Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

STUDIA W POLSCE, PO NORWESKIM LICEUM - Norwegia

35 Postów
Nowicjusz
Mam pytanie dotyczace studiow w polsce, po norweskim liceum. Wiem, ze norwedzy jezdza studiowac do Polski, ale po ang. a ja bym chciala po polsku, orientuje sie ktos czy jest taka mozliwosc? Zalicza mi norweskie swiadectwo?;>
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Ewelina F.
(eweluusiaa)
Nowicjusz
mi sie wydaje, ze jakbys chciala studiowac normalnie tak jak np zwykly polak to musisz napisac jakis egzamin przed bo matura norweska jest na o wiele nizszym poziomie niz ta z Polski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Nowicjusz
jakies inne mozliwosci?...

ciezko, ciezko...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
eweluusiaa napisał:
mi sie wydaje, ze jakbys chciala studiowac normalnie tak jak np zwykly polak to musisz napisac jakis egzamin przed bo matura norweska jest na o wiele nizszym poziomie niz ta z Polski.
A co to ma za znaczenie na jakim poziomie jest matura lub liceum w Norwegii.

Jezeli jestes polskim obywatelem, to musisz uznac swoje wyksztalcenie (czyli liceum) w Polsce. Jest chyba w Polsce cos w rodzaju wydzialu oswiaty, gdzie mozna sie dowiedziec jakie dokumenty sa do tego potrzebne oraz ewentulnie czy jest koniecznosc zdawania dodatkowych egzaminow (w co osobiscie watpie).
Masz uznane liceum, to dostajesz sie na studia na tej samej zasadzie co wszyscy Polacy.

Nie masz polskiego obywatelstwa, to dostajesz sie na studia na tej samej zasadzie co inni obcokrajowcy.

I obojetnie na jakiej zasadzie dostajesz sie na te studia, to znajomosc jezyka polskiego jest tylko plusem. Norwedzy tez moga studiowac w jezyku polskim, lecz to wymaga dodatkowej nauki jezyka, a malo komu sie chce.
Czyli, nikt nikogo nie zmusza do studiowania w jezyku angielskim ani do ograniczania sie tylko do tych studiow co sa po angielsku. Kazdy moze studiowac co chce, pod warunkiem, ze dostanie miejsce na tych studiach..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
35 Postów
Nowicjusz
Dziekuje za odpowiedz.
Postaram sie cos wiecej dowiedziec, troche mnie uspokoilas ta informacja Jak bede w Polsce to moze sie skontaktuje z odpowiadajacymi za te sprawy ludzmi i napisze co i jak

Wciaz licze na wiecej info!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
olkaa_16 napisał:
Dziekuje za odpowiedz.
Postaram sie cos wiecej dowiedziec, troche mnie uspokoilas ta informacja Jak bede w Polsce to moze sie skontaktuje z odpowiadajacymi za te sprawy ludzmi i napisze co i jak

Wciaz licze na wiecej info!

Z dwojga złego , to gdyby akurat mnie dotyczył ten konkretny problem ...!
To osobiście studiował bym w Norge ...
MASZ podstawy Norweskiego systemu nauczania ...
Tu nauka wszędzie jest bezstresowa ... i raczej zabawa niż ..."WYŚCIG SZCZURÓW ...

----
Zastanów się . zanim zrobisz następny krok.
----
Chyba ,że nie masz wyjścia , bo jak zwykle ... !!! .
Codzienne życie na tej Planecie zwanej Ziemia .... Jest jak najbardziej... nieprzewidywalne ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1672 Posty
Moscisław taki tam
(marianek)
Maniak
dla ciebie deep purple to szczyt marzen skonczyc norweskie studia, bo ledwo technikum wieczorowe skonczyłes w latach 90-tych.....
A ciekaqwe gdzie wczesniej tak długo sie edukowałes,bo urodziłes sie 1956 p.n.e,czyli zaraz po epoce lodowcowej

ps: moja córka po bardzo dobrym gimnazjum w pl wie wiecej i lepiej jest wykształcona niz norki po tych swoich "studiach"
Poziom dla fioleta jak raz, bo smiało bedzie mógł pape kłasc jako pan Mgr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
marianek73 napisał:
dla ciebie deep purple to szczyt marzen skonczyc norweskie studia, bo ledwo technikum wieczorowe skonczyłes w latach 90-tych.....
A ciekaqwe gdzie wczesniej tak długo sie edukowałes,bo urodziłes sie 1956 p.n.e,czyli zaraz po epoce lodowcowej

ps: moja córka po bardzo dobrym gimnazjum w pl wie wiecej i lepiej jest wykształcona niz norki po tych swoich "studiach"
Poziom dla fioleta jak raz, bo smiało bedzie mógł pape kłasc jako pan Mgr

...Ś M I E C I U...!!!
JA OSOBIŚCIE ... !!!
...JESTEM ... OBECNIE...WOLNYM ...MULARZEM ... / bez względu co ten zwrot dzisiaj znaczy ...!/..
I ŻADNE SZTUCZNE TYTUŁY ...typu ...Mgr mnie nie tykają , Ja jestem Ponad To.
Ani Ty , Ani Twoi Rodzice ... Nigdy takiego zaszczytu nigdy nie dostąpili ... i NIGDY NIE DOSTĄPIĄ / dostąpisz... !!! .
WYSZEDŁEŚ z HASIOKA i w Tymże hasioku się znajdziesz , z Własnej Nieprzymuszonej Swojej Woli... TAM jest Twoje Końcowe Miejsce ... i żadne Miliony ... KORON... DOLARÓW... Złotych...Tobie nie pomogą ...
A WRĘCZ odwrotnie...
Oby stało się to jak Najszybciej , dla dobra NAS WSZYSTKICH...!
Pamiętaj ... do Końca Swego Zasranego Życia ...!!!
Każdy Kto Jak Ty , Gardzi Innym ...Kończy zawsze tak Samo...
Tylko I wyłącznie w ...HASIOKU...!!! .

Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
32 Posty
Ewelina F.
(eweluusiaa)
Nowicjusz
Elise napisał:
eweluusiaa napisał:
mi sie wydaje, ze jakbys chciala studiowac normalnie tak jak np zwykly polak to musisz napisac jakis egzamin przed bo matura norweska jest na o wiele nizszym poziomie niz ta z Polski.
A co to ma za znaczenie na jakim poziomie jest matura lub liceum w Norwegii.

Jezeli jestes polskim obywatelem, to musisz uznac swoje wyksztalcenie (czyli liceum) w Polsce. Jest chyba w Polsce cos w rodzaju wydzialu oswiaty, gdzie mozna sie dowiedziec jakie dokumenty sa do tego potrzebne oraz ewentulnie czy jest koniecznosc zdawania dodatkowych egzaminow (w co osobiscie watpie).
Masz uznane liceum, to dostajesz sie na studia na tej samej zasadzie co wszyscy Polacy.

Nie masz polskiego obywatelstwa, to dostajesz sie na studia na tej samej zasadzie co inni obcokrajowcy.

I obojetnie na jakiej zasadzie dostajesz sie na te studia, to znajomosc jezyka polskiego jest tylko plusem. Norwedzy tez moga studiowac w jezyku polskim, lecz to wymaga dodatkowej nauki jezyka, a malo komu sie chce.
Czyli, nikt nikogo nie zmusza do studiowania w jezyku angielskim ani do ograniczania sie tylko do tych studiow co sa po angielsku. Kazdy moze studiowac co chce, pod warunkiem, ze dostanie miejsce na tych studiach..



powiedzialam, ze mi sie wydaje. nie wiem jak jest naprawde i kiedys mi to obilo o uszy, ze tak jest jak wlasnie ja napisalam. moze jest inaczej. nie wiem bo sie nie dowiadywalam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
eweluusiaa napisał:. ...powiedzialam, ze mi sie wydaje. nie wiem jak jest naprawde i kiedys mi to obilo o uszy, ze tak jest jak wlasnie ja napisalam. moze jest inaczej. nie wiem bo sie nie dowiadywalam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok