Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pomoc mamie z dzieckiem niepelnosprawnym.... - Norwegia

Czytali temat:
Iza 0405 Renata Żeromska Zuza123* (663 niezalogowanych)
1 Post

(asik2501)
Wiking
Mam pytanie... może ktoś załatwiał takie sprawy...
Od niedawna mieszkamy całą rodzinką w Norwegii. Mamy niepełnosprawne dziecko z tego powodu mąż pracuje a ja zajmuję się dzieckiem w domu. Czy jest jakiś zasiłek dla mamy która nie może pracować i zajmuje się niepełnosprawnym dzieckiem? albo jakiś dodatek dla dziecka?
zasiłek rodzinny już mamy załatwiony chodzi o inne dodatki z tego tytułu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(KPawel)
Wiking
Tzn próbujecie wyciągnąć ile się da?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
asik2501 napisał:
Mam pytanie... może ktoś załatwiał takie sprawy...
Od niedawna mieszkamy całą rodzinką w Norwegii. Mamy niepełnosprawne dziecko z tego powodu mąż pracuje a ja zajmuję się dzieckiem w domu. Czy jest jakiś zasiłek dla mamy która nie może pracować i zajmuje się niepełnosprawnym dzieckiem? albo jakiś dodatek dla dziecka?
zasiłek rodzinny już mamy załatwiony chodzi o inne dodatki z tego tytułu...


Czy zalatwiliscie juz orzeczenie o niepelnosprawnosci (rodzaj) dziecka w Norwegii ? W jakim wieku jest dziecko ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
KPawel napisał:
Tzn próbujecie wyciągnąć ile się da?

Prawdopodobnie probuja sie dowiedziec czy przysluguje im jakas pomoc w zwiazku z wychowywaniem dziecka niepelnosprawnego. Zazdroscisz, ze moga miec jakas drobna pomoc ? Myslisz, ze ta pomoc jest w stanie zrekompensowac trwale kalectwo, niepelnosprawnosc dziecku, jak i rodzicom ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
476 Postów
zdzi ra
(zdzira)
Wyjadacz
To sie nazywa:

- naduzywanie opieki socjalnej!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(KPawel)
Wiking
Nie zazdroszczę ani niepełnosprawnego dziecka ani ewentualnej pomocy.

Nikogo też nie oceniam, znam jednak przypadki gdzie matka dziecka nie mogła pracować ponieważ jej pociecha była niepełnosprawna. Dramat polegał na tym, że dziecko miało dietę bezglutenową...

Rozumiem pytanie o dodatkową pomoc, wkurzyło mnie tylko sformułowanie, że skoro zasiłek rodzinny już mają to może jeszcze udałoby się coś "wyszarpać" A może po prostu to forum nie jest najlepszym miejscem na takie pytania...

a może mam gorszy dzień


pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
KPawel napisał:
znam jednak przypadki gdzie matka dziecka nie mogła pracować ponieważ jej pociecha była niepełnosprawna. Dramat polegał na tym, że dziecko miało dietę bezglutenową...
Jezeli dziecko jest alergikien to mozna cos tam dostac dodatkowo na miesiac. Nie jest to jednak tyle, zeby mozna bylo z tego przezyc.

A ogolnie to zalatwianie tego typu spraw zaczyna sie od lekarza rodzinnego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok