Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

1
DZIEŃ

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Komunikacja miejska w Stavanger - Norwegia

1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Jeżdżę z córką, która nie ukończyła jeszcze 2 lat, więc wiem,że ona jeździ za darmo, a ja kupuję sobie bilet u kierowcy, zazwyczaj jak do centrum to 12NOK w jedną stronę a jak gdzieś dalej to 24NOK. Ostatnio, gdy podchodzę z małą do kierowcy (było tak wczoraj i dzisiaj) kierowca do mnie mówi,że GRATIS. Teraz nie wiem o co im chodziło, bo kierowca widział,że nie mam biletu miesięcznego, ani karty i że chciałam zakupić ten bilet u niego. O co tu chodzi? gdy dziecko czekało na mnie w wózku to pieniądze brali na bilet, a jak na rękach to nie. wiem,że bilet miesięczny u nas to niby 580NOK plus 50Nok za kartę, gdybym kupowała ten bilet u kierowcy w autobusie. mam zamiar wybrać się do Columbus,ale nie jestem pewna czy ten Columbus to główny dworzec PKS czy jak?? proszę o udzielenie mi informacji w tym co tutaj napisałam.


P.S. Tekst skopiowałam z forum ogólnego-nasze sprawy, gdzie pisało o komunikacji miejskiej w Oslo, ale Gabrielowi nie pasowało, że tam zaśmiecam forum, więc wątek założyłam tutaj.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów
Jarek Leziak
(nordlys)
Nowicjusz
Hejka
Wlasnie przewertowalem sstrone kolumbusa i nie znalazlem odpowiedzi na twoje pytanie.
Faktem jest ze dzieci do lat czterech jezdza za darmo , a dlaczego ty ???
Myslalem ze moze chodzi o ten wozek , ale na temat przewozu "bagazy" tez nic nie znalazlem.
Moze to ta twoia METAMORFOZA tak dziala
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
38 Postów
Jarek Leziak
(nordlys)
Nowicjusz
Sorki ZNALAZLEM
za przewoz bagazu placi ssie 25 nok
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
Moja metamorfoza? hehe dobre
z tego co ja wiem , to za wózek się nie płaci..dziecko do lat 4 tak jak napisałeś, też nie mi chodziło o mnie, dlaczego ja miałam te gratisy. Dziękuję za fatygę i przewertowanie stron pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Tomasz Walkowiak
(wau1971)
Nowicjusz
Odpowiedź jest banalna
Kierowca miał najprawdopodobniej problemy z kasą i nie mógł wydawać biletów
Kilka razy też tak jechałem
...ot cały gratis
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1485 Postów
Darek ...
(ulv72)
Maniak
wau1971 napisał:
Odpowiedź jest banalna
Kierowca miał najprawdopodobniej problemy z kasą i nie mógł wydawać biletów.
...ot cały gratis



jasne.... dwa razy tak nie mial tej kasy ??
nie wiem madalen czy to jest jakos uwarunkowane przepisami.... niemniej piszesz, ze jak mialas dzieciaka w wozku
to cie kasowali...a jak na rekach to nie... z tego mozna by wnioskowac, ze gratis przejazdy maja kobiety ciezarne i takie,
ktore juz urodzily ale podrozuja z takimi malenstwami jeszcze, co to na rekach musza nosic bo same jeszcze nie chodza
moze o to chodzi wlasnie, ze jak mama trzyma takiego bajbusa na rekach to jest traktowana jak kobieta ciezarna ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
ulv72 napisał:
wau1971 napisał:
Odpowiedź jest banalna
Kierowca miał najprawdopodobniej problemy z kasą i nie mógł wydawać biletów.
...ot cały gratis



jasne.... dwa razy tak nie mial tej kasy ??
nie wiem madalen czy to jest jakos uwarunkowane przepisami.... niemniej piszesz, ze jak mialas dzieciaka w wozku
to cie kasowali...a jak na rekach to nie... z tego mozna by wnioskowac, ze gratis przejazdy maja kobiety ciezarne i takie,
ktore juz urodzily ale podrozuja z takimi malenstwami jeszcze, co to na rekach musza nosic bo same jeszcze nie chodza
moze o to chodzi wlasnie, ze jak mama trzyma takiego bajbusa na rekach to jest traktowana jak kobieta ciezarna ?


ciekawa odpowiedz ulv72, może faktycznie jako matka z dzieckiem mam gratis,ale to się mija z celem, bo wózek zostawiam w miejscu na niego przeznaczonym, mam te 12 czy też 24 NOK przyszykowane, żeby nie bawić się już w to wydawanie pieniędzy i wtedy właśnie, jak córka jest w wózku to mnie kasują a jak na rekach mimo wózka to nie, wiem, że się powtarzam, za co z góry przepraszam.Chyba będę musiała w poniedziałek przejść się do Kolumbus i tam wszystkiego się dowiedzieć... owszem raz się zdarzyło mi pojechać też gratis,ale wtedy maszyna do wydruku biletów była popsuta. No cóż, napiszę jak się dowiem sama idąc do nich...wtedy może i ktoś inny w podobnej sytuacji do mojej z tego skorzysta, gdyby te przypuszczenia miały być faktyczne.

pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Magdalena Cieslak
(MadziaSC0206)
Nowicjusz
Nie ma zadnej zaleznosci czy dziecko masz w wozku czy na rekach.tak czy siak za bilet musisz zaplacic.jezeli kierowca mowi Ci gratis to znaczy ze ma zepsuty system przez ktrory sprzedaje bilety.jak zepsuty jest system to tez nie mozna odpikac sie miesiecznym.wiec nawet ja bedziesz miala dziecko na rekach a system bedzie sprawny to za siebie MUSISZ zaplacic.o to cala filozofia pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1483 Posty
am glad
(amglad)
Maniak
MadziaSC0206 napisał:
Nie ma zadnej zaleznosci czy dziecko masz w wozku czy na rekach.tak czy siak za bilet musisz zaplacic.jezeli kierowca mowi Ci gratis to znaczy ze ma zepsuty system przez ktrory sprzedaje bilety.jak zepsuty jest system to tez nie mozna odpikac sie miesiecznym.wiec nawet ja bedziesz miala dziecko na rekach a system bedzie sprawny to za siebie MUSISZ zaplacic.o to cala filozofia pozdrawiam

system nie był popsuty bo w centrum wsiadało do autobusu sporo pasażerów i jedni kupowali bilet a pozostali bilet miesięczny przykładali do kontroli czy też tego odpikania.
Miałam jutro iść do Kolumbusa,ale dziecko mi sie w nocy rozchorowało, więc wizytę u nich przekładam na inny termin
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
41 Postów
Tomasz Walkowiak
(wau1971)
Nowicjusz
Proponuję zakończyć ten wątek.
Rozmawiałem osobiście z kierowcami (Polakami), którzy potwierdzili to co wcześniej już napisałem.
Niesprawna kasa - brak możliwości sprzedaży i wydania biletu.

KONIEC
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok