Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

17146 Postów

(jasta102)
Maniak
niestety ale Norwegia nie jest tak zamożnym krajem jak Pomroczna
tu nawet za wizytę u lekarza trzeba płacić i za przejazd drogą z gminy do gminy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
jasta102 napisał:
tu nawet za wizytę u lekarza trzeba płacić i za przejazd drogą z gminy do gminy

I za parkowanie przed budynkiem pracy (przynajmniej mojej)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Anna Kowalska
(niania2)
Wiking
Ludzie!!! Piszecie cos co sie pod kazdym postem dubluje a pojecia wogole o tym nie macie....
Masz nr personalny,zyjesz tu masz becikowe. Lub masz prace to nie dostajesz juz becikowego,tylko to becikowe rozklada sie na 10mce albo na 12mce,albo bierzesz calosc jak w przypadku pierwszym,czyli kiedy nie masz pracy.Tak samo przypadek pierwszy,jak drugi otrzymujesz 970nok co mc na dziecko.Po roku czasu otrzymujesz 3500nok za to ze nie wyslalas dziecka do przedszkola,rowniez sie dot. 1 i 2 przydku. Tylko chorobowe cie nie obejmuje jak nie pracujesz...

A od kiedy pracodawca moze wyslac na chorobowe??? Gdzie tak jest? W Polsce...Tylko lekarz moze wyslac na chorobowe.....Oj ludzie ludzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Katarzyna Zarychta
(Kasiawz)
Wiking
Hej Witam wszystkich. Jestem na Moja Norwegia zupełnie nowa. a szukam pomocy w objaśnieniu i wypełnieniu dokumentów dotyczących wszystkich spraw związanych z macierzyńskim ludzie podają linki nakierowujące ale jestem tak zaplątana w tym natłoku że nie wiem od czego zacząc i gdzie iść najpierw. Jestem w 26 tyg.ciąży i wiem ze musze zacząć wypełniać jakieś dokumenty żeby dostać macierzyński. Pracuję w Norwegii 2 lata mój mąż 6 lat mieszkamy tu od1,5 roku całą rodziną znaczy z dwiema córkami( 10 i 13 lat) od 3 miesiąca ciąży jestem na zwolnieniu lekarskim ponieważ moja miednica już zaczęła się rozszerzać i nawet siedzenie sprawia ból ( nie wspomnę o chodzeniu czy pracy - w moim przypadku jest to fabryka rybna) Żeby nie dublować postów i pytań starałam się wyszukać coś sama na różnych forach ale wypowiedzi sa tak różne ze nie wiem co jest prawdą i kto ma rację Z doświadczenia wiem zę w NAV nie mówią wszystkiego dokładnie, potem tłumaczą się ze nie mają kompletu dokumentów i nie mogą wypłacić pieniędzy czy coś. Proszę o pomoc. Zdesperowana
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marta Karpacz
(MartaKarpacz)
Wiking
Hej Kasiawz zamiast słuchać tych wszystkich porad na forum idz po prostu do NAVu w swojej komunie, bo to tam będziesz składała wszystkie dokumenty i wnosiek o urlop macierzynski. Powiedz im jak wygląda twoja sytuacja a oni powinni Ci wszystko wytłumaczyć, wkońcu od tego tam są.


Wniosek : Søknad om foreldrepenger, mødrekvote eller fedrekvote ved fødsel- NAV 14-05.09



www.nav.no/Skjema/Skjemaer/Privatpersoner/Skjemaveileder11/SkjemaveilederPrivatperson?entrance=classic&key=267385
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
polskie prawa są zdecydowanie lepsze
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Magda ....
(madziaraxxl)
Wiking
hej a ja mam takie pytanka... jestem w norwegii od lipca no i okazalo sie ze jestem w ciazy... nie bardzo wiem ktory to tydzien... gdzie mam sie zglosic do lekarza?? czy mam to gdzies wogole zglaszac?? dodam ze mam kontrakt tylko do konca pazdziernika a narzeczony ma kontrakt na 3 miesiace pozniej np miesiac nie pracuje i na 2 miesiace znowu ma kontrakt, pracuje na platformie... prosze o jakies informacje i z gory dziekuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
madziaraxxl napisał:
hej a ja mam takie pytanka... jestem w norwegii od lipca no i okazalo sie ze jestem w ciazy... nie bardzo wiem ktory to tydzien... gdzie mam sie zglosic do lekarza?? czy mam to gdzies wogole zglaszac?? dodam ze mam kontrakt tylko do konca pazdziernika a narzeczony ma kontrakt na 3 miesiace pozniej np miesiac nie pracuje i na 2 miesiace znowu ma kontrakt, pracuje na platformie... prosze o jakies informacje i z gory dziekuje

Co tam bedziesz sie gdziekolwiek zglaszac
Samo sie urodzi, jak przyjdzie czas
Wtedy poprostu zglosisz, ze sie urodzilo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
urodzic i odlozyc na polke tez masz prawo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Anna Kowalska
(niania2)
Wiking
Na stronie urzedu nav wszystko jest napisane...Po co te dyskusje?

www.nav.no/familie/svangerskap,+f%C3%B8d...n/svangerskapspenger
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok