Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Przyczepa Campingowa - Norwegia

5 Postów
Tomasz Bednarski
(TomaszBednarski)
Wiking
Cześć,

Sprawa jest następująca. pewien gość pozbył się przyczepy campingowej. Jest w dobrym stanie i zastanawiam się czy by jej nie wziąć do polski.
Orientuje się ktoś jak to wygląda od strony prawnej? od A do Z
Z góry dzięki za info
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Fajny temat. Mnie tez interesuje ale w podobnej kwestii.
Mam przyczepę kempingowa ale podobno w Norwegii aby ją ciągnąc za osobówką t zeba miec więcej niż prawko na osobowy samochód.
Ktoś więcej podpowie mi w kwestii norweskich przepisów?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
No tak jest w Polsce i w Unii.
Ale podobno w Norwegii trzeba juz na (Dmc nawet do 3.5 t razem sam i przyczepa)- mieć prawko dodatkowo na przyczepę..
Sam nie mogę tego przepisu norweskiego znaleźć. Ale w czasie kontroli sporo to moze kosztowac.!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Oczywiscie mowimy o przyczepie DMC ponizej 750 kg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
Dzięki, za link i materiały.

Może w papierach była DMC mała, ale w rzeczywistości norweska kontrola zważyła ją i okazało sie ze ma większa wagę.
Wiem ze kolega miał zakaz dalej jazdy z przyczepą i spora kare zapłacił.
Ale mówił że i samochód i przyczepę ważyli w czasie kontroli , niby wyrywkowej na trasie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Dla uscislenia - zmien doradcow i nie panikuj. Prawojazdy kat B uprawnia cie do kierowania pojazdem do 3,5 tony + przyczepa lekka 750 kg. To jest max 4250 kg co mozna prowadzic na B ale przyczepa nie moze miec DMC wiecej jak 750 kg w zadnym wypadku !!! Czytaj ze zrozumieniem jesi auto ma 2 tony a przyczepa 750 to mozesz i az do granicy gdzie to bedzie bus 9 osob + przyczpka. Moze byc jedno, dwu, trzy itd osiowa byle nie miala DMC wiecej jak 750 - tyle w temacie reszta opowiesci to bajki albo przyczepy mialy wiecej DMC jak 750 choc wygladaly na male.
Nawet majac kategorie C mozna cignac tylko przyczepe 750 kg !!!!! - pisze bo juz tu wielu mialo w NO taki problem. Kat E wydawana jest do wielu kategorii i wtedy oznacza ze mozesz ciagnac przyczepe powyzej 750 kg bez ograniczen ( ogranicza to tylko pojazd jakim ja ciagniesz ).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
TAk masz racje. ALe ja to uściślam do Campingowej przyczepy.
Bo wg: "Det kan også være tillatt å trekke tilhenger med tillatt totalvekt over 750 kg med klasse B. Etter den såkalte «campingvogn-regelen» kan man med klasse B trekke en tilhenger med tillatt totalvekt over 750 kg hvis summen av tilhengerens tillatte totalvekt + bilens tillatte totalvekt er høyst 3500 kg. Trekker man bilens tillatte totalvekt ifra 3500 kg, finner man tilhengerens maksimum tillatte totalvekt. «Tillatt totalvekt» finner du i vognkortene til bilen og tilhengeren"
To campingvogn mozna ciagnac i powyzej 750km!
Dobrze to wyczytałem i zrozumiałem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
tj male sprostowanie , oczywiscie chodzilo mi o 750 kg -( a nie 750 km)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
hm z tego wynika faktycznie ze tak i az dziwne bo w konwencji nic takiego nie pisza. Widocznie tylko w NO mozna tak jechac. Masz to z lovdata.no czy se strony StatensV. ?? Podeslij link prosze bo to naprawde ciekawostka Zawsze sie dziwilem tyle przyczep targaja tu takich ogromnych i watpie by wszyscy mieli B+E teraz wiem czemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Marek Marko
(MAREKeneeco)
Nowicjusz
link podał mi kolega:
jest z Vegvensen:

www.vegvesen.no/forerkort/har-forerkort/...8klasse+B+og+B+96%29
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok