Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

norweski akt urodzenia dziecka - Norwegia

17 Postów
Milena W.
(milkam92)
Wiking
Czesc, mam do was taka prosbe niech mi ktos powie gdzie sie mozna zglosic zeby przyszedl akt urodzenia dziecka ktore sie urodzilo w norwegii. Powiem ze po urodzeniu w szpitalu nie dali mi nic do podpisania dla meza pozniej przyszedl list z urzedu norweskiego o wypelnienie imienia i nazwiska dziecka itd no to wyslalismy pozniej poczta przyszedl kolejny list ze takie nazwisko jakie ma moj maz jest w norwegi ok200osob i musielismy sie zglosic w urzedzie osoiscie o potweirdzenieu i wypelnieniu formularza no to zrobilismy tak i czekamy juz z 4tydzien jak ten akt przyjdzie listem noa le niestety nic nie przychodzi a chcielismy wyrobic malemu paszport bo w lipcu chcemy jechac na wakacje do Polski gdyz od nowego roku jestesmy w Haugesund bez zadnego wyjazdu,.. czekam na jakas szybka odpowiedz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
875 Postów
Daria C
(daris)
Maniak
Trzeba zadzwonic do Folkeregisteret tel: 800 80 000 i zapytac albo przejsc sie do swojego najblizszego Skattekontoret
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
ANETA nowakowska
(ANETA_27)
Wiking
ja na akt urodzenia dziecka czekalam 5 tygodni , w koncu sama sie wybralam do urzedu , a tam mi powiedzieli ze ,,akt zostal wczoraj do pani wyslany"
poprosilam zeby mi wydrukowala na miejscu , bo juz nie moglam czekac ,kiedy przy przyjdzie poczta . w sumie zyskalam , bo mam kilka orginalow , hmmm
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Mimi5678
(Mimi5678)
Wiking
Witam mam pytanie jesli nie mamy slubu a urodzilo nam sie dziecko co musimy zrobic zeby otrzymac akt urodzenia dziecka ???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Mimi5678 napisał:
Witam mam pytanie jesli nie mamy slubu a urodzilo nam sie dziecko co musimy zrobic zeby otrzymac akt urodzenia dziecka ???Jeżeli jeszcze się nie urodziło, to z ojcem dziecka, ustalić jakie dziecko będzie miało Nazwisko.
Następnie, będąc już na porodówce, podać dokładne dane Ojca Dziecka do formularza porodowego.
Natomiast sam akt urodzenia dziecka, jest wydawany "automatycznie", oczywiście to trwa tydzień dwa, jednak w tym czasie to i tak niema żadnego znaczenia w porównaniu do radości z urodzonego potomka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Mimi5678
(Mimi5678)
Wiking
A to nie jest tak ze najpierw trzeba nadac imie dziecka dopiero otrzymuje sie akt urodzenia ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok