Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karol Pitek Agata Dymna Zbigniew Karpinski Michał Michał Karolina Zając Dominik Depczyński Lazarek Jan natura Sylwester Słoński Riggman (7384 niezalogowanych)
51 Postów
Slavo Slavo
(caro)
Nowicjusz
Hmmm....ciekawe..ja przywożąc wszystko z Polski..bo lubię krakowską suchą, piersi z kurczaka itp,itd...bez opłaty za mieszkanie traciłem..średnio 4000-5000nok..nie palę..alkohol w soboty..z raz w tygodniu kebab 80nok i z raz hamburger 250gr 105nok..a tu ludzie za 8000nok żyją w trzy osoby...ciekawe...podejrzewam gdybym z Polski nie brał wędlin i mięsa sam traciłbym...z 8000nok...ale nie ma jak koronki dusić i bidować..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
caro napisał:
Hmmm....ciekawe..ja przywożąc wszystko z Polski..bo lubię krakowską suchą, piersi z kurczaka itp,itd...bez opłaty za mieszkanie traciłem..średnio 4000-5000nok..nie palę..alkohol w soboty..z raz w tygodniu kebab 80nok i z raz hamburger 250gr 105nok..a tu ludzie za 8000nok żyją w trzy osoby...ciekawe...podejrzewam gdybym z Polski nie brał wędlin i mięsa sam traciłbym...z 8000nok...ale nie ma jak koronki dusić i bidować..
może inaczej chamie
na co ty dziennie 150 koron wydajesz
co tak żresz smakowitego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Ewelcia88 napisał:
Rodzina 2+1 dodam,ze moje dziecko ma (8l.) -calkowite koszty miesiecznego utrzymania wahaja sie miedzy 20,a 22tys.kr.Pozdrawiam i zycze powodzenia



Normalnie szok !!!!!!
To nie jest jedzenie, to jest zarcie
To mi sie w glowie nie miesci. To wy musicie srednio zjadac ponad 2 kg. poledwicy wolowej dziennie (najdrozsze mieso w norwegii).
Cos z wami nie jest tak: albo z glowa, .......... albo z glowa
A moze, to jakies kompleksy wynikle z biedy...... czyli jednak z glowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów
Joanna Joanna
(LaToszka)
Stały Bywalec
Ewelcia88 napisał:
Rodzina 2+1 dodam,ze moje dziecko ma (8l.) -calkowite koszty miesiecznego utrzymania wahaja sie miedzy 20,a 22tys.kr.Pozdrawiam i zycze powodzenia



Też zwróciłam na to uwagę, ale jakoś nie moge sobie tego uświadomić skąd takie wysokie koszta. Jednym słowem rodzina zyje na bogato pełną piersią
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
bu bubu
(DrGreve)
Nowicjusz
Moja rodzina 2 + 1,5 roczne dziecko i wydajemy 5 tyś koron na same owoce i warzywa...wszystko resztę ciągniemy z polski w sumie co 2 mc zakupy w Szwecji, 6 mc wyjazd do Polski. Benzyna miedzy 14.5 15.5 kr za litr zależy od dnia i stacji. Dentysta 3,5 tyś jeden ząb...
mieszkanie 9000kr 15 km od centrum Oslo, parking 500kr prąd 500/1500 zależy od miesiąca 3000 na rok telewizja.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
51 Postów
Slavo Slavo
(caro)
Nowicjusz
Jasta cwelu bez szkoły...butelka Coli lub soku kosztuje 25 koron..chleb 30 raz na trzy dni to daje miesięcznie już 1000noków..gdzie warzywa owoce, wyjscie na kebab.i różne inne rzeczy..zapomniałem ze ty nie wiesz co to kebab...niech żyja konserwy turystyczne itp.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
caro napisał:
Jasta cwelu bez szkoły...butelka Coli lub soku kosztuje 25 koron..chleb 30 raz na trzy dni to daje miesięcznie już 1000noków..gdzie warzywa owoce, wyjscie na kebab.i różne inne rzeczy..zapomniałem ze ty nie wiesz co to kebab...niech żyja konserwy turystyczne itp.
chamie
cola 25 + 10 chleb to 35 noków
na co jeszcze wydajesz dziennie 120
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
DrGreve napisał:
Moja rodzina 2 + 1,5 roczne dziecko i wydajemy 5 tyś koron na same owoce .

Tak z ciekawosci...... czy moglabys podac, co faktycznie jecie z tych owocow i warzyw dziennie ???
5 tys. to wychodzi ok. 166 kr. dziennie. Przyjmujac, ze cos co jecie kosztuje 50 kr. za kg., to to jest ponad 3 kg. dziennie, podzielic na 2,5 ( bo dziecko), to wychodzi 1,3 kg. na osobe........ A gdzie reszta. Pewnie, czasami ma sie ochote na cos ekstra i zje sie np. 1,3 kg. czeresni, ale nie CODZIENNIE !!!
Z drugiej strony.... przy tej dawce 1,3 kg. owocow/warzyw, to wypelniacie ponad polowe dobowego zapotrzebowania na kalorie, to juz wtedy nie potrzebujecie jadac innych produktow.



.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Malexkawa napisał:
LaToszka napisał:
Ewelcia88 napisał:
Rodzina 2+1 dodam,ze moje dziecko ma (8l.) -calkowite koszty miesiecznego utrzymania wahaja sie miedzy 20,a 22tys.kr.Pozdrawiam i zycze powodzenia



Też zwróciłam na to uwagę, ale jakoś nie moge sobie tego uświadomić skąd takie wysokie koszta. Jednym słowem rodzina zyje na bogato pełną piersią


a co tu do dziwienia sie? na chate [46mkw], oplaty [telefon, internet, media, transport], zarcie [weekendy w knajpach]schodzi mi jako singlowi, ktory nie lubi i nie umie oszczedzac 18k miesiecznie. plus do tego imprezy i dziewuszki wiec nie wiem co w tym dziwnego ?;>


Przeczytaj poczatek watku: tu mowa tylko o jedzeniu.
Czyli oplaty za mieszkanie, prad, telefon, benzyne itp nie sa brane pod uwage
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
bu bubu
(DrGreve)
Nowicjusz
Makaryna napisał:
DrGreve napisał:
Moja rodzina 2 + 1,5 roczne dziecko i wydajemy 5 tyś koron na same owoce .

Tak z ciekawosci...... czy moglabys podac, co faktycznie jecie z tych owocow i warzyw dziennie ???
5 tys. to wychodzi ok. 166 kr. dziennie. Przyjmujac, ze cos co jecie kosztuje 50 kr. za kg., to to jest ponad 3 kg. dziennie, podzielic na 2,5 ( bo dziecko), to wychodzi 1,3 kg. na osobe........ A gdzie reszta. Pewnie, czasami ma sie ochote na cos ekstra i zje sie np. 1,3 kg. czeresni, ale nie CODZIENNIE !!!
Z drugiej strony.... przy tej dawce 1,3 kg. owocow/warzyw, to wypelniacie ponad polowe dobowego zapotrzebowania na kalorie, to juz wtedy nie potrzebujecie jadac innych produktow.



.


1250kr tygodniowo czyli dwa wyjścia do sklepu po jakieś 600kr...liczę tak na oko głównie kupujemy owoce i warzywa ale do tego dochodzą też chusteczki dla małego i pampersy, jogurty śmietana,masło, ser...ogólnie produkty które szybko schodzą a nie ciągnie się ich z Polski czy Szwecji... no chyba że na tydzień bo potem się psują.

Nie liczę co do centa ile wydaję i nie wypisuję wszystkich produktów poprostu paragony zwykle mam na takie kwoty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok