Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Fajne Miasto, Fajna Dzielnica? - Norwegia

Czytali temat:
Beata W Karolina Wyszkowska Stuleblak genowef Damiansen Nowak (8161 niezalogowanych)
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Hej Wszystkim!

Mam pytanie nurtujące mnie od pewnego czasu, więc proszę tylko o konkretne odpowiedzi / porady.
Szukam fajnego spokojnego miasta w Norwegii i perspektywicznej spokojnej dzielnicy. Chwiałabym na początek wynająć mieszkanie tak do sumy 14 000 NOK/m i zamieszkać w mieszkaniu niedaleko centrum (może być domek lub apartament 2-3 pokoje).
W perspektywie czasu myślałabym o rodzinie i fajnej okolicy gdzie są szkoły z basenem itp. Proszę Was o poradę! Jestem wstanie odwdzięczyć się w przyszłości zatrudnieniem dla osoby która dobrze podpowie.

z góry dziękuje
Ola
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Piotr Rajski
(jarek251)
Wiking
Kod:


polecam fredrikstad czy sarpsborg sa to nie duze miasta i dobrze polozone blisko szwecja co do osiedla sama bys musiala zdecydowac jakie by ci odpowiadalo jak cenisz sobie cisze i spokuj to ci tu sie spodoba a do 14 tys to spokojnie wynajmiesz caly dom mieszkania sa duzo tansze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
dziękuje ale nie mowie jeszcze do widzenia hihi!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Patryk Patryk
(StarBoy)
Nowicjusz
Jak dla mnie Oslo, może nie jest całkowicie spokojnie, ale jeśli chce się mieszkać w mieście to nie można też oczekiwać wiejskiego spokoju. Co do cen mieszkań to różnie bywa, czasem uda się znaleźć coś dobrego w dobrej cenie, ale myślę że za 14 tysięcy da się coś załatwić. Plusy takie, że zawsze się coś dzieje, chcesz wyjść do pubu, poznać nowych ludzi. Dużo hal sportowych, boisk, basenów. Szkoły są całkiem nowoczesne, a przynajmniej większość. Dużo młodzieży polskiej, jeśli chodzi o szkołę dla dzieci. Ogólnie całkiem fajnie się tu żyje. No ale najlepiej przyjechać i zobaczyć na własne oczy )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
"Jestem wstanie odwdzięczyć się w przyszłości zatrudnieniem dla osoby która dobrze podpowie."
odpadłem......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
Patryk Ricko! Dziękuję za sensowne spostrzeżenia! A które dzielnice wchodzą w rachubę?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
46 Postów
Patryk Patryk
(StarBoy)
Nowicjusz
Myślę, że dzielnice takie jak Bjerke(Domki i bloki), Tosenhagen i okolice, są w miarę spokojne, jeśli nie mieszka się przy samej drodze. Mieszkałem jakiś czas w tamtych okkolicach i na chałas nie narzekałem, do tego dobre połączenie - T-bane, autobusy + co najważniejsze 31 - autobus całodobowy, więc zawsze jest jak dojechać do domu w nocy, gdy ma zamiar się wyjść gdzieś ze znajomymi. Teraz mieszkam akurat na Grunerrlokka, lecz mimo iż ruch jest tu duży jakoś nie odczuwam tego. Może nie jestem zbyt przewrażliwiony na taki hałas. A na ulicach jest całkiem ok. Ogólnie ciężko tu w Oslo spotkać kogoś kto chce Cię napaść, chociaż zależy od szczęścia/przeznaczenia Większość dzielnic leżących 20-30 minut od centrum jest w miarę cicha.
Bjerke, Linderud, Ris, okolice Holmenkollen moim zdaniiem takie najlepsze cenowo spokojne okolice
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ola B.
(Posola40)
Wiking
A slyszalam ,ze niektore miasta to troszke ostatnio podtapia w sztormowa pogode. Czy to prawda i jakich miast unikac?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
124 Posty

(Janin)
Stały Bywalec
Posola40 napisał:
Hej Wszystkim!

Mam pytanie nurtujące mnie od pewnego czasu, więc proszę tylko o konkretne odpowiedzi / porady.
Szukam fajnego spokojnego miasta w Norwegii i perspektywicznej spokojnej dzielnicy. Chwiałabym na początek wynająć mieszkanie tak do sumy 14 000 NOK/m i zamieszkać w mieszkaniu niedaleko centrum (może być domek lub apartament 2-3 pokoje).
W perspektywie czasu myślałabym o rodzinie i fajnej okolicy gdzie są szkoły z basenem itp. Proszę Was o poradę! Jestem wstanie odwdzięczyć się w przyszłości zatrudnieniem dla osoby która dobrze podpowie.

z góry dziękuje
Ola


Wygladasz tak ze az prosi sie spytac ile bierzesz za godzine?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
z 500 koron dostanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok