Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przewóz żywności do Norwegii samochodem - Norwegia

3 Posty
Michael Fox
(nanox)
Wiking
Witam wszystkich bardzo serdecznie
za miesiąc wybieramy się we trzech do tego pięknego kraju na 3 miesiące. Bardzo chcielibyśmy zabrać ze sobą tyle jedzenia ile się da (wiem, że niektóre produkty są w tej samej cenie ale po co szukać i w dodatku na pewno nie będzie niektórych TYCH, co lubię

Przepisy są niejednoznaczne:
www.toll.no/templates_TAD/Article.aspx?i...4&epslanguage=en

Mięso, produkty mięsne, mleko i produkty mleczne
Łącznie 10 kilogramów mięsa i produktów mięsnych, sera oraz karm zwierzęcych, * za wyjątkiem karm dla psów i kotów.

* - na innych stronach znalazłem dopisek "I INNYCH RODZAJÓW ŻYWNOŚCI"

i właśnie co się wlicza? Załóżmy teoretycznie, że biorę 10kg konserw. Które produkty mogę ze sobą zabrać OPRÓCZ 10kg konserw?

czekolady - 90szt (9kg) (no co, nie piję, nie palę- to na czymś muszę jechać
Chrupki - 10 paczek - 1 kg
makarony spaghetti - 12 opakowań - 6 kg
sos spaghetti - 15 szt - 8kg
zupki chińskie - 40 szt - 2,5kg
sok do rozpuszczania - 2 litry
herbata - paczka 100szt
cukier - 3kg
pieprz, sól po torebce
olej - 2l

bilans taki 10kg konserw + 35 kg innych produktów NIEMIĘSNYCH - jak to jest z tym limitem - mogę tylko konserwy czy resztę też

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

EDIT: nie wiem jak to się stało, chyba skrypt nie lubi nowych użytkowników Na forum ogólnym wszedłem w "Praca, biznes, podatki, formalności i urzędy" i kliknąłem "NOWY WĄTEK" - na 1000000%, później patrzę, a tu wątek w ciekawej kategorii się utworzył
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
590 Postów
Szymek Bednarski
(Simmon)
Wyjadacz
Widze, że "eskapada" powazna

A, ze tak spytam, bom ciekaw...... Noclegi rozumiem, ze tez macie jakieś zarezerwowane?
Czy moze namioty będziecie stawiać_
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michael Fox
(nanox)
Wiking
Będziemy wynajmować domek od Norwega to jak z tymi 35kg produktów niemięsnych? ja nie wiem jak wytrzymam bez swojego ulubionego spaghetti po bolońsku łowicza i czekolad alpen gold mlecznych z orzechami )) Ja zdecydowanie nie jestem typem, który próbuje nowe rzeczy jak byłem parę dni w Anglii to na obiady chodziłem do macdonalda - wiem, wiem, wstyd - normalni ludzie wiele by dali aby spędzić parę dni w innym kraju i kosztować lokalnych pyszności... no cóż ja nie, nawet nie żałowałem to jak z moimi 35 kilogramami niemięsnych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
72 Posty

(SanLi)
Początkujący
Po pierwsze - tak , możesz zabrać ze sobą 35 kg tej reszty ( chociaż te 9 kg czekolady moze być dla celników ewentualnie sprawdzajacych , zastanawiające czy nie bierzesz tego na sprzedaż , słodycze są tu drogie , wiem na własnym doświadczeniu z całkiem innym banalnym produktem )
A po drugie - jak to przepisy nie jednoznaczne ? - bardzo jednoznaczne , produkty mięsne i mleczne , łączne 10 kg .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michael Fox
(nanox)
Wiking
na wielu stronach (dokładnie 812 ) pada określenie:
"oraz innych rodzajów żywności z wyjątkiem"

proszę zobaczyć :

www.google.pl/#hl=pl&sclient=psy-ab&...biw=1440&bih=743
Hiperłącze nie działa, więc trzeba ręcznie przekleić do paska adresu:/

No i jak ja mam udowodnić, że sam zjem? mam mu przed oczami zjeść 2 czekolady? ja serio 1 czekoladę dziennie muszę zjeść, jestem od niej już chyba uzależniony (ale to nie forum medyczne ) no i załóżmy, że nie uwierzy - to co da mi karę za przemyt? Jak w Pani przypadku się to skończyło? Czy ktoś z Was miał jeszcze kontrolę przewożąc ŁĄCZNIE ponad 10 różnej żywności?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
2235 Postów
Anders B
(AndersB)
Maniak
nanox napisał:
Witam wszystkich bardzo serdecznie
za miesiąc wybieramy się we trzech do tego pięknego kraju na 3 miesiące. Bardzo chcielibyśmy zabrać ze sobą tyle jedzenia ile się da (wiem, że niektóre produkty są w tej samej cenie ale po co szukać i w dodatku na pewno nie będzie niektórych TYCH, co lubię

Przepisy są niejednoznaczne:
www.toll.no/templates_TAD/Article.aspx?i...4&epslanguage=en

Mięso, produkty mięsne, mleko i produkty mleczne
Łącznie 10 kilogramów mięsa i produktów mięsnych, sera oraz karm zwierzęcych, * za wyjątkiem karm dla psów i kotów.

* - na innych stronach znalazłem dopisek "I INNYCH RODZAJÓW ŻYWNOŚCI"

i właśnie co się wlicza? Załóżmy teoretycznie, że biorę 10kg konserw. Które produkty mogę ze sobą zabrać OPRÓCZ 10kg konserw?

czekolady - 90szt (9kg) (no co, nie piję, nie palę- to na czymś muszę jechać
Chrupki - 10 paczek - 1 kg
makarony spaghetti - 12 opakowań - 6 kg
sos spaghetti - 15 szt - 8kg
zupki chińskie - 40 szt - 2,5kg
sok do rozpuszczania - 2 litry
herbata - paczka 100szt
cukier - 3kg
pieprz, sól po torebce
olej - 2l

bilans taki 10kg konserw + 35 kg innych produktów NIEMIĘSNYCH - jak to jest z tym limitem - mogę tylko konserwy czy resztę też

Bardzo Wam dziękuję za pomoc.

EDIT: nie wiem jak to się stało, chyba skrypt nie lubi nowych użytkowników Na forum ogólnym wszedłem w "Praca, biznes, podatki, formalności i urzędy" i kliknąłem "NOWY WĄTEK" - na 1000000%, później patrzę, a tu wątek w ciekawej kategorii się utworzył
to nie tak jak oni ci tłumaczą, na każdej konserwie masz podane ile zawiera mięsa, musisz zsumować wszystko i ci wyjdzie, nie bedzie tego dużo wtedy bo wiadomo ze kupowałes konserwy w biedronce czy kauflandzie, a te z reguły nie zawierają zbyt wiele mięsa, pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Michał XXX
(michalzkl)
Wiking
nawet nie wiedzialem ze jest na to jakis przepis w kazdym razie wieź to żarcie chłopie, abys tylko narkotyków nie mial albo tony fajek. Celnik tez czlowiek a tak na marginesie to 10kg oznacza 10kg schabu, wołowiny (surowej), bo to jest tanie na promie i Norwedzy kupuja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Michal Petrykowski
(MichalPetrykowski)
Wiking
To jest limit na osobę czy na samochód te 10 kg?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1401 Postów
Onty_Ja_Gabriel_3.
(Onty_Ja_Gabriel_3.)
Maniak
MichalPetrykowski napisał:
To jest limit na osobę czy na samochód te 10 kg?
Pomyśl logicznie.
Busem osobowym, wjeżdża do Norwegi 7 osób z kierowcą i w "samochodzie" znajduje się tylko, te rzeczone, twoje 10 kg.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
MichalPetrykowski napisał:
To jest limit na osobę czy na samochód te 10 kg?

Na osobę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok