Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Przemek Jastrzebski (3220 niezalogowanych)
1 Post

(Grzes203)
Wiking
cekinek napisał:
Jesli chodzi o "District 9", to sprawa rozbijala sie o styl tego filmu. Natomiast w innowacyjnosci "Avatara i jego wplywie na wspolczesna kinematografie chodzi przede wszystkim o TECHNIKE w jakiej ten film zostal zrobiony. Ma to byc podobno przelom, podobny do udziwkowienia filmu. Nie widzialam, takze nie zajmuje poki co stanowiska. Nie mylcie tego z gatunkami...

Pozdrawiam.


Miałem na myśli marketing a nie porównanie tych filmów.
Teraz jest reklama innego filmu w telewizji "Parnassus" jako "najbardziej oczekiwany film roku"
Premiera w Polsce 8 styczeń więc może chodzi o przyszły rok?
Swoją drogą "udziwkowienie" kina chyba było większym wydarzeniem niż dźwięk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów
Lukasz J.K
(juniorsous)
Początkujący
i bilet 120
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
Tak jak pisalam wczesniej, nie widzialam jeszcze Avatara, a wiec nie chce zajmowac zadnego stanowiska. Trailery zapowiadaja ciekawe widowisko. Mam nadzieje, ze w tym przypadku nie jest tak jak z wieloma filmami, czyli trailer zawiera wszystko co warto zobaczyc...
Jesli chodzi o District to mi sie bardzo podobal. Historia, klimat, przekaz. Uwazam, jednak, ze niewiele tam odkrywczych rzeczy. Poczawszy od krecenia z reki (udane zreszta ujecia, ale to juz bylo dawno- Dogma), po wplatanie w film fabularny elementow filmu dokumentalnego.
"Parnassus" jest z pewnoscia bardzo oczekiwanym filmem, chociazby ze wzgledu na to, ze gra tam fenomenalny, niestety niezyjacy juz Heath Ledger, (odsylam do "TBM" lub ostatniego Batmana). A tak w ogole to jest to film rezysera "12 malp", "Monty...", czy "Fishera kinga" pana Terrego Gilliama. Tak wiec moze to byc bardzo oczekiwany film dla wielu osob, ja rowniez chetnie wybiore sie do kina.
Co do marketingu. Jak wiadomo marketing to w duzej mierze manipulacja. Mi np. bardzo sie podoba jak wytwornie np. pisza na plakatach czy w zwiastunach, ze jest to film tworcow jakiegos hiciora. No i w pierwszym momencie daje sie nabrac. Potem czytam, szukam informacji i faktycznie okazuje sie, ze ktos tam taki maczal paluszki np. 23455 pani makijazystka lub pan co wode aktorom donosil.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Lepsza jest historia z reklamą filmu 2012 po której tysiące amerykanów dzwoniło w panice do NASA z pytaniem "czy to prawda?"
Szkoda że polski rząd nie ogłosił końca świata przed wyborami, spał bym spokojniej

Jakieś tam recenzje Avatara czytałem typu przerost formy nad treścią, za dużo efektów i takie tam. Coś w moim typie.
Parnassus będzie pewnie hitem bo zmarł aktor w nim grający, może i wybitny, dla mnie to tylko reklama. Jakoś nie skłania mnie to aby iść do kina.
Nie oceniam filmów przed obejrzeniem, ale jak już zaznaczyłaś czasem wszystkie ciekawe sceny z filmu można zobaczyć w zwiastunie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
70 Postów

(cekinek)
Początkujący
wyborcza.pl/1,75476,7400263,Witajcie_na_planecie_3D.html

Artykul na temat kina 3d.

Zycze Wszystkim milego wieczoru
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(smajk)
Wiking
Dzien dobry , to kilka slow mojego odczucia co do Avatara.
Wczoraj obejrzalem go w wersji 3D . I super .
Moze nie zrobil na mnie piorunojacego wrazenia ale mysle ze taki film warto obejrzec w kinie ( a nie przed kompem czy TV) , i mysle tez ze wraz z naplywem tego rodzaju filmow bedzie malec piractwo (obejrzenie tego filmu na kompie to zmarnowanie frajdy i czasu). Podabala mi sie niesamowita "sceneria" tzn lasy , gory ,te kolory.... natura ...
Ci ludzie...no i te efekty.......wszystko takie piekne . Efekt 3D .....spoko.
Sam pomysl bardzo udany ale tez troszke przewidywalny .
W kazdym razie ja polecam go bardzo.
milego dnia


a i w napisach koncowych ....ile polskich nazwisk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
www.oslokino.no/
20.10
lece sprawdzic te napisy )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
247 Postów
Stały Bywalec
Byłem wczoraj, obejrzałem.
Powiem tak-fabuła mocno naciągnięta, standartowa,koniec łatwo przewidywalny po 20 min filmu.
Kilka scen ściągniętych z innych filmów celem podniesienia widowiskości,
postacie czytelne i przewidywalne,
3-D SUPER, dopełnieniem byłby zapach i pseudo kwadrofonia ale itak obrazy wspaniałe, pisze obrazy bo tło było lepsze od gry aktorów.

Warto obejrzeć ze względu na właśnie te efekty i obrazy.
Duży problem postawić auto.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Andrei)
Wiking
Niestety,musze potwierdzic slowa przedmowcy,lecz film w bilansie ogolnym wypada niezle.Zal ogladac w domu (home cinema)..zero efektu.. problem z parkingiem ( za free ),trzeba kawalek dalej.
tlok przy wejsciu.przepychanki wchodzacych i wychodzacych,te same wejscia/wyjscia..
pzdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
555 Postów
inga s.
(limetka81)
Wyjadacz
film ma super efekty. moim zdaniem warto obejrzeć
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok