Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wymiana Kol - Norwegia

Czytali temat:
JU Frankowski Boguslaw Skowron (1471 niezalogowanych)
202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
Jestem laikiem jesli chodzi o takie typu sprawy jak wymiana kol na letnie, ale czy ktos z Was wie gdzie moge wymienic kola??...czy to jest u zwyklego mechanika samochodowego??...w PL wymienialam w wulkanizacji a auto tutaj w Norwegii mam krotko i nie wiem jak to zrobic....
bede wdzieczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
AgaN napisał:
Jestem laikiem jesli chodzi o takie typu sprawy jak wymiana kol na letnie, ale czy ktos z Was wie gdzie moge wymienic kola??...czy to jest u zwyklego mechanika samochodowego??...w PL wymienialam w wulkanizacji a auto tutaj w Norwegii mam krotko i nie wiem jak to zrobic....
bede wdzieczna

Wymiana kół z zimowych na letnie czy też wymiana opon z zimowych na letnie ..? .

Jeżeli masz dwa komplety kół zimowe i letnie , to możesz wymienić sama /wymiana w warsztacie sporo kosztuje/ Jeżeli natomiast masz tylko jeden komplet kół i musisz wymienić opony , to niestety tylko w warsztacie ... chyba ,że te zimowe nie mają kolców to możesz sobie na nich jeździć w lecie ... , co prawda szkoda ich na lato niemniej ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
Nie no jak na moje babskie oko to sa kola z tzw."alusami" cale kola...i jeszcze w dodatku jakies inne....tzn.na przod inne i na tyl inne....hmmm gdybym ja umiala sama....chyba gdzies tam jeszcze z kursu zostalo w glowie co nie co....a jak przykrece zle i odpadna ....
dlatego wole w warsztacie..a jak drogo???....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
www.superdekk.no/ (zakładka forhandlere)

tam możesz zobaczyć gdzie masz najbliższy zakład wymiany opon lub sprawdzić w okolicy gdzie jest zakład z napisem

"Dekkskift" lub po prostu zapytać sąsiadów bo tubylcy to chyba wiedzą najlepiej gdzie i jak się dany zakład nazywa?

no i zabulisz norweską cenę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
AgaN napisał:
Nie no jak na moje babskie oko to sa kola z tzw."alusami" cale kola...i jeszcze w dodatku jakies inne....tzn.na przod inne i na tyl inne....hmmm gdybym ja umiala sama....chyba gdzies tam jeszcze z kursu zostalo w glowie co nie co....a jak przykrece zle i odpadna ....
dlatego wole w warsztacie..a jak drogo???....

Trudno Tobie cokolwiek sensownego doradzić ... jest jeszcze trochę czasu do 30 Kwietnia , dlatego najlepiej poprosić Norga o poradę ...zobaczy fizycznie /naocznie / i zasugeruje co i jak .
ewentualnie poproś jakąś Norweżkę z pracy która też ma auto ... Tu Kobiety kierowcy są kumate w tych sprawach ...
I naprawdę nie gryzą , a przy okazji nawiążesz znajomość , na warsztat zawsze zdążysz dojechać , a może się okazać zbyteczne .
Natomiast ewentualną zaoszczędzoną kasę można przeznaczyć na inne "zbożne" cele .

Skoro Moja Siostra , sama wymienia koła zimowe na letnie i odwrotnie ...
A Jej żywa waga w kozaczkach po kolana i zimowym ubraniu to aż ... 55kg ...!!!....i nie ma kłopotów z dokręcaniem , to i Ty potrafisz i dasz radę....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
Kombinować nie radze szkoda samochodu i zdrowia,lepiej zapytać się kogoś kto ma pojęcie na ten temat, a dlaczego?
Ot taka drobna sprawa jak śruby do kół, do aluminiowych felg muszą być specjalne stożkowe śruby i te od zimowych kół(jeśli są stalowe te koła) mogą sie nie nadawać i nawet po dokręceniu mogą sie poluzować i odkręcić nawet.......skutki można se wyobrazić.

Skąd jesteś może jakiś fachowiec (od strzyżenia owiec ) z okolicy na forum jest i poradzi coś na miejscu?
Tudzież kumaty sąsiad za dobrą kawę coś poradzi.

Choć znając tubylców to pod wiatr założy koła i śruby pogubi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Zuzu napisał:...Choć znając tubylców to pod wiatr założy koła i śruby pogubi.
PESYMISTA...!
... nie dołuj Kobiety ... bo wpadnie w depresję i będą jeszcze Kłopoty...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
gabriel napisał:

Wymiana kół z zimowych na letnie czy też wymiana opon z zimowych na letnie ..? .

Jeżeli masz dwa komplety kół zimowe i letnie , to możesz wymienić sama /wymiana w warsztacie sporo kosztuje/ Jeżeli natomiast masz tylko jeden komplet kół i musisz wymienić opony , to niestety tylko w warsztacie ... chyba ,że te zimowe nie mają kolców to możesz sobie na nich jeździć w lecie ... , co prawda szkoda ich na lato niemniej ...

no popatrzcie sobie ludzie, a jeszcze nie tak dawno Gabryś pisał:

A Twoim zdaniem , to jaka jest różnica między wymianą OPONY a wymianą KOŁA...
Czy do tego trzeba mieć coś z ALFABETY...?


aż chce się zakląć, nóż się w kieszeni otwiera i 20 metrów sznurka prostuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
jasta102 napisał:gabriel napisał:Wymiana kół z zimowych na letnie czy też wymiana opon z zimowych na letnie ..? .
Jeżeli masz dwa komplety kół zimowe i letnie , to możesz wymienić sama /wymiana w warsztacie sporo kosztuje/ Jeżeli natomiast masz tylko jeden komplet kół i musisz wymienić opony , to niestety tylko w warsztacie ... chyba ,że te zimowe nie mają kolców to możesz sobie na nich jeździć w lecie ... , co prawda szkoda ich na lato niemniej ...
no popatrzcie sobie ludzie, a jeszcze nie tak dawno Gabryś pisał:
A Twoim zdaniem , to jaka jest różnica między wymianą OPONY a wymianą KOŁA...
Czy do tego trzeba mieć coś z ALFABETY...?

aż chce się zakląć, nóż się w kieszeni otwiera i 20 metrów sznurka prostuje

ECH ..."jasta102"... Jasta ... jak tam z tym kupnem kawałka... ciasta ...?

Wtedy pytałem się Ciebie jako trochę bardziej Kumatego od .."AgaN"... tak Mniemam .
A Ta Pani w pierwszym poście nie napisała ... czy ma kompletne koła... ZNACZY... OPONA PLUS FELGA...
Czy Tylko Koła z oponami zimowymi i nic więcej ...!!! znaczy opony letnie trzeba było by dopiero kupić i założyć na felgi uprzednio zdejmując OPONY ZIMOWE...
Jednak mam wrażenie , że z Tobą coś Nie tak ...
EWENTUALNIE Z NUDÓW TAKIEGO TYLKO ZGRYWASZ ...

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
..."Jasta102"...
A może Tobie trzeba wykład przeprowadzić na temat ...KOŁA... standardowego samochodu osobowego ...?
Jeżeli tak to trzeba było od razu napisać i było by po kłopocie ...
A tak znowu dałeś... "CIAŁA"...
-ponieważ sama... FELGA... to nie koło
--------------sama ...OPONA...to również nie jest koło
NATOMIAST ....felga plus opona ...to dopiero jest KOŁO SAMOCHODOWE...

za pięciominutowy wykład należy się taksa w wysokości 200Nok. ewentualnie przelicznik w płynie do spożytkowania wspólnie przy nadarzającej się okazji...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok