Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

8929 Postów
Maniak
13:25 dzisiaj ...dojechałem cały i zdrowy na wyspę Gruskøya...
I jestem cały w skowronkach ...pomimo tego ,że pada i pada...iii.pada... ech ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Jaka cisza w okolicy,rozumiem ,że śnieg zasypał całą komunę z ościennymi włościami , niemniej nie oznacza to , że trzeba być niemiłosiernie odizolowanym od Świata...
Wszak jest jeszcze Internet i można się na jakąś kawę umówić...

Rozumiem ,że okolica przeogromnie wyspiasta i fiordziasta oraz bez promów trudno się obyć a to jak wiadomo kosztuje , niemniej przecież pracujemy Tutaj za godne stawki i uważam żę nawet DUSIGROSZA stać na chwilę zapomnienia ...
WSZAK ŻYCIE MAMY JEDNO...
ONO NIE CZEKA ...cały czas prze do przodu... !!!...a zebrane dutki na zaś , mogą zapodziać się gdzieś i nie dotrwać do tej wymarzonej NIEDALEKIEJ I SIELSKIEJ PRZYSZŁOŚCI W RODZINNYM KRAJU...

PRZYPATRZCIE SIĘ NA OBECNĄ JAPONIĘ... niektórzy ciułali całe życie i teraz mają GÓWNO...
Ba nawet i mniej... bo brak Im wspomnień z przyjęć w kawiarni lub knajpie ze znajomymi...

Spotkałem wczoraj w Ustelviku w Remie , dwie Panie mówiące swobodnie po polsku .
Nie zagadałem , bo byłem w roboczych ciuchach... niemniej są Tutaj Polacy... Dlaczego jednak nic o Sobie nie piszecie ...Nie tworzycie WIDOCZNEJ SPOŁECZNOŚCI...

CZYŻBY WSZYSCY BYLI Tutaj ZASZCZUCI i sami traktowali się jako Obywatele gorszej KATEGORII...!??.

...NIE WIERZĘ W TO...


ODEZWIJCIE SIĘ ....

OBUDŹCIE się z zimowej nocy ...wszak za chwilę będzie WIOSNA...

HEJ...HEJ...HO....HO...HO...!!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
w Alesundzie byłem , ponadto znam całe More , może nie całkiem całe ale się trochę zwiedziło i było tu czy tam ,warto pozwiedzać nie tylko robić bo nie o to tylko w życiu chodzi-- ciągła pogoń za pieniądzem ?? a gdzie reszta ??? , przyjdzie czas że człowiek złapie wiek taki że ani pracować ani podróżować , pozostanie pierwsza ławka w kościele i modlitwa wiernych
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
no i co normalne dla More to śnieg co może dzisiaj napadał , ale jeden dzień czy dwa zaraz będzie odwilż , albo silne wiatry jakieś od morza itd..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Piotr .
(pwwp)
Wiking
po świętach i ja będę w Alesund
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
pwwp napisał:
po świętach i ja będę w AlesundTylko , że Ja już tam byłem , co nie znaczy iż jeszcze tam jestem...
Wyjechałem sobie gdzie Indziej ...
Niemniej powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Kuba Bal
(Kubus82)
Wiking
Czesc wszystkim, tez jestem od niedawna w okolicach alesund i nikogo tu prawie nie znam. Z mila checia bym wyskoczyl na jakas integracje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Piotr .
(pwwp)
Wiking
aaaaaaaaaaaaa ale pogoda:/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
24 Posty
Dariusz Krystosiak
(krystod)
Wiking
Widzę że jest kilka osób z Alesund więc ja po poradę.Będę na Vestkappie na wakacjach i 2 znajomych wpadnie do nas z W-wy na 4 dni i musimy ich odebrać z lotniska więc uznaliśmy że dobra okazja do zobaczenia miasta.Ale z tego co u nas na wsi mówią to tam jest kłopot z poruszaniem się autem a i miejsc parkingowych brak (a doświadczenia mam z ub. roku z Bergen).
Ponoć jest jakaś komunikacja wodna,czy lepiej szukać miejsca parkingowego czy pływać jakąś wodną taxi?Ma ktoś jakiegoś pomysła?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(kropka)
Wiking
ja tez mieszkam niedaleko Alesund
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok