Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

jakie buty trekkingowe na norweskie góry? - Norwegia

31 Postów

(Stah)
Nowicjusz
Pytanie jak w temacie. Chcę kupić dla siebie i żony jakieś buty do chodzenia po górach, ale jesteśmy świeżakami w temacie i nie bardzo mogę się zdecydować.. Polecicie coś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Stah napisał:
Pytanie jak w temacie. Chcę kupić dla siebie i żony jakieś buty do chodzenia po górach, ale jesteśmy świeżakami w temacie i nie bardzo mogę się zdecydować.. Polecicie coś?Góry w Norwegii takie same jaki w Polsce więc tytuł trochę nietrafiony. Najwięksym problemem tutaj jest brak możliwości kupna dobrych butów bez GoreTexu. Sam posiadam Zamberlany Baltoro i te polecam przymierzyć w Polsce. Polecam również Hanwagi Yukon. Z butów dostępnych na miejscu Crispi Bessegen ale te buty są z membraną. Żona ma i chwali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Stah)
Nowicjusz
Sorry, napisałem tak, bo jedyna góra na której w Polsce byłem to Śnieżka, gdzie podejście było łatwe a tutaj same kamienie, mokry, zapadający się mech
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
O to byłeś w moich okolicach, bo ja mieszkałem pod śnieżką.
Ale jak pisał kolega, to różnica jest żadna, jeśli chodzi tylko o trekking.
Ja kupiłem w sierpniu La Sportivy przecenione z 2200 NOK na 500 NOK w XXL
i są rewelacyjne
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Stah)
Nowicjusz
U nas w Pyrlandii górek nie ma więc jak zobaczyliśmy te góry to zaraz się rzuciliśmy. Dopóki było sucho to było ok, ale na weekendowej wyprawie żona chodziła 5 godzin w mokrych butach, które już z resztą poszły do śmietnika..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Przy wyborze butów pownno się stawiać przede wszystkim na oddychalność czyli żadnego gore! Średnia przyjemność kąpać stopy w własnym sosie. Tylko natrętny marketing sprawił że uwierzyliśmy że jakakolwiek membrana oddycha. Nie oddycha. Powiedzcie dlaczego w kurtkach z membraną są montowane zamki pod ramionami???????? Nie wiecie? Żeby wpuścić trochę powietrza. Po co wpuszczać powietrze kiedy podobno kurtka oddycha?
Wracając do butów to po jakimś czasie membrana się i tak wysypie na zgięciach i zacznie puszczać wodę.
Następne, jeśli już przemoczymy buty to te z membraną schną dłużej!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
klimek napisał:
Przy wyborze butów pownno się stawiać przede wszystkim na oddychalność czyli żadnego gore! Średnia przyjemność kąpać stopy w własnym sosie. Tylko natrętny marketing sprawił że uwierzyliśmy że jakakolwiek membrana oddycha. Nie oddycha. Powiedzcie dlaczego w kurtkach z membraną są montowane zamki pod ramionami???????? Nie wiecie? Żeby wpuścić trochę powietrza. Po co wpuszczać powietrze kiedy podobno kurtka oddycha?
Wracając do butów to po jakimś czasie membrana się i tak wysypie na zgięciach i zacznie puszczać wodę.
Następne, jeśli już przemoczymy buty to te z membraną schną dłużej!


Ja mam buty z membraną i są świetne, najlepiej sprawdzają się podczas stania czy do dojścia do samochodu zimą rano i dojazd do pracy mam kilkanaście km to auto nie nagrzewa się jeszcze mocno w tym czasie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Stah)
Nowicjusz
Właśnie,, tyle informacji i wszystkie sprzeczne. mieszkamy koło Sandnes, więc na początek na pewno chcemy zjechać cały górski Rogaland wzdłuż i wszerz. Preferujemy mniej uczęszczane szlaki i takich właśnie szukamy, bo co ta za przyjemność obcowania z naturą razem z 30 innymi osobami? a co powiecie o butach ze skóry? też mi gdzieś takie w oko wpadły..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
137 Postów
Damian C
(dpcphoto)
Stały Bywalec
Joseph napisał:
klimek napisał:
Przy wyborze butów pownno się stawiać przede wszystkim na oddychalność czyli żadnego gore! Średnia przyjemność kąpać stopy w własnym sosie. Tylko natrętny marketing sprawił że uwierzyliśmy że jakakolwiek membrana oddycha. Nie oddycha. Powiedzcie dlaczego w kurtkach z membraną są montowane zamki pod ramionami???????? Nie wiecie? Żeby wpuścić trochę powietrza. Po co wpuszczać powietrze kiedy podobno kurtka oddycha?
Wracając do butów to po jakimś czasie membrana się i tak wysypie na zgięciach i zacznie puszczać wodę.
Następne, jeśli już przemoczymy buty to te z membraną schną dłużej!


Ja mam buty z membraną i są świetne, najlepiej sprawdzają się podczas stania czy do dojścia do samochodu zimą rano i dojazd do pracy mam kilkanaście km to auto nie nagrzewa się jeszcze mocno w tym czasie.
To spróbuj tych butów w lecie. Mój ostatni dwutygodniowy trekking w Jotunheimen na przełomie lipca i sierpnia to były temperatury 36 stopni. Codziennie około 20 km.

Stah, jak najbardziej ze skóry.
8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/buty-zamberlan-baltoro-rr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów

(Stah)
Nowicjusz
Stah, jak najbardziej ze skóry.
8a.pl/buty-trekkingowe-wysokie/buty-zamberlan-baltoro-rr[/quote]

oo takie odpowiedzi to mi się podobają.. Dla takiego nowicjusza jak ja rozważania nad membraną, albo jej brakiem i te wszystkie nazwy są dość dalekie bo to moje pierwsze takie buty.

Takie jak w linku nadają się na wszystkie pory roku? To są unisexy czy męskie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok