Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
G K Marcin Miężwa (4951 niezalogowanych)
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
ja jestem przednionapedowy... wole latac szybko i prosto niz bokiem...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Marcin Miężwa
(Maruchinae86)
Nowicjusz
0-400m ?
czym latasz ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Tomek Jagła
(Fidias)
Wiking
Mow co chcialbys wiedziec na temat driftu, bo trafiles na maniaka. Zacznijmy od zestawu najtanszego. BMW E30 2.5l Vanos, 192 konie na dziendobry. Do tego pospawajmy most aby e-szpera byla (calkowita blokada tylniego mostu co nie bedzie wyprowadzalo cie z nadsterownosci kontrolowanej), lepszy zawias, a nie tapczanowe beemkowskie, wybebeszenie srodka, zamiana bocznych szyb na poliweglan, no i hydrołapa (hydrauliczny ręczny). Konieczne bedzie dostosowanie tylniego układu hamulcowego pod hydro czyli konwersja na tarcze wentylowane. Pomyśl też o klatce bezpieczeństwa. Ochroni Ciebie i Twoje ciało przed przypadkowym zmiażdżeniem przy jakiejś rollce na dach albo czymś takim. Co jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj a na pewno odpowiem.

BTW, ja właśnie tu przyjechałem "zarobić" na zaczęcie projektu który zaplanowałem w zeszłym roku.
Buda BMW E30, zawias DriftWorks Driftline, silnik 1JZ-GTE z Soarera, buda z włókna szklanego, szyby poliwęglan.

http://www.youtube.com/watch?v=2B0aD-1f6h4

Kolega z łodzi. Piękny filmik, polecam obejrzenie i jaranie się dźwiękami V8 w E30 i R6 w E36.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Marcin Miężwa
(Maruchinae86)
Nowicjusz
W Koszalinie masz przynajmniej gdzie latać...
Masz już te graty do E30 czy dopiero masz to kupić ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Tomek Jagła
(Fidias)
Wiking
Koszalin, bagicz, pasy startowe awaryjne, itd... jest gdzie polatać.
No frukty dopiero sie kupi, silnik tu w norwegii znalazłem, ale niestety z automatem co było baaaardzo częste w 1JZ. Na razie tylko stalaki gdzieś w garażu się walają, no i może jakieś wspomaganie z kolumna, bo dużo E30 było bez wspomagania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Marcin Miężwa
(Maruchinae86)
Nowicjusz
ile za silnik ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Tomek Jagła
(Fidias)
Wiking
25tyś koron. Ale igiełka. Wszystkie papiery, dwa komplety kluczy, bo razem ze stacyjka bym brał, udokumentowane 87tyś przebiegu. Silnik wyjety z supry 3gen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Marcin Miężwa
(Maruchinae86)
Nowicjusz
hmmm... skrzynia podejdzie od supry i od celicy-supry, tylko przy w58 bedziesz musiał zmienić dzwon a przy r154 chyba nie (z tego co pamietam) a nawet jak byś zrobił flanszę to pewnie skrzynię od CA18 byś podpiął (przynajmniej 1uz-fe to zdaje egzamin).
A nie myślałeś nad SR20 ? Jak masz zamiar siedzieć w polsce i tam latać to masz większy dostęp i wybór części do takiego silnika. A SR20 można kupić z całą wiązką na swapa i ze skrzynia za 5-6tys.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Tomek Jagła
(Fidias)
Wiking
Jeśli już eser to tylko z VET'em bo w DET'cie kosmicznym problemem są jak zapewne wiesz Y-greki. Poza tym wolę Toyotowskie silniki, bo SR powyżej 400kM to juz trzeba kompletnie zakuwać, podspawywać itp. 1JZ ma żeliwny blok i alu głowicę, jednakże była wersja VVT z głową robioną na zamówienie przez koncern yamaha. na seryjnych bebechach można w 1JZ celować znacznie wyżej niż w sr, poza tym skok tłoka jest mniejszy niż jego średnica co konkretnie wpływa na zakres obrotów. Wyższy moment przy niższych rpm. Nie zamierzam jeżdzić w pl, bo tam scena driftowa jest już przepchana. A tu dopiero wchodzi. Można co nieco pokazać jak się już trenowało, np tak jak ja w koszalinie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok