Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

PIERWSZOKLASISTA IDZIE DO SZKOŁY - Norwegia

Czytali temat:
b@rtez . (1821 niezalogowanych)
14 Posty
b@rtez .
(barte)
Wiking
WITAM!!!! PROSZĘ O POMOC!!!!!!
MOJA CÓRKA IDZIE TERAZ DO SZKOŁY ALE PRZYZNALI JEJ SZKOŁE KTOREJ MY NIE BRALISMY POD UWAGE. CHCIELIBYSMY ZMIENIC TA SZKOLE I W ZWIAZKU Z TYM NAPISALISMY WNIOSEK KTORY ZOSTAL ODŻUCONY Z TEGO POWODU BARDZO UBOLEWAMY PONIEWAZ KARZDY CHCE DLA SWOJEGO DZIECKA JAK NAJLEPIEJ
CZY JEST JAKAS JESZCZE MOZLIWOSC ZMIANY SZKOLY?? A MOZE TO CO NAPISALISMY WE WNIOSKU NIE BYLO ZBYT WYSTARCZAJĄCE?? PROSZE O POMOC BARDZO NAM ZALEZY NA PRZYSZLOSCI DZIECKA!!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Witam

A o co ci chodzi z ta szkola - dlaczego nie jestescie zadowoleni z tej ktora coreczce przydzielono i jaki jest powod, waszego wyboru ???

Napisz o jaka szkole chodzi to ja moge sprawdzic

Pozdrowienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
b@rtez .
(barte)
Wiking
CHCIELIBYSMY ZEBY POSZLA DO ÅSKOLLEN A MA ISC DOBRANDENGEN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Witam

Bylam na profilu obydwu szkol :

- Åskollen ma ok. 436 uczniow podzielonych na 1-7 klasy
- Brandengen skole ma ok. 360 uczniow podzielonych na 1-7 klasy

Ale wydaje mi sie , ze powodem dla ktorego wasza coreczka jest "przydzielona" do Brandengen sk. jest fakt, ze ta szkola jest bardziej wyspecjalizowana do nauczania dziecie dwujezycznych - tam jest ok. 45% takich dzieci .

Ta szkola jako pierwszy priorytet ma nauke pisania i czytania , matematyke oraz uzywanie digitalnych pomocy w procesie nauczania .

Pozdrowienia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
b@rtez .
(barte)
Wiking
I TAK CHCIALABYM ZEBY POSZLA DO ÅSKOLLEN I PROSZE O RADY CO MAM ZROBIC ZEBY SIE TAM DOSTALA.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
49 Postów
ania,sylwek rebisz
(ania,sylwek)
Nowicjusz
Witam,b@rtez. barbara67 ma racje raczej zadne pisma nie pomoga raczej tez mielismy podobna sytuacje i syn poszedl do szkoly ktora zajmuje sie wlasnie takim nauczaniem gdzie spory procent dzieci to obcokrajowcy.Nierozumiem jednak czemu tak wlasnie nalegasz aby zmienic szkole. Dzieci bardzo szybko sie klimatyzuja,napewno corka sobie da rade.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1371 Postów
Barbara H
(barbara67)
Maniak
Nie wiem jakich argumentow musialbys uzyc , zeby zmienili decyzje, ale na pewno nie tego, ze tam jest za duzo obcokrajowcow ( na pewno po czesci tez muzulmanow) - bo bys wyszedl na rasiste

Nie martw sie o mala - zobacz jak to wyjdzie " w praniu" i ewentualnie jezeli nie bedziesz zadowolony z nauczania coreczki w tej szkole to wtedy mozesz podjac dyskusje najpierw z wychowawczynia, a jezeli to nie pomoze to z rektorem itd.

Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Joanna xxx
(asienka82lca)
Wiking
Witam , moje drogie , napiszcie proszę jakie dokumenty są potrzebne aby zapisac dziecko do szkoły , i jakie pierwsze kroki są ,aby zapisac dziecko do szkoły ( do 1 klasy) i co w przypadku jesli dziecko ma 7 lat , a wiem ,że wieci w Norwegii zaczynają edukację od 6 roku życia , za odpowiedzi będę ogromnie wdzięczna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ankaper)
Wiking
Dokumentów nie miałam żadnych. Poszłam do szkoły i zgłosiłam, że przeprowadziłam się do Norwegi i mam dziecko w wieku szkolnym. Tam się już resztą zajęli. Moje dziecko przyjechało do Norwegi w styczniu więc do szkoły poszedł po przerwie świątecznej. Pierwsze dni był z nim tatuś a potem już sam. Dał radę. W Polsce chodził do 3 kalsy, ale w Norwegi poszedł do 4 klasy. Nie potrzebowałam pozwolenia na pobyt i numeru personalnego. Do helsestasjon musiałam dzieci zgłosic sama. Nie odbyło się to automatycznie. Tak było u mnie, ale ja mieszkam w niedużej miejscowości.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Aniu,

Czy "helsestasjon" to lerarz rodzinny czy coś w tym sensie? W moim przypadku w ogóle sytuacja ciekawie się zaczyna, bo przeprowadzka za kilkanaście dni i już od poniedziałku wiem, że syna czeka zabieg niewielki kardiologiczny. Zastanawiam czy wystarczy jak po zameldowaniu się we wszystkich organach odpowiednich podejdziemy do szpitala z tłumaczeniem polskich dokumentów medycznych z informacją, że syn takiego zabiegu wymaga. Kto podejmuje taką decyzję? A może powinnam czekać na moment zapisów nas jako reszty rodziny, która właśnie przyjechała, do lekarza rodzinnego?

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok