Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

internet w Norge - Norwegia

Czytali temat:
Ola P edmund przybylski mi misz Andrzej M Arkadio Mo Mr. Bean Piotr Wiśniewski Bogdan Bodzak Ewka83 Feliks Piotrowski (7776 niezalogowanych)
10 Postów
Stan Kas
(stankas)
Wiking
Witam serdecznie.
Zaglądam tu czasem, żeby co nieco dowiedzieć się o tym fantastycznym kraju, czasami bywam turystycznie wśród tej nieskazitelnej przyrody, odwiedzam przyjaciół zachwycam się widokami i powietrzem. Mam zapytanie do bywalców tej krainy jak w Norwegii wygląda korzystanie z dobrodziejstwa internetu, gdzie mogę zasięgnąć rzetelnych inf. na ten temat w jęz. polskim ?
Tutaj nie udało mi się nic konkretnego znaleźć (a może źle szukam )
pozdr.
st.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Kazdy dostawca łącza tv ma w opcji dostarczanie sygnału internetowego, we współpracy ze swoim dostawcą internetu. Pozostaje zamówić taką usługe , zapłacic , dostarczą małąskrzynkie s kabelkiem lub antenką , 500 NOK co mkiesiąc i masz internet,
Oczywista oczywistość że te 500, to tylko za internet , do tego plus tv w zależności od bogatości ofertty.


opcja nr2. to to że każda chyba już teraz sieć telefonii kom, posiada własne urzadzenia do odbioru sygnału internetowego i znowu cena jest uzależniona od rodzaju usługi, np, napoularniesze jest teraz piątek po 17 free,sobota niedziela free do 7 rano w poniedziałek. płatna w tygodniu 0700-1700, 1700-0700 free, abonament 100NOK, samo ustrojstwo ok 500 NOK warunek (ostatnio prznajmniej)norweski meldunek i foldsenumer.


Opcja nr3. to fakt że norki często używają internetu niezahasłowanego i jak masz karte w laptopie to moszesz wyszukać takąsieć i sie podłączyć, czesto tak jest w okolicy cpn schell.
A skro masz znajomych w Norwegii to oni powinni udzielić Ci bardziej wyczerpujących inf.

Pzdr.WMD
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Bartek Jach
(jachu10)
Wiking
ja płace 300Nok za neta 4MB i 200Nok za TV,tel stacjonarny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
Stan Kas
(stankas)
Wiking
Właśnie o to chodzi, że znajomi nie bardzo z tym netem są zaznajomieni, a sprzęt to laptek i jakieś telefony
st.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
stankas napisał:
Właśnie o to chodzi, że znajomi nie bardzo z tym netem są zaznajomieni, a sprzęt to laptek i jakieś telefony
st.

jaśniej zadane pytanie mówiło by troszke więcej o co konkretnie chodzi .(net a net
Z tego co widze to twoi znajomi mają net GSM taki 18-6.00 za free tzn 100-200NOK za miesiąc z tym że ty jako osoba nie będąca na stałe w NO nie dostaniesz takiej możliwości (chyba że pożyczysz).
tutaj możesz korzystać z net-u za darmo we wszystkich bibliotekach lub jeśli masz kartę wi-fi i możliwość podpięcia zewnętrznej anteny to wtedy można "pożyczyć" net od jakiejś nie zabezpieczonej sieci (czego nie polecam bo to że ktoś nie zabezpieczył sieci to nie oznacza że można sie podpiąć)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Andrew Wat
(andvat)
Początkujący
to moze ja cos dodam do tej dyskusji

mialem problem z netem

GSM - jak napisal Zuzu - wymagaja potwierdzenia adresu, umowy o prace oraz trzech "payslipow" /nie wiem jak to po Norwesku/
chodzilem po prywatnych sklepach komputerowych, kafejkach itp - wsztscy mowili, ze nie da rady jak tu nie mieszkam na stale

wiec mady kupilem sobie modem GSM NETKOM na doladowania - doladowanie za 150 NOK szlo w najlepszym wypadku w ciagu pieciu dni - PORAZKA!!!

po tych "perypetiach" trafil mi sie syn mojego pracodawcy o ktorym zaczalem rozmawiac na temat netu w Norge

koles wszedl na neta, wypisal formularz w telenor /informacje typu: adres, nazwisko i numer personalny

po tygodniu przyszedl modem, a po trzech - czyli wczoraj czlowiek ktory mi to wszystko podlaczyl

koszty: modem z Wifi, podlaczenie i pierwszy miesiac okolo 1300 NOK, pozniej 400 NOK m-cznie
łącze: 5MB, umowy nie moge zerwac przez rok /kara za zerwanie kilka tysiecy - nie pamietam dokladnie okolo 3

ufff to chyba wszystko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
www.bredbandsguiden.no/?gclid=CPW--PmvgaACFQk13godYjG2kg
tam są wszystkie odpowiedzi co do kosztów i czasu trwania umowy. (trzeba sie zarejestrować info na priv )"mam kAC" pa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
103 Posty
Pawel K.
(paco)
Początkujący
andvat napisał:
to moze ja cos dodam do tej dyskusji

mialem problem z netem

GSM - jak napisal Zuzu - wymagaja potwierdzenia adresu, umowy o prace oraz trzech "payslipow" /nie wiem jak to po Norwesku/
chodzilem po prywatnych sklepach komputerowych, kafejkach itp - wsztscy mowili, ze nie da rady jak tu nie mieszkam na stale

wiec mady kupilem sobie modem GSM NETKOM na doladowania - doladowanie za 150 NOK szlo w najlepszym wypadku w ciagu pieciu dni - PORAZKA!!!

po tych "perypetiach" trafil mi sie syn mojego pracodawcy o ktorym zaczalem rozmawiac na temat netu w Norge

koles wszedl na neta, wypisal formularz w telenor /informacje typu: adres, nazwisko i numer personalny

po tygodniu przyszedl modem, a po trzech - czyli wczoraj czlowiek ktory mi to wszystko podlaczyl

koszty: modem z Wifi, podlaczenie i pierwszy miesiac okolo 1300 NOK, pozniej 400 NOK m-cznie
łącze: 5MB, umowy nie moge zerwac przez rok /kara za zerwanie kilka tysiecy - nie pamietam dokladnie okolo 3

ufff to chyba wszystko


czyli zalozyles sobie Bredbånd Medium a nie lepiej bylo turbo?
Oplata taka sama, jedyna roznica to infolinia. Placisz za polaczenie z konsultantem w razie problemow.
Modem przychodzi sam sie podpinasz i zamiast 5mb masz 16mb za ta sama cene
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
64 Posty
Andrew Wat
(andvat)
Początkujący
a widzisz PACO nie zauwazylem tego turbo - a szkoda - z drugiej strony te 5mb mi wystarczy - mysle
pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
417 Postów
Brudny Harry
(Hardi)
Wyjadacz
a co polecacie z bezprzewodowych?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok