Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Hodowla psów - Norwegia

2 Posty
Karolin ka
(karoolka)
Wiking
Witam

Czy jest tu ktoś na forum kto orientuje się jak działaja norweskie hodowle psów?

Interesuje mnie jak zacząć ,otworzyć hodowlę.

Czy musze być członkiem norweskiego Zwiazky kynologicznego czy wystarczy ze jestem w Polskim aby legalnie sprzedac psy z rodowodem w Norwegii?


czy ktos wie gdzie mogę ubezpieczyć psy?

Mam wiele pytań i wątpliwości
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Karolin ka
(karoolka)
Wiking
czy naprawde nikt nic nie wie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
290 Postów

(agnieszkaj81)
Stały Bywalec
Ja mam kota i rybki.........
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
karoolka napisał:
czy naprawde nikt nic nie wie?
ja tam słyszałem, że tłuszcz z psa jest bardzo dobry na gruźlicę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Z tego co wiem, to musisz zarejstrowac kennelnavn - oplata jednorazowa. I musisz byc zarejstrowany w NKK i placic roczne skladki. Zeby sprzedac szczeniaki z rodowodem musisz zaplacic za kazdego szczeniaka do NKK. I tu jest ta sprawa, ze musisz wtedy zarejstrowac caly kull i nie mozesz placic za jednego wybranego szczeniaka, masz 8 szczeniakow, placisz za wszystkie (chyba 500,- od szczeniaka, nie wiem dokladnie, nie jestem hodowca). I sa jeszcze ograniczenie ile razy mozesz zarejstrowac szczeniaki od danej suki - bodajze tylko raz na rok i w sumie tylko 5 razy w zyciu psa (i jeszcze raz podkreslam, ze nie jestem hodowca, to sa informacje jakie kiedys udzielil mi hodowca moich psow). Jezeli bedziesz mial wiecej szczeniakow i czesciej to nie masz mozliwosci ich zarejstrowania.

Nie bedac czlonkiem NKK nie mozesz sprzedawac z norweska metryka. Wiem jednak, ze mozna przerejstrowac polska metryke na norweska, wiec moze jest mozliwosc obejscia tego problemu. Musisz miec wtedy oczywiscie miec rodowody z Polski.
W sumie uwazam, ze najlepiej jak zadzwonisz do NKK, tam na pewno odpowiedza ci na twoje pytania.

Psy mozesz ubezpieczyc w Agria lub w swojej ubezpieczalni. Agria jest tylko dla zwierzat i duzo hodowcow ma w niej ubezpieczenie.

Z tym, ze oczywiscie nie musisz miec kennelnavn by sprzedawac szczeniaki. Ale roznicy zadnej w sumie nie ma, tyle ze zaoszczedzisz na tej jednorazowej oplacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok