Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Sławomir M....... Karol S tommy plee kristin 07 Malgorzata Jurczynska Michal Lozicki Kinga G. Karolina Chojnicka Edward Kołodziejski wiktoria b Anna Smoleniec Grzegorz Paszek (5981 niezalogowanych)
9 Postów

(asiaaa)
Wiking
Nie komentuje i nie pisze bo gryza mnie pozniej dotkliwe uwagi... ale chce zyczyc wszystkim zdajacym w sobote powodzenia i polamania "blyantow"
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Johnny Walker
(Moroklumpen)
Stały Bywalec
Asiu, nie przejmuj się, taka specyfika tego forum. Filtruj tylko przydatne informacje.
Powodzenia na egzaminie! Chętnie dowiem się od Ciebie czegoś o jego przebiegu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
ciekawe czy czesc gramatyczna jest trudna.i co chodzi z tym 'Delprøve 3 Referat (av et intervju avspilt fra cd)' co z tym trzeba zrobic?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Johnny Walker
(Moroklumpen)
Stały Bywalec
yzia napisał:
Referat (av et intervju avspilt fra cd)' co z tym trzeba zrobic?
Może napisać referat na temat rozmowy odtworzonej wcześniej z CD?
Na N3 tez było podobne ćwiczenie na rozumienie ze słuchu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
pamietam ze bylo ok 25 zadan ze sluchu ale raczej takich krotkich.
ee i tak nie wiem czy sie za to brac
pozdrowionka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Yziu,

Odpowiadam na bieżąco, bo ostatnio na kursie piszemy referaty chyba 4 raz pod rząd:

Odsłuchujemy nagranie, ok. 3 minutowe, a potem mamy 45 minut na odpowiedzenie na kilka pytań dotyczących tekstów i napisanie referatu. Odsłuchujemy płytę dwukrotnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Dodatkowo jest także lytte oczywiście jako kolejna część egzaminu. Dialogów jest bardzo dużo, mówione są bardzo szybko, odsłuchiwane tylko raz, często z dialektem Tyle, że w odpowiedziach nie znajdziesz gotowych rozwiązań. Dialog jest tak naprowadzony, by znaleźć odpowiedź w postaci odpowiednika danego wyrażenia, idiomu czy sytuacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
771 Postów
Iza _
(yzia)
Wyjadacz
dzieki za info
brzmi strasznie. dlugi ma byc ten referat?jaka tematyka?a czesc gramatyczna? tez pewnie jakis koszmarek hehe. chociaz w sumie to w koncu jeden porzadny egazmin bo NP3 to takie troche malo powazne bylo w porownaniu do chociazby FCE. ale gramatyka mnie przeraza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Co do długości referatu to różnie mi wychodziło, zazwyczaj ok. 250 słów, choć wczorajszy ponad 300. Tematy referatów, które ja miałam na kursie z lat poprzednich to:

- Da David fikk jobb i Norge
- Den Norske Turistforening
- Intervjuet med Helga Samset
- Referat om kjønnsroller
- Journalistyrke - et utvordrende yrke

Część gramatyczna to właściwie "Grammatikk, ord og uttrykk". W tej części w poszczególnych zdaniach trzeba uzupełnić zdanie tak, by miało ten sam sens z użyciem innego wyrażenia czy słowa.

Np. Hun følte at det var ugler i mosen = Hun følte at det var noe galt.
Han skjønte at han hadde tråkket i salaten = Han skjønte at han hadde sagt noe som han
ikke burde.

Czasem dopuszcza się więcej niż jedna możliwość uzupełnienia zdania, bo można użyć np. dwa różne wyrażenia.

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów
Johnny Walker
(Moroklumpen)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok