Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
sM M mmmmmmmm mmm Agata Dymna Iroo Andrzej MO SA RE SA Pawel P Liceum Internetowe No Name doReMi jojek90x angelika2 (4137 niezalogowanych)
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Pare ladnych lat minelo, trza by szukac w papierzyskach, ale jesli chodzi o gimnazjum, to zadnych znaczacych zmian nie bylo, wiec takie same sa teraz . Wejdz na strone szkoly i znajdziesz wszystkie informacje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(malakrolewna)
Wiking
ndemans napisał:
Moj syn mial 11 lat, jak zacnie tu nauke. W klasie "integracyjnej" po 6 miesiacach (zaczal nauke grudnia) smigal po norwesku Jak zloto, a jesli chodzi o matematyke, to zawsze byl pierwszy
Nie mial zadnych problemow z nauka, jak i wiele innych, polskich dzieci.
Zrzucasz cala wine na norweska szkole, a moze to Twoje dziecko ma specyficzne trudnosci ? Tak tez bywa, niestety rodzice w wiekszosci przypadkow wola obwiniac wszystkich wokol. Tak wygodniej
Poza tym, jak sie podejmuje decyzje o wyjazdzie z dziecmi i zamieszkaniu za granica, to nalezy sie liczyc z tym, ze beda "skutki uboczne". Wsciekanie sie teraz i obwiniane wylacznie szkoly jest delikatnie - nietrafione



Ja nie mam żadnych pretensji... Zaczęłam wątek o zupełnie innej tematyce niż rozwinięto potem. Chciałam podpowiedzieć niektórym rodzicom że jest szkoła do której nie trzeba dowozić dzieci tak jak do polskich szkół jakie są np. przy ambasadzie polskiej. Dziecko uczy się po Polsku w domu odrabiając lekcje kiedy chce i na pewno na wyższym poziomie. Nie rozumiem skąd ten atak... Ze szkoły norweskiej nie mamy zamiaru rezygnować. I jest wiele osób które podziela moje zdanie że sposób oceniania dzieci akurat w tej szkole jest dziwny.Ale najlepiej jeździć po innych nieproszonym jak to zrobiła elise. Tobie gratuluję pociechy i zdolności jakie posiada.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(malakrolewna)
Wiking
izara napisał:
Lindemans, pamietasz moze jakie przedmioty mial w gimnazjum ?


Norweski religia , wybór wykształcenia, gimnastyka , muzyka, przyroda, angielski, matematyka , język dodatkowy, i przedmiot kierowany własnym wyborem np. Prace ręczne, scena i teatr ... Tego typu ale ja nie pamiętam dokładnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
malakrolewna napisał:

Tym bardziej wywołuje się niechęć mówiąc i pisząc nie na temat bo nigdzie nie zauważyłam choćby zdania o zmianie szkoły- to po pierwsze.

Po 2gie nie zauważyłam, żebym pisała, że machałam rękoma, krzyczałam itp. ale oceniamy innych według siebie... To, że "wygarnęłam" nauczycielowi to nie znaczy, że w sposób chamski. Potrafię to zrobić z uśmiechem na ustach.

Po 3cie i ostatnie... wydaje mi się, że ktoś tu od samego początku szuka dziury w całym, nie rozumiejąc tematu ...

Ale już wiele na forum widziałam i wcale mnie to nie dziwi.

Fakt, moze az tak dokladnie nie przeczytalam to co piszesz, niemniej wspominasz o ewentualnym przeniesieniu sie do Polski, wygarniecie kojarzy sie ciezko z usmiechem, a norweskie szkoly dobrze znam. Tlumacza przy tym tez nie porzebuje.

A, ze napisalam to co napisalam - no coz takie troche odnioslam wrazenie z twoich postow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
malakrolewna napisał:
izara napisał:
Lindemans, pamietasz moze jakie przedmioty mial w gimnazjum ?


Norweski religia , wybór wykształcenia, gimnastyka , muzyka, przyroda, angielski, matematyka , język dodatkowy, i przedmiot kierowany własnym wyborem np. Prace ręczne, scena i teatr ... Tego typu ale ja nie pamiętam dokładnie.


No a gdzie ta fizyka, czy chemia wspomniane przez ciebie na poczatku, z ktorymi twoje dziecko mialo problemy ?!
Taka szkolka niedzielna czy przy ambasadzie moze tylko pomoc w nauce j. polskiego, co ma sie nijak do szkoly norweskiej, a szczegolnie do tego problemu ktory ty poruszylas.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(malakrolewna)
Wiking
Widzę że to walka z wiatrakami. Przedmiot samfunnskunnskap.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
To niby ta fizyka i chemia ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
73 Posty
iza ra
(izara)
Początkujący
Dziewczyny..nie klocic sie mi tu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Liceum Internetowe
(szkolaalfa)
Wiking
Istnieje również internetowe liceum, po którym można zdawać polską maturę i ubiegać się o przyjęcie na studia zarówno w Polsce jak i w Norwegii: www.szkola-internetowa.edu.pl.
Funkcjonuje na podobnych zasadach jak gimnazjum Libratus: zajęcia przez internet, a egzaminy po każdym semestrze w szkole w Polsce lub w swoim mieście za dodatkową opłatą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok