Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Zmiana AUTOPASS - Norwegia

107 Postów
Bogusia K........
(Bogunia)
Początkujący
Czy ktoś może wie jak zmienić ten bialy czip tzw AUTOPASS na inny samochód?Chciałambym wiedzieć jak to zrobić gdyż kupiliśmy nowy samochód a na starym został autopass i chce go przełożyć na ten nowy!Bardzo dziękuję za wszelkie informacje!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Ania M.
(Ania24)
Nowicjusz
wystarczy odkleic ten ze starego samochodu, kupic tasme dwustronna i wkleic do nowego. Potem udać sie do biura BOMRINGEN I BERGEN (tego od auto pasów) lub można to zrobić na stronie www.brotunnel.no (o ile masz zalożony login u nich) i zmienić rejestracje samochodu w umowie. Ale można też jeździć bez tej zmiany ja jeździłam ponad 2 miesiące innym autem - wazny jest tylko ten bialy czytnik.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Bogusia K........
(Bogunia)
Początkujący
Bardzo dziękuję za informacje!Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Ania24 napisał:
... Ale można też jeździć bez tej zmiany ja jeździłam ponad 2 miesiące innym autem - wazny jest tylko ten bialy czytnik.
WAŻNE JEST jedynie to , że jak ma się AUTOPASS na samochód osobowy to niemożna go zamontować na ciężarowym , oraz aby bezproblemowo płacić w terminie należne opłaty...i tyle ...
Czytnik jest wystawiany na daną osobę a nie na auto lubo samochód .
OSOBA deklaruje w jakim samochodzie go zmontuje /osobowy..., ciężarowy..., inny...,,/ i ,że będzie regularnie płacić należne kwoty na podstawie .."giro".. lub opłaty internetowej .
SŁOWO TO SŁOWO ....zamówiłem podpisałem to płacę i jeżdżę ....i tyle...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
Raczej nie do konca sie zgodze ze wazny jest tylko czytnik .... kazdy czytnik jest przypisany do danego samochodu i wraz ze zmiana samochodu powinno sie przerejesrowac rowniez czytnik do nowego samochodu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(SAS)
Wiking
To prawda, ze jest przypisany do samochodu.

W Norge jest o tyle dobrze, ze wiele rzeczy mozna zmienic przez internet a zarejestrowanie sie na www.brotunnet.no nie powinno sprawiac nikomu klopotow.
Ma to tez swoja zalete, gdyz mozna kontrolowac wydatki na bramki oraz jesli zdarzy nam sie pojechac prywatnym samochodem na delegacje to mozemy wydrukowac sobie liste gdzie sa tez koszty naszego przejazdu.
Koszty bramek sa zwracane przez pracodawcow jesli swoim samochodem jedziemy w sprawach firmowych a poniesione dodatkowe koszty potrafimy udokumentowac.
Amen
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Bogusia K........
(Bogunia)
Początkujący
A czy moze mi ktoś powiedzieć jak zmienić dane samochodu przez internet ponieważ patrzyłam na ta strone www.brotunnel.no i nie bardzo wiem jak to tam zrobić,gdzie znaleźć dane samochodu.DZIĘKUJĘ!!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
moim zdaniem powinnas wejsc na strone www.fjellinjen.no zarejestrowac sie i na swojej znajdziesz wszystko dane samochodu zaplacone rachunki oraz gdzie i kiedy przekraczalas bramki oraz oczywiscie stan konta.
W zakladce BIL OG AVTALE znajdziesz opcje ENDRE BILINFO. pozniej wystarczy podac nowe dane o samochodzie i to wszystko ...
W sumie podalem adres dla okregu wschodniego a nie mam pojecia gdzie mieszkasz... wiec na poczatek wejdz na strone www.autopass.no wyierz okreg w jakim mieszkasz a pozniej wszystko zrob analogicznie to tego co napisalem wyzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
107 Postów
Bogusia K........
(Bogunia)
Początkujący
Dięki za informacje,wszystko fajnie napisane ale na tych stronach nie moge tego znaleźć!No albo ja nie widzeMieszkam w Bergen.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
111 Postów
piotr kasprzak
(traveleroslo)
Początkujący
Jest jest ale jesli nie mozesz znalezc zawsze pozostaje ESSO
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok