Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czy ktoś z Was studiuje w Norwegii ? - Norwegia

Czytali temat:
Marzena D........a Justyna G Przemyslaw Filipiak Milena Mil OleOleOle24 Mariusz Matczak Wiktoria Michaliszyn Wieta Katarzyna92 (7455 niezalogowanych)
2 Posty
Iza Kumorek
(izaak00)
Wiking
Jeżeli tak, napiszcie jak jest w szkole ?
Jaki jest poziom ?
itd.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Tak.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Iza Kumorek
(izaak00)
Wiking
a na jakiej uczelni ?
jak jest w norweskiej szkole ? chodzi mi o studia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
izaak00 napisał:

Jaki jest poziom ?

poziom jest kilkusetkrotnie wyższy
znaczy się najlepsze norweskie uczelnie są w pierwszej setce na świecie, a polskie w piątej setce
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Beata F.
(beatkaf)
Wiking
Hei.
W tym roku rozpoczelam studia w Markedshøyskole w Oslo HR i Personalledelse , ale zastanawiam sie co cie interesuje ?
Poziom wysoki, ale wszystko pieknie wylozone, szkoly przcuja na programach it's learning, wiec wszystkie wyklady masz na kompie.
Jest tez duzo pracy w grupie na zasadzie jeden dziala , a reszta sie podpisuje
....a mlode norki sa wariowane i tylko imprezki im w glowkach )))
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Studiowalem rok na NHH a potem 5 lat prawa na UiO w 5 lat. I jedno moge powiedziec na NHH maja poziom jako tako nawet niezly jak na norskow, nieporownywalne do BI gdzie jako matematyke maja proste zadania z koncowki Ungdomsskole (gimnazjum) i podstawowe zadania z Videregående. Na NHH za to docieraja do calkowania na 3ch osiach oraz metody Lagranga itp itd. a pozniej stosuja to w Mikro i Makro ekonomii. Co do statystki i prawdopodobienstwa to sie niewypowiadam bo akurat dla mnie to niezwykle proste z tej dziedziny wszystko mimo ze niektorzy twierdza ze trudniejsze to niz calki czy wyliczenia punktow zwrotu itp itd na trojwymiarowym grafie. Oczywiscie w NHH na egzaminie komputera do tego uzywac bylo nie mozna tylko kalkulatorek graficzny jak z Videregående. Podobno Sivil Ingeniør w NTNU w Trondheim rowniez ma niezly poziom.

A co do studiow gdzie matematyka jest niewymagana to wiadomo prosto jak wszedzie chyba zawsze cos kazdy moze napisac. A co do prawa to prostsze jak w Polsce napewno gdyz mozna miec ze soba Norges Lover i nietrzeba na pamiec zadnych paragrafow ani niczego znac jedynie odpowiednio zastosowac i drøftelse odpowiednie wykonac. Oczywiscie jest to rowniez bardziej uzyteczne do prawdziwej pracy w zawodzie gdzie ma sie wszystkie materialy pod reka, jedyny minus to ze nadal pisza egzaminy na papierze zamiast na komputerach i ze nie mozna korzystac jak w pracy z absolutnie wszystkich materialow. Ale napewno prostsze i latwiejsze studia niz w Polsce chyba ze cos sie zmienilo i w Polsce juz nie musza ludzie znac wszystkiego na pamiec na kazdym egzaminie bo nie ma materialow pomocniczych oraz sa zagadnienia nie omawiane w ksiazkach z "pensum" do danego roku. Aha i w UiB oraz UiT czyli Tromsø i Bergen prawo przynajmniej jest jeszcze prostsze bo z kazdej dziedziny sa male egzaminy po 10 studiepoeng. A w UiO z 2 semestrow z calego roku sa tylko 2 egzaminy obejmujace calosc materialu naraz. Do tego poprawiac moga tylko ci co niezdali a jak ktos zdal to ma stopien jaki dostal na zawsze nie ma opcji wtedy pisania jeszcze raz by otrzymac wyzsza ocene jak jest w UiB i UiT.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Julka :)
(julciaT)
Wiking
Na jakim etapie trzeba znac jezyk norweski by tu studiowac? Czy jest to zalezne od kierunku? Uczelni?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
julciaT napisał:
Na jakim etapie trzeba znac jezyk norweski by tu studiowac? Czy jest to zalezne od kierunku? Uczelni?

Wyjscia masz dwa; bergenstest, albo certyfikat TEOFL z angielskiego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Kuba Rzetelny
(rzetelnykuba)
Wiking
Skoro temat jest o studiach to i ja zapytam:

Wie ktos moze jakie sa mozliwosci studiowania deltid/kveld ? Jedyne co znalazlem to tylko kursy, a mi chodzi o zrobienie bachelora trybem np. wieczorowym. Na stronie UiO nie wyczytalem nic ciekawego, mam zamiar sie tam wybrac i porozmawiac ale jeszce tego nie zrobilem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
Bartek Sowa
(JohnFru)
Wiking
Do rzetelnykuba:
Wiem, że w trybie wieczorowym można studiować na Akademii Wychowania Fizycznego (spolszczyłem nazwę ) w Oslo - Idrettshøyskolen. Niestety wyłącznie po norwesku i tylko na poziomie bachelor'a

Dołączam się do tematu. Szukam kontaktu z ludźmi którzy studiują bądź studiowali na NTNU, UiT lub
UiN (Universitet i Nordland - Bodo).
Chciałbym poznać ich opinię na temat danych uczelni.
Przede wszystkim na temat poziomu nauczania, stosunku na linii wykładowca-student, wielkości grup na zajęciach, oraz co nieco odnośnie życia towarzyskiego

Szczególnie pomocne będą opinie osób z kierunków natural sciences.

Pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok