Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

wyprawka do szpitala - Norwegia

45 Postów

(JusCep)
Nowicjusz
Witam. Będę wdzięczna za jakiekolwiek podpowiedzi i rady związane z wyprawką do szpitala dla dzidziusia i dla mnie. Jestem w szóstym miesiącu ciąży i powoli zaczynam zastanawiać się nad wyprawką ale nie mam pojęcia co trzeba mieć ze sobą na porodówce i oczywiście po porodzie. Proszę o jakieś wskazówki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Pisane bylo o tym na tym forum o mamusiach....

dla dzieciatka-to na wyjscie ubranko, i w szpitalu jedynie czapeczka, skarpetki i np rekawiczki-niedrapki, wszystko dla maluszka jest w szpitalu, pampersy, ubranka itp.

dla Ciebie- jak nie chcesz nosic szpitalnej koszuli to do chodzenia w ciagu dnia podkoszulka i spodnie dresowe, klapki, do tego przybory kosmetyczne, aparat, dokumenty, tel i ladowarke. Reczniki i art.higieniczne sa od nich.

To tyle co ja pamietam

pozdrawiam i gratuluje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Tu masz artykol o tym co masz wziac ze soba po no. - jezeli nie zrozumiesz to napisz

www.nettdoktor.no/graviditet_foedsel/art...lfoedeavdelingen.php

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(JusCep)
Nowicjusz
hejka, niestety z Norweskim u mnie ciężko.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Dla matki :

* Toalettsaker - przybory toaletowe
* Innesko - domowe obowie
* Morgenkåpe og/eller joggedress - szlafrok i / albo dresy
* Lette klær til oppholdet på barselavdelingen. Ikke ta noe som strammer - løse, lette plagg er best. - lekkie ubrania do pobytu na porodowce. Nie biez ze soba ubran ktore obciskaja - luzna, lekka odziez jest najlepsza
* Eventuelt amme-bh - ewentualnie biustonosz do karmienia
* Eventuelt klær til hjemreise - ewentualnie ubrania na podroz do domu

Dla dziecka : ( na wyjazd do domu)

* Bleier - pampersy
* Undertøy - bielizna
* Sparkebukse eller lignende - spioszki albo cos takiego
* Lue - czapeczka
* Ytterklær, tilpasset årstiden - odziez na dwor dopasowana do pory roku
* Teppe, dyne eller lignende - kocyk, kolderke albo co w tym stylu
* Sete/bag/vogn som kan sikres i bilen - siedzenie / torbe/ wozek ktory mozna zamontowac w samochodzie

- lekarstwa - jezeli jakies uzywasz
- muzyke - do porodu, ktora lubisz
- cos do poczytania
- pieniadze, komorke
- aparat fotograficzny, video

Tu tez dobra rada - lista zyczen zwlaszcza tych dotyczacych twojego porodu n.p znieczulenia, pozycja w ktorej preferowalabys rodzic itp.

powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(JusCep)
Nowicjusz
dziękuję bardzo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
45 Postów

(JusCep)
Nowicjusz
Może jest tu jakaś świeżo upieczona mama, rodząca w Norwegii, która chciałaby opisać przebieg porodu, oczywiście chodzi mi o opiekę na porodówce i po porodzie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1434 Posty

(gama28)
Maniak
Wkleiłam ci wcześniej link do tematu "młode mamy w Norwegii", tam jest wszystko. Ja rodziłam tu 2 razy inne dziewczyny też, poczytaj tamten temat, jest wszystko opisane.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
lilyerikson
(lilyerikson)
Początkujący
W takim przypadku na pewno przydatne będą wygodne dresy, z resztą komplety dresowe można nosić na co dzień, o trendach w tym temacie na 2022 przeczytasz więcej tutaj objawyciazy.edu.pl/2022/01/31/moda-na-dr...ety-dresowe-damskie. Sama uwielbiam nosić dresy, a świadomość, że mają fajne fasony tylko mnie bardziej motywuje do poszukiwania nowych wzorów
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
195 Postów
LewySierpowy
(LewySierpowy)
Stały Bywalec
Torebka na wymioty,moze sie przydac,powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok