Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Szkoła - Norwegia

Czytali temat:
Jan Kowalski Łukasz Stępniak Paweł P K MN Tomasz Czarnecki Wieslaw Ozog Kasia K Ewa Adam ala3 sweet man Ja Gabriel NatP (1803 niezalogowanych)
11 Postów
Łukasz Stępniak
(annste1981)
Wiking
Witam
mam pytanie odnośnie posłania dzieci do szkoly syn 11 lat córka 9 angielski słaby a norweski to wcale, moje pytanie czy poslac dzieci do szkoly Polsko-Norweskiej (mąż mieszka w Sandnes) chodzi mi o Sobotnią szkołę katolicką czy poslac do norweskiej szkoły ale nie chce żeby to był szok ze nic nie potrafią się dogadać. Martwi mnie tylko to że zajęcia odbywają się w soboty a co z resztą tygodnia? Na stałe przejeżdżamy w lipcu teraz jesteśmy na feriach i jeszcze jedno czy jeśli tylko mąż ma numer czy to nie będzie przeszkodą ze mogą dzieci nie przyjąć do szkoly. Jak ja mam zdobyć ten numer dla siebie i dzieci. Bardzo prosze o odpowiedź pozdrawiam Anka
aniastepniak1@onet.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
Najpierw musisz na policji zdobyc pozwolenie na pobyt (przez internet umawiasz sie na wizyte) a pozniej z tym idziesz do SKAT o przyznanie numeru personalnego dla siebie i dzieci. Musisz miec wszystkie papiery przetlumaczone na norweski lub angielski. Akt malzenstwa, akty urodzenia dzieci, nie pamietam ale chyba zaswiadczenie ze maz pracuje i ksero papieru ze wynajmujecie mieszkanie. Moje dziecko przyjeli do szkoly bez nr.personalnego, powiedzialam ze doniose jak wyrobie. Zapisz dzieci normalnie do norweskiej szkoly, norweska szkola jest przygotowana na dzieci ,ktore nie znaja jezyka ( moj syn w poniedzialki, wtorki i piatki chodzil do normalnej norweskiej podstawowki a srody i czwatrki do innej w ktorej tylko uczyl sie jezyka do tej szkoly wozila go taxowka za ktora placi podstawowka ) Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Stępniak
(annste1981)
Wiking
Dziękuję jeszcze tylko jedno nie ma to znaczenia że będą chodzić do 2 szkół
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
nie rozmiem pytania, co nie ma znaczenia ,ze do 2 szkol?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Stępniak
(annste1981)
Wiking
Piszesz ze syn w pon wtorki i piątki chodził do norweskiej podstawówki a środy i czwartki do innej
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
annste1981 napisał:
Dziękuję jeszcze tylko jedno nie ma to znaczenia że będą chodzić do 2 szkółPolska szkoła sobotnia, to nieobowiązkowe prywatne nauki języka polskiego i innych przedmiotów po polsku.
Twoje dzieci natomiast, podlegają pod powszechny obowiązek szkolny jaki obowiązuje w Norwegi czyli podstawówka i gimnazjum i do takiej właśnie szkoły masz obowiązek zgłosić dzieci jak tu przyjadą na dłuższy okres czasu, pomijając oczywiście wakacje i inny wolny czas jaki obowiązuje w Polsce do momentu dopóki są tam zarejestrowane ustawowo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Stępniak
(annste1981)
Wiking
Dziękuję mam nadzieję że sobie poradzą i że przyjmą ich do szkoly choć nawet nie wiem kiedy sa zapisy i gdzie w Sandnes jest jakaś szkola ale chyba dam jakoś radę jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty
ala3
(ala3)
Wiking
W Norwegii nie mozna samemu wybrac szkoly dla dziecka, jest rejonizacja czyli dziecko bedzie chodzilo tam gdzie ma najblizej z domu. Jeszcze raz powodzenia , to wszystko wydaje sie takie przerazajace na poczatku, tez przez to przechodzilam rok temu, pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Łukasz Stępniak
(annste1981)
Wiking
Przeraża mnie to wszystko ale myślę że dam rade
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
annste1981 napisał:
Przeraża mnie to wszystko ale myślę że dam rade

Może zapytaj w którejś Polskiej Szkole w Norwegii - udzielą CI tam konkretnych informacji
Niektóre znajdziesz tutaj: www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/uslugi/polskie+szkoly+w+norwegii
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok