Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

NAUKA, MATURA - Norwegia

Czytali temat:
ANDY A. Piotr Wiśniewski Kasia K Ewa Adam boj fra oszlo ananas1 Paweł K. Gabriel- Alicja B Krzysztof Szewczyk Onty_Ja_Gabriel_3. JakubCeran Kornelia Chamarczuk (8946 niezalogowanych)
13 Posty
ananas1
(ananas1)
Wiking
''Nabór na studia wyższe może odbywać się na podstawie konkursu sumy punktów uzyskanych na maturze z wymaganych przez dany wydział uczelni przedmiotów (co to jest matura?). Osoby, które zdały odpowiednik polskiej matury zagranicą, mogą być zobowiązane do przystąpienia do egzaminu wstępnego, jeśli suma punktów za przedmioty na ich maturze jest inna niż w Polsce i nie może zostać przeliczona. Niektóre uczelnie prowadzą rekrutację tylko na podstawie egzaminu wstępnego, czasami jest wymagane świadectwo maturalne oraz zdanie egzaminu wstępnego. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji, należy skontaktować się w wybranym przez siebie wydziałem na danej uczelni.''

Wie ktos albo byl ktos w takiej sytuacji i wie czy odpowiednik egzaminow w norwegii i punktacja zgadza sie z ta z polski? czy osoby z norwegii musza pisac egzamin wstepny w pl chcac podjac tam studia? Nie wiem gdzie sie o to dowiadywac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ananas1 napisał:
\'\'Nabór na studia wyższe może odbywać się na podstawie konkursu sumy punktów uzyskanych na maturze z wymaganych przez dany wydział uczelni przedmiotów (co to jest matura?). Osoby, które zdały odpowiednik polskiej matury zagranicą, mogą być zobowiązane do przystąpienia do egzaminu wstępnego, jeśli suma punktów za przedmioty na ich maturze jest inna niż w Polsce i nie może zostać przeliczona. Niektóre uczelnie prowadzą rekrutację tylko na podstawie egzaminu wstępnego, czasami jest wymagane świadectwo maturalne oraz zdanie egzaminu wstępnego. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat rekrutacji, należy skontaktować się w wybranym przez siebie wydziałem na danej uczelni.\'\'

Wie ktos albo byl ktos w takiej sytuacji i wie czy odpowiednik egzaminow w norwegii i punktacja zgadza sie z ta z polski? czy osoby z norwegii musza pisac egzamin wstepny w pl chcac podjac tam studia? Nie wiem gdzie sie o to dowiadywac.

- Czyżby w norwegi nie było matury?
- Dokładnie tam, gdzie chcesz chodzić na uczelnię, w dziale rekrutacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
Krowa napisał:
wsw.ansa.no/
OJ tam,
ŁOJ tam.
Zepsułeś wieczorną zabawę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
ananas1
(ananas1)
Wiking
Krowa, dziekuje za strone zaraz wejde i poczytam i wysle im emaila.

Nie w norwegii nie ma matury jako matury. Jakby byla nie byloby mojego pytania, proste.
A zadne uniwerki nie odpisuja na moje majle
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ananas1 napisał:
Krowa, dziekuje za strone zaraz wejde i poczytam i wysle im emaila.

Nie w norwegii nie ma matury jako matury.
Jakby byla nie byloby mojego pytania, proste.
A zadne uniwerki nie odpisuja na moje majle
Tak?
To do jakichże to egzaminów, przystępują ruusy, jak już siem przestajom upijać i bawić po 17 maja?
Jak te egzaminy końcowe, siem nazywajom?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
ananas1
(ananas1)
Wiking
Nazywaja sie mlotku egzaminami koncowymi gdzie masz oceny nie skale procentow, wiec zamiast robic z siebie kompletnego pajaca idz sie zajmij czyms pozytecznym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
ananas1 napisał:
Nazywaja sie mlotku egzaminami koncowymi gdzie masz oceny nie skale procentow, wiec zamiast robic z siebie kompletnego pajaca idz sie zajmij czyms pozytecznymMłotkiem to ty jesteś i pajaca zrobiłeś sam z siebie zadajac durne pytania i pisząc iż uczelnie nie odpowiadają na wysłane maile.
Teraz się nie dziwię, jak każdy mówi iż norwescy maturzyści to debile.
A czym się różni poza samą nazwą egzamin końcowy od matury przygłupie.
I tu i tam, stopnie "idą" na świadectwo, kończące edukację na poziomie szkoły średniej, dającej prawo do dalszej nauki na studiach.
Skala procentów, norweski przygłupie, nie jest na świadectwie maturalnym, tylko stopnie ze świadectwa maturalnego w Polsce i świadectwa końcowego w Norwegi, uczelnie przeliczają na procenty w zależności od uczelni.
Każda uczelnia ma inne preferencje.
W Norwegi tez tak pewnie jest.
Jaki jest sens Dzisiaj w dobie informacji internetowej KAŻDEJ uczelni, wysyłać durne maile?
Skoro każda normalna uczelnia,ma swoją stronę, gdzie jest dział rekrutacji, gdzie są określone warunki jakie trzeba spełnić, oraz te nieszczęsne przeliczniki procentowe.
Tak tak norweski matole.
Wystarczy wejść w zakładkę REKRUTACJA i na spokojnie wypełnić formularze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(Krowa)
Stały Bywalec
ananas1 napisał:
Krowa, dziekuje za strone zaraz wejde i poczytam i wysle im emaila.

Nie w norwegii nie ma matury jako matury. Jakby byla nie byloby mojego pytania, proste.
A zadne uniwerki nie odpisuja na moje majle


No i najwazniejsze Obywatelstwo. Jak masz polskie to bezposrednio do szkoly. Jak nie masz to ANSA albo studentum.no . Tam wszystko jest dosc dokladnie wyjasnione.
No i inne rzeczy. Jakie studia? Masz realfag czy tylko gererell studiekompetanse? Jaka miales matme? P? czy teoretyczna? Masa do wyjasnienia ale zycze powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty

(gabriel onanista)
Wiking
gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok