniku co zarabia <300k rocznie jak ci co sie wypowiadaja
ponadto sa Norwedzy co nie chca wynajmowac mieszkan parom bo to zawsze potem sa problemy z imprezami a Norwezy wcale nie sa najlepszymi lokatorami czesto to wlasnie rodziny albo imigranci wygrywaja visingi
a BV wcale nie jest takie straszne zwlaszcza ze wiekszosc placowek ma zarzuty za zaniechanie dzialania to ze zabrali jakims pijakom dzieci nie znaczy ze zabieraja bez powodu wszystkim Polakom

przedszkola tez nie zawsze i wszystkie maja pelna obsade ja zalatwilem miejsce w lutym z dnia na dzien ,zreszta wystarczy poczytac gazety gdzie caly rok sa ogloszenia o wolnych miejscach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok