Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
55555555 55555555 Miroslaw ..... Piotr Piotr ON Tamten Rokokko3255 Matii. (2633 niezalogowanych)
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
MagdalenaOdrobinska napisał:
Podjęliśmy już decyzję, że chcemy do Norwegii. I nie pisałam na forum po to żeby ktoś mnie zniechęcał lecz po to by ktoś mi pomógł. Więc proszę o wsparcie i pomoc, a nie zniechęcanie. Z góry dziękuję.

W Norwegii moze was czekac bardzo twarde spotkanie z rzeczywistoscia. Nawet twardsze niz w Polsce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
maniakalnie napisał:
jestescie z Polski,wiec macie prawo siedziec tu na d..ie przez 3 miesiące bez żadnych formalnych pozwoleń itp. Kazdy wyjazd z norge,chocby na 1 dzień, przerywa bieg tego terminu. Jako osoba poszukująca pracy nie masz żadnej pomocy ze strony państwa. masz prtawo zarejestrowac się i wrzucic z baze swoje cv na stronie NAV. to jest takie połączenie urzedu pracy oraz pomocy społecznej. na str. NAV.NO sa oferty pracy,są wszelki einformacje (takze w jezyku polskim) o tym co jak i gdzie. Jak już znajdziecie pracę, to wtedy z umową wybieracie się do Tax Office-nie wiem jak to się nazywa po norwesku, i tam składacie podanie o numer Dnummer,czyli tymczasowy numer personalny. tyle chyba...

wiem, że nie pytałas o porady, opinie i doświadczenia ludzi z forumwięc nie bede sie wypowiadac. Ale jakbys jednak chciała dowiedziec się więcej,jak tu jest , jak trudno/łatwo znależc prace itp. to służę


Bardzo chętnie wysłucham opinii ludzi z doświadczeniem będących już w Norwegii. Ale wolałabym już takie rozmowy prowadzić na mailu, więc zapraszam na mojego maila.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
Ale skoro wielu z Was którzy wypowiadacie się na forum tam siedzi to dlaczego nie wrócicie do kraju skoro Wam tam tak źle? Nie rozumiem tego....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
MagdalenaOdrobinska napisał:
Podjęliśmy już decyzję, że chcemy do Norwegii. I nie pisałam na forum po to żeby ktoś mnie zniechęcał lecz po to by ktoś mi pomógł. Więc proszę o wsparcie i pomoc, a nie zniechęcanie. Z góry dziękuję.
JA ciebie wcale NIE ZNIECHĘCAM , a jedynie uświadamiam , jakie możecie spotkać zagrożenie .
---
Cóż , macie bardzo sprawne DUŻE auto , Śpiwory , Koce , dużo chińskiego amciu ... oraz KASY jak LODU , najlepiej już w Koronach Norweskich .... tak gdzieś z 40-tys. na dwie Osoby .
---
To Heja ... do Norge ... Tu bogaci Turyści , są jak najbardziej wskazani ...
---
Nie bardzo kumam o jakim WSPARCIU piszesz ? .
I na jaką pomoc liczysz !? .
---
POLSKA nie jest Państwem na Indeksie BIEDNYCH i UCIEMIĘŻONYCH Wojskowo i Policyjnie !!! .
---
To Wolny Kraj tak Politycznie jak i Ekonomicznie ...
Chcesz to wyjeżdżasz na SAKSY , po lepsze Jutro .
A jak nie chcesz wyjeżdżać , to w Polsce na Miejscu , tworzysz Swoją przyszłość i własne Eldorado .
---
My Polacy ,nie Jesteśmy Obecnie Niewolnikami ŻADNEGO systemu , ani też nie jesteśmy uzależnieni od Mafii , jak Pakistańczycy , Latynosi , czy też inne Ludy , Indoeuropejskie .
---
To o jakimże wsparciu i pomocy tyże ...пишу подруга ... !?!?! .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
Myślicie,że tu są takie rarytasy...przyjedzcie i zobaczcie,jak wielu rodaków z podobnym wykształceniem,jak wasze spi na ulicy...wiem że takie gadania Was nie zniechęca i tak zrobicie to co już postanowiliście,ale nie dobrze zrobicie...tak jak Karol napisał niech jedno z was przyjedzie ogarnie wszystko i dopiero dołączy druga połowa,bo watpie aby ktoś znalazł dla was prace i mieszkanie,niestety taka jest rzeczywistosc...druga sprawa,że Norwedzy już nie chca imigrantów,już maja dosc tych co tu zostali lub sa,wiec nie chętnie teraz daja prace,no i jęz.norweski tego już wymagaja...więc jesli chcecie tu pracowac i żyć naprawde słuchajcie rad,które wam sie pisze a nie gazet które wypisuja kłamstwa na temat Norge...życzę nie mniej powodzenia może ktoś się znajdzie kto pomoże Wam na starcie....

Nikt was nie zniechęca tylko daje praktyczne wskazówki i piszę prawdę,abyście nie wyjechali stad z długami...czy zadowoli cię kłamstwo jak napisze przyjeżdzajcie praca,mieszkanie czeka a po przyjeżdzie szok pracy nie ma a mieszkaniem waszym może być Stacja Kolejowa...chyba to nie na tym polega..prawda?..pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
oppland napisał:
Myślicie,że tu są takie rarytasy...przyjedzcie i zobaczcie,jak wielu rodaków z podobnym wykształceniem,jak wasze spi na ulicy...wiem że takie gadania Was nie zniechęca i tak zrobicie to co już postanowiliście,ale nie dobrze zrobicie...tak jak Karol napisał niech jedno z was przyjedzie ogarnie wszystko i dopiero dołączy druga połowa,bo watpie aby ktoś znalazł dla was prace i mieszkanie,niestety taka jest rzeczywistosc...druga sprawa,że Norwedzy już nie chca imigrantów,już maja dosc tych co tu zostali lub sa,wiec nie chętnie teraz daja prace,no i jęz.norweski tego już wymagaja...więc jesli chcecie tu pracowac i żyć naprawde słuchajcie rad,które wam sie pisze a nie gazet które wypisuja kłamstwa na temat Norge...życzę nie mniej powodzenia może ktoś się znajdzie kto pomoże Wam na starcie....

Nikt was nie zniechęca tylko daje praktyczne wskazówki i piszę prawdę,abyście nie wyjechali stad z długami...czy zadowoli cię kłamstwo jak napisze przyjeżdzajcie praca,mieszkanie czeka a po przyjeżdzie szok pracy nie ma a mieszkaniem waszym może być Stacja Kolejowa...chyba to nie na tym polega..prawda?..pozdrawiam

Oczywiście że nie na tym to polega, ale szukam konkretnych wskazówek. Tak jak już pisałam wcześniej ludzie dlaczego wy tam siedzicie skoro jest tam tak źle. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto sobie nie poradził i mieszka na ulicy, tak jest wszędzie. Ale dlaczego tak od razu uogólniać? Dlaczego wszystkich mierzycie tą samą miarą?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
MagdalenaOdrobinska napisał:
Ale skoro wielu z Was którzy wypowiadacie się na forum tam siedzi to dlaczego nie wrócicie do kraju skoro Wam tam tak źle? Nie rozumiem tego....
Znowu Mylny zwrot Osobowo-kierunkowy ...
---
Nie wiem Jak Innym , jednak Mnie Tu w Norge Nie jest jak na razie jeszcze ŹLE , jednak Ja mam konkretny i poparty wieloletnim doświadczeniem ZAWÓD ... !!! .
---
A WY CO MACIE ...!
---
NIC ... dosłownie ...ZERO ... ! .
---
Ja wcale nie narzekam , jedynie ... UŚWIADAMIAM ... a to jak sama przyznasz duża i zasadnicza różnica ...
---
No chyba , że siem mylam ... niemniej wątpię ... ! .
---
Zacznij w końcu , inaczej interpretować Nasze Wypowiedzi ...
---
Ja Nie jezdem wcale zazdrosny i zawistny ...
WY MI PRACY NIE ZABIERZECIE ... !!! .
---
Niemniej ,Przykro jest trochę , jak widzi się na ulicy , żebrzących rodaków , na powrotny bilet do Polski !!! .Ponieważ nie znaleźli żadnej pracy i popadli w totalną deprechę ... ! .
---
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
MagdalenaOdrobinska napisał:
oppland napisał:
Myślicie,że tu są takie rarytasy...przyjedzcie i zobaczcie,jak wielu rodaków z podobnym wykształceniem,jak wasze spi na ulicy...wiem że takie gadania Was nie zniechęca i tak zrobicie to co już postanowiliście,ale nie dobrze zrobicie...tak jak Karol napisał niech jedno z was przyjedzie ogarnie wszystko i dopiero dołączy druga połowa,bo watpie aby ktoś znalazł dla was prace i mieszkanie,niestety taka jest rzeczywistosc...druga sprawa,że Norwedzy już nie chca imigrantów,już maja dosc tych co tu zostali lub sa,wiec nie chętnie teraz daja prace,no i jęz.norweski tego już wymagaja...więc jesli chcecie tu pracowac i żyć naprawde słuchajcie rad,które wam sie pisze a nie gazet które wypisuja kłamstwa na temat Norge...życzę nie mniej powodzenia może ktoś się znajdzie kto pomoże Wam na starcie....

Nikt was nie zniechęca tylko daje praktyczne wskazówki i piszę prawdę,abyście nie wyjechali stad z długami...czy zadowoli cię kłamstwo jak napisze przyjeżdzajcie praca,mieszkanie czeka a po przyjeżdzie szok pracy nie ma a mieszkaniem waszym może być Stacja Kolejowa...chyba to nie na tym polega..prawda?..pozdrawiam

Oczywiście że nie na tym to polega, ale szukam konkretnych wskazówek. Tak jak już pisałam wcześniej ludzie dlaczego wy tam siedzicie skoro jest tam tak źle. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto sobie nie poradził i mieszka na ulicy, tak jest wszędzie. Ale dlaczego tak od razu uogólniać? Dlaczego wszystkich mierzycie tą samą miarą?

czy ty czytasz dokładnie co ja napisałam?chyba nie...mnie nie jest tu zle i nikt nie mierzy wszystkich jedna miara...tylko pisze ci jaka jest rzeczywistosc tutaj...z waszym wykształceniem i jezykiem pracy nie ma liczy się konkretny zawód...macie dopiero po dwadziescia parę lat i żadnego doświadczenia a to się tutaj nie przyjmuje niestety...Norge stawia na młodych ludzi ale na Norweska młodzież...do pracy na czarno sa setki w kolejce jak i na kontrakt z doświadczeniem i jęz norweskim...nie jestesmy narodem mile widzianym i Norge kombinuje po mału jak Nas się zacząc pozbywac z stąd...polki do pilnowania dzieci nie bardzo chca już obce osoby,bo niestety ale się boja ze względu na oszustwa i złodziejstwo,do sprzatania zazwyczaj przez znajomość...więc ze szczerego serca życzę wam zeby sie wam udało..przyjedziecie zetkniecie się z rzeczywistoscia to zobaczycie sami,że te nerwy które dzis masz np na mnie były nie potrzebne...pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
MagdalenaOdrobinska napisał:

Oczywiście że nie na tym to polega, ale szukam konkretnych wskazówek. Tak jak już pisałam wcześniej ludzie dlaczego wy tam siedzicie skoro jest tam tak źle. Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś kto sobie nie poradził i mieszka na ulicy, tak jest wszędzie. Ale dlaczego tak od razu uogólniać? Dlaczego wszystkich mierzycie tą samą miarą?


Wskazowka jest konkretny zawod, tutaj juz jest zbyt duzo Polakow i innych by przyjmowali kazdego. Juz nawet na sprzataczke ciezko sie dostac... Pomysl: miejsc pracy jest ok 22 tys. Bezrobotnych w Norwegii oficjalnie ok. 120-150 tys. gdzies drugie tyle albo wiecej poszukujacych prace i pracujacych na czarno. Wszyscy chca pracowac legalnie. Gdzie Norwegia wszystkich pomiesci?


PS Tutaj jest bardzo dobrze, ale dla dobrcych specjalistow, ale wiekszosc poczatki miala ciezkie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Magdalena Odrobińska
(MagdalenaOdrobinska)
Wiking
Dobra, dzięki za wszelkie wypowiedzi ale kończę już wątek bo widzę że "życzliwych" rodaków jest bardzo wielu...
Miłego dnia i powodzenia wszystkim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok