Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Sławomir M....... Karol S tommy plee kristin 07 Malgorzata Jurczynska Michal Lozicki Kinga G. Karolina Chojnicka Edward Kołodziejski wiktoria b Anna Smoleniec Grzegorz Paszek (5959 niezalogowanych)
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
dzieki Kasiu za informacje zastanawiam sie ile musialabym jeszcze sie pouczyc na kursie zeby to zdac. problem w tym ze chwilowo kompletnie nie chce mi sie uczyc
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(asiaaa)
Wiking
Hmmm eh zycie, kocham cie, kocham cie nad zycie!
Ciekawe jak poszly dzisiejsze bergenstesty... ja nie pojechalam, bo mi drogi pozamykali, uvær i snøskred fare, takie zycie na wsi... hehe, ironia losu... wrrrrrr
Pengow tez pewnie nie oddadza, ale lepiej je stracic niz gdzies utknac w zaspie albo cos gorszego...
Zdawal ktos dzisiaj, ah gryzie mnie gryzie jakie byly tematy stilu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(asiaaa)
Wiking
Witam,
postanowilam podzielic sie zasiegnietymi informacjami i sama odpowiedziec na postawione przeze mnie pytanie " czy warto sie odwolywac po otrzymaniu negatywnego wyniku ze stilu i referatu na bergenstescie". Otoz osoba egzaminujaca jednoznacznie udzielila odpowiedzi na to pytanie. Kazdy ma prawo do zlozenia odwolania i kazdy powinien z niego jak najbardziej korzystac, bo wielu osobom odwolanie przynioslo pozytywne rezultaty.
Watpie rowniez zeby dla kogokolwiek odwolanie bylo "zabawne".
Pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim zdajacym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Pisałam wczoraj BT na Uniwersytecie w Bergen, więc naskrobię na gorąco co pamiętam:

I. LESE

1) pierwszy tekst generalnie o tym, że obecnie jesteśmy uzależnieni od sprawdzanie e-maili w pracy i poza nią, słowa do uzupełnienia w tekście. Dość prosty wg mnie.

2)tekst o książce /ani autora ani tytułu nie pamiętam/. Generalnie o tym, że akcja książki rozgrywa się w ciągu zaledwie 7 dni i o dojrzewaniu głównego bohatera. Też nie najgorszy.

3) "far lærer mer uten mor", tekst krążący wokół fedrekvoten.

II. LYTTE
Dość szybkie dialogi, nie do końca jestem pewna kilku z nich co do udzielonych odpowiedzi.

III. REFERAT
Bardzo przyjemny temat " Trygg Trafikk". Parę faktów o tej organizacji i głównych jego zadaniach.

IV. GRAMMATIKK, ORD OG UTTRYKK
Zaledwie kilka zadań powtórzonych z lat poprzednich. Z idiomów pojawiło się wyrażenie " det var bare blåbær" [to była pestka/coś łatwego].

V. SKRIFTLIG PRODUKSJON

1) Ungdom og trafikksikkerhet: bør det innføres restriksjoner på førerkortet hos unge sjåfører?

2)Oljefondet: bør Norge bruke mer av Oljefondet?


Czy jest ktoś jeszcze kto wczoraj podchodził do egzaminu i może się podzielić swoimi wrażeniami?

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(asiaaa)
Wiking
hej,
ja pamietam o czym byl drugi tekst na leseforståelse, ale nie znalazlam go niestety w sieci, byl o nowej powiesci Torego Renberga o Jarle Klepp a podtytul artykulu byl Charlotte Isabel Hansen, pamietam jeszcze ze byl to artykul z aftenposten, ale choroba nie ma go w sieci :/
Jesli chodzi o moje wrazenia to mam troche niedosmak jesli chodzi o stil... moze uzylam za malo zaawansowancyh slow jakichs, wyrazen itp... bedzie co ma byc, jest jeszcze pazdziernik, mam nadzieje ze inni maja lepsze przeczucia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(asiaaa)
Wiking
Ufff... a skoro ja zaczelam ten watek to i ja jeszcze swoje piec groszy wtrace, zwlaszcza ze nieprzyjemne komentarze mnie spotkaly.. otoz bergenstest minal, odwolanie jak najbardziej przynioslo pozytywny rezultat, i bedac na drugim roku studii tu w Norwegii z bardzo dobrymi wynikami i bez problemow jezykowych tak na studiach jak i w pracy, zycze wszystkim przygotowujacym sie i zdajacym powodzenia, moja jedyna rada to wierzcie w siebie a nie w dziwne i dolujace, beznadziejne i bardzo ale to bardzo INFANTYLNE komentarze... ))) i jak Ewa Chodakowska powtarza tak i ja zacytuje czepiaja sie ci, ktorzy musza komus dogryzc z powodu wlasnego nie zadowolenia z siebie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok