Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Tani mechanik, laweta - Norwegia

4 Posty
Piotrek Bajak
(PioBaj)
Wiking
Witam, Mam pytanie odnośnie naprawy auta w Norwegii. Wybieram się niedługo w okolice Trondheim i Lofotów. A , że mam takie szczęście, że co wyjeżdżam na wakacje psuje mi się auto zapobiegawczo szukam namiarów na tanich mechaników. Czy moglibyście polecić mi tanich mechaników w tych okolicach lub też namiary na kogoś z lawetą kto holuje zepsute auta do Polski?
Btw- czy to prawda, że ceny naprawy auta i części są Bardzoooo drogie w Norwegii?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Kup se folksfakena Passata kombi na ropę
Te się nie psują
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Piotrek Bajak
(PioBaj)
Wiking
Zawsze to robię;] jednak i tak mam pecha :]
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
A jak się wychodzi na transporcie kiełbasy z Polski
Opłacalne?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Mysle, ze inna rzecza jest co 80 czy 100 tys przebiegu pojechac do Polski samochodem i "przy okazji zrobic go od gory do dolu", a co innego ciagnac zlom na lawecie przez pol Europy zeby "zaoszczedzic"... Podobne "oszczednosci" to kategorie: oszczednosc na lekarzu, oszczednosc na jedzeniu, oszczednosc na prawniku, oszczednosc na ksiegowym (wiadomo bowiem powszechnie, ze dobry ksiegowy to tani ksiegowy, ksiegowy pracujacy za normalna stawke to oszust i zlodziej ktory chcialby mase pieniedzy kompletnie za nic, nieprawdaz???).

Ale o czym my w ogole mowimy... Kazdy zna przeciez nie jedna i nie 5 osob, ktore potrafia przywozic z Polski makaron (3kr makaron kosztuje w Remie1000), dzem, czy elektronarzedzia (bo sa duzo tansze -w dochodowy nie wrzuce, momsu nie odlicze, ale skoro w Polsce kupie za 1.500,-PLN a tu musial bym dac 4.000,-NOK to przciez taniej, 1.000koron oszczedzone, no nie?).
Glupota ludzka nie zna granic, a gowno chlopu nie zegarek, skoro go chce klonica nakrecac...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Andrzej sk
(Endii)
Wiking
Tylko pamiętaj nigdy kiełbasa po obiedzie!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Piotrek Bajak
(PioBaj)
Wiking
to nie chodzi o taką oszczędność jak napisałeś ,że np. "wymiana rozrusznika 2500 kr, w Polsce 600 zł " . Jeśli tak wyglądają ceny naprawy to żadnego problemy nie widzę. Byłem przerażony kosztami bo wyczytałem opinie ludzi na różnych forach internetowych, że np. wymiana pompy Paliwa w Norwegii to koszt ok 15 tyś złotych ( jeśli moje auto warte jest 30 tyś złotych to jest to połowa;]) - dlatego pomyślałem o holowaniu do Polski....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
PioBaj napisał:
to nie chodzi o taką oszczędność jak napisałeś ,że np. "wymiana rozrusznika 2500 kr, w Polsce 600 zł " . Jeśli tak wyglądają ceny naprawy to żadnego problemy nie widzę. Byłem przerażony kosztami bo wyczytałem opinie ludzi na różnych forach internetowych, że np. wymiana pompy Paliwa w Norwegii to koszt ok 15 tyś złotych ( jeśli moje auto warte jest 30 tyś złotych to jest to połowa;]) - dlatego pomyślałem o holowaniu do Polski....


No tak, ale wiesz, ile w Norwegii kosztuje chleb? To ci powiem, 500 a czasem i 1.000 koron za bochenek. W zarabistej piekarni kolo stadionu Bislett w Oslo mozesz sobie taki zamowic, tylko po odbior przyjdz z kolegami, bo sam nie udzwigniesz... I busem przyjedzcie, nie osobowka. I TO JEST PRAWDA, taka sama jak ta, ze w Norwegii wymiana pompy paliwa kosztuje 15.000zlotych...

Tymczasem zwykly codzienny chleb kosztuje od 20 do 35 koron, a chlep socjalny 7kr...

Popatrz sobie na ceny czesci w sklepach, popatrz na oferty firm dostarczajacych czesci z Polski (tylko na tym forum znajdziesz pare takich ogloszen), w werscji oszczednosciowej (jak z tym chlebem za 7kr) popatrz na oferty zamiennikow z Biltemy, potem (tez na tym portalu znajdziesz wielu) wyszukaj sobie mechanika.

Jak czlowiek pierwszy raz wsiada na lodke, to (stary jak swiat numer) sternik prosi, aby podac mu kilwater. A wtedy ty szukasz tego kilwatera po calej lodzi, zas wszyscy o malo ze smiechu za burte nie wypadaja. Mysle, ze z tymi ludzmi od 15.000pln za wymiane pompy w norwegii bylo podobnie.

Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Piotrek Bajak
(PioBaj)
Wiking
no i ??? Ja jadę i na lofoty i do Trondheim;] nie rozumiem w czym problem widzisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
22 Posty
Wiking
Pastwicie się nad nim zamiast mu po ludzku odpowiedzieć.
Biltema.no -części,
holowanie(laweta) z Oslo do Gdańska od 2900kr. Jeśli chodzi o mechaników to jest kilku. W tym są firmy, które ściągają części z Polski z hurtowni i ceny mają sensowne choć dla Polaków żyjących w Polsce to pewnie i tak drogie. Co do awarii zawsze możesz poprosić o pomoc na forum...
Planujesz wycieczkę do Norwegii fajnie ale zrób porządny przegląd w Polsce i nie u "pana Józka w garażu.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok