Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Podróż z psem z Polski do Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Mimi-¥ (1676 niezalogowanych)
7 Postów
Aneta 09
(aneta09)
Wiking
Witam,
Czy ktoś z Państwa zna szczegóły odnośnie podróżowania z psem?
Chodzi mi o to, że zwierzę ma już wszystkie wymagane dokumenty i badania, ale nie wiem jak to wygląda od strony transportu. Chciałabym wiedzieć gdzie należy zgłosić psa jako pasażera? Interesuje mnie przejazd samochodem.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
142 Posty

(marteszka)
Stały Bywalec
jesli planujesz przeplyniecie promem to kupujac bilet zglaszasz obecnosc psa i musisz wykupic specjalna kajute w ktorej moga byc przewozone zwierzaki( koszt oczywiscie wyzszy) po przyjezdzie do Polski musisz zglosic sie do weterynarza ktory poda psu tabletki na odrobaczywienie i odnotuje ta wizyte w paszporcie nastepnie po powrocie do Norwegii rowniez idziesz do weterynarza dostaje pies tabletki i zostaje to wpisane do paszportu. powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Na granicy nalezy pojechac na czerwone (tak jak sie jedzie, gdy ma sie cos do oclenia) i pokazac psa i paszport celnikom. Takie sa przepisy. Celnicy sprawdzaja chipai szczepienia/odrobaczenia w paszporcie i mozna jechac dalej. I tak jak napisala pani powyzej - w ciagu 7 dni po przyjezdze do Norwegii, trzeba sie zglosic do weterynarza na odrobaczenie, weterynarz musi to wpisac w paszporcie psa.
Szwecja i Norwegia maja takie same przepisy dotyczace psow. Jezeli jedzie sie przez Szwecje, to trzeba sie zatrzymac u szwedzkich celnikow. U norweskich wtedy nie trzeba.

Promem jezdzilam z psami tylko do Danii. Tam mieli kennel na promie. Mozna bylo tam zostawic psy na cala podroz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Aneta 09
(aneta09)
Wiking
Wielkie Dzięki.
Wasze posty dużo mi pomogły.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok