Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Wyjazd z 15o latkiem. - Norwegia

1 Post
Luizes
(Luizes)
Wiking
Witam. Z góry proszę nie wysyłać mnie do przeszukiwania forum, ponieważ już to zrobiłam i niby coś tam wiem, jednak byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mnie doinformowal. Za rok(dziecko skończy lat 15)chcialabym wyjechać do Norwegii. Kto pyta nie błądzi, myślę, iż dobrze byłoby się trochę przygotować do owego wyjazdu. Jak to wygląda w praktyce? Syn nie zna norweskiego angielski w stopniu komunikatywnym. Jak wygląda system edukacji? Czy po przyjeździe od razu musi iść do szkoły, czy jako, że nauka obowiązkowa w tym kraju jest do 15go roku życia przez rok mógłby się uczyć języka a po roku zacząć naukę? W Polsce obowiązek szkolny jest do 18go roku życia, czy nikt nie będzie się czepiał, że zabieram syna, jak się zabrać do wyjazdu uwzględniając te sprawy, bo to jest najważniejsze w sumie. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
...śmiało przyjeżdżaj z synem
...i poślij go od razu do norweskiej szkoły niech pokaże co Polak potrafi...
...jak twierdzi większość tutejszych forumowych oszołomów,system edukacji w Norwegii jest na żenująco niskim poziomie...syn dogoni szybko rówieśników...a potem ich prześcignie...a dalej to wiadomo...góry zdobywać...
...za rok będzię już pełnoletni ,tutaj 16 lat i może nawet zamieszkać z dziewczyną...na legalu wszystko oczywiście...
...Ps. mam nadzieję ,że syn nie jest chorowity,bo tu leczą tylko paracetamolem...a nie tak jak w Polsce antybiotykami..
....a i najważniejsze...jak już syn nauczy się norweskiego...biegle w mowie i piśmie to za kilka lat może śmiało zostać np. kierownikiem tychże oszołomów
...z panem Bogiem!
...czy też ...dasz Bór! ...
...sam już nie wiem
...miłego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
68 Postów
Łukasz Ch
(Ch_norw)
Początkujący
Luizes napisał:
Witam. Z góry proszę nie wysyłać mnie do przeszukiwania forum, ponieważ już to zrobiłam i niby coś tam wiem, jednak byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mnie doinformowal. Za rok(dziecko skończy lat 15)chcialabym wyjechać do Norwegii. Kto pyta nie błądzi, myślę, iż dobrze byłoby się trochę przygotować do owego wyjazdu. Jak to wygląda w praktyce? Syn nie zna norweskiego angielski w stopniu komunikatywnym. Jak wygląda system edukacji? Czy po przyjeździe od razu musi iść do szkoły, czy jako, że nauka obowiązkowa w tym kraju jest do 15go roku życia przez rok mógłby się uczyć języka a po roku zacząć naukę? W Polsce obowiązek szkolny jest do 18go roku życia, czy nikt nie będzie się czepiał, że zabieram syna, jak się zabrać do wyjazdu uwzględniając te sprawy, bo to jest najważniejsze w sumie. Pozdrawiam.

hej, może te artykuły Ci nieco pomogą
www.mojanorwegia.pl/polacy-w-norwegii/no...owicjusza-13157.html

www.mojanorwegia.pl/edukacja/przenosisz-...ej-szkole-13035.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
639 Postów
Josef Satan
(Satan)
Wyjadacz
bojfraoszlo napisał:
...ś
....a i najważniejsze...jak już syn nauczy się norweskiego...biegle w mowie i piśmie to za kilka lat może śmiało zostać np. kierownikiem tychże oszołomów
...z panem Bogiem!
...czy też ...dasz Bór! ...
...sam już nie wiem
...miłego?


Tylko kierownikiem? Polak umiacy tubylczy jezyk powinien co najmniej zostac ministrem. Albo przynajmniej derektorem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok