Druga klasa podatkowa
Rozlicz podatek
Druga klasa podatkowa
Ulga 10%
Rozlicz podatek
Ulga 10%
Rozliczenie podatku
Rozlicz podatek
Rozliczenie podatku
Status pendler
Rozlicz podatek
Status pendler
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

przedszkole - Norwegia

3 Posty
Aleksandra Staw
(Aleks30)
Wiking
Hej. Poszukuje przedszkola w Oslo, najlepiej gdzie pracuje jakaś Polka chcielibyśmy wyjechać z synkiem do Norwegii w lipcu, ewentualnie sierpniu..czy ktoś może mi udzielić informacji odnośnie rekrutacji? Czy jest możliwość ubiegania się o miejsce w przedszkolu jeszcze od sierpnia czy dopiero od października ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:1  
Odpowiedz   Cytuj
2903 Posty
Eliza K
(Elise)
Maniak
Tu mozesz przeczytac i zlozyc podanie o przedszkole:
www.oslo.kommune.no/barnehage/soke-eller...barnehageplass/#gref

Pewnie dziecko powinno miec norwski personnummer.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-1  
Odpowiedz   Cytuj
517 Postów
mart enty
(bodys)
Wyjadacz
AleksandraStawarz napisał:
Hej. Poszukuje przedszkola w Oslo, najlepiej gdzie pracuje jakaś Polka chcielibyśmy wyjechać z synkiem do Norwegii w lipcu, ewentualnie sierpniu..czy ktoś może mi udzielić informacji odnośnie rekrutacji? Czy jest możliwość ubiegania się o miejsce w przedszkolu jeszcze od sierpnia czy dopiero od października ?
Z mojego doswiadczenia wynika, ze skladasz podanie o przyjecie do okreslonych przedszkoli. Z reguly najblizszych Twojemu miejscu zamieszkania. A kwestia, czy zalapiesz sie na sierpien czy pozniej, zalezy juz tylko od ilosci wczesniejszych aplikacji, ilosci dostepnych miejsc i pozniejszych rezygnacji. W przedszkolu Polka nie jest konieczna. Moje dzieci potrzebowaly kilka miesiecy na ogarniecie komunikatywne jezyka. Bylo ciezko na pocz. To fakt. 1.5 miesiaca musialem tam z nimi chodzic. Przedszkolanki same zaproponowaly poczatkowy system fonetyczny porozymiewania sie z nimi i poszlo. A zdarza sie, ze rodzice rezygnuja z roznych wzgledow i mozna sie zalapac
Zgłoś wpis
Oceń wpis:2  
Odpowiedz   Cytuj
517 Postów
mart enty
(bodys)
Wyjadacz
Aa i jak rejestracje zaczniesz przechodzic w wakacje, to raczej nastepne polrocze jest bardziej realne jezeli chodzi o przedszkole. Procedury zdobywania numerow personalnych , meldunkow itd...
Zgłoś wpis
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Aleksandra Staw
(Aleks30)
Wiking
Aż 1,5 miesiąca ? W jakim wieku wtedy miałeś dzieci ? Chciałam góra 2 tygodnie pochodzić z synem.Dzięki za informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
517 Postów
mart enty
(bodys)
Wyjadacz
Aleks30 napisał:
Aż 1,5 miesiąca ? W jakim wieku wtedy miałeś dzieci ? Chciałam góra 2 tygodnie pochodzić z synem.Dzięki za informacje 3 i 4 lata. Normalny okres przystosowania to 2 tyg. Ale to dla dzieci norwwskich, bo jezyk znaja. Moj mlodszy plakal jak tylko sie oddalilem na chwile poza zasieg jego wzroku. Jak juz umial z nocnika korzystac wczesniej, tak na kilka miesiecy wrocila grubsza sprawa w przedszkolu w spodnie, bo nie umial powiedziec ze chce, a liderka byla jakas roztargniona chyba przez nieszczesliwa milosc. Ale dzieci szybko jezyka sie ucza i po prostu trzeba to przetrwac. Teraz w 3 jezykach gadaja. Warto
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Sylwia6
(Sylwia6)
Wiking
Ja tez w tym temacie.Chcemy we wrzesniu wyjechac i moje pytanie jak jest z jedzeniem w przedszkolach.Moj syn prawie nic nie chce jesc tylko mleko ma ponad dwa i pol roku i obawiam sie ze to bedzie problem.
Zgłoś wpis
Odpowiedz   Cytuj
517 Postów
mart enty
(bodys)
Wyjadacz
Sylwia6 napisał:
Ja tez w tym temacie.Chcemy we wrzesniu wyjechac i moje pytanie jak jest z jedzeniem w przedszkolach.Moj syn prawie nic nie chce jesc tylko mleko ma ponad dwa i pol roku i obawiam sie ze to bedzie problem.

Nie wiem jak w innych, ale w moim bylo sniadanie tzw szwedzki stol. Z tym ze szalu nie ma. Jakis ser zolty, salami, chleb, margaryna, ogorek, pomidor, pasta rybna. Czasem to sie zmienia delikatnie. Po poludniu jakis owoc i tez suchy prowiant z tego co pamietam. Obiadow nie ma. Wiec czas najwyzszy przyzwyczajac dzieciaka do innych posilkow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:-4  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
aaa kkk
(catse)
Wiking
hej. polecam ci grupe zamknieta na fb ''polskie mamy norwegia'' , kopalnia wiedzy mila atmosfera...wyszukiwarka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Aleksandra Staw
(Aleks30)
Wiking
Dzieki, sprawdzę
Zgłoś wpis
Odpowiedz   Cytuj

Bliżej nas