Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

89 Postów
Damian Rzeszów
(Patronas)
Początkujący
Rewelacja . Jestem zdrowszy dzięki temu forum ubawiłem się po pachy .Podobno śmiech to zdrowie .
Ta kasiula czy ktoś tam to raczej żarcik sobie chciał zrobić głupi bo nie wierzę żeby nawet mój chomik był tak głupi .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Adam adamski
(kajzera)
Wiking
buniusia79 napisał:
Że też Wam się chce dyskutować z pustostanem...

Wiecie, że od czwartku przez kilka dni będziemy gościć słońce w Bergen
Pozdrawiam MN.


wiemy wiemy i juz sie szykujemy ..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
kajzera napisał:
buniusia79 napisał:

Wiecie, że od czwartku przez kilka dni będziemy gościć słońce w Bergen
Pozdrawiam MN.


wiemy wiemy i juz sie szykujemy ..


No to zobaczymy, bo wczoraj to było nie za ciekawie!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Wiking
No co za ubaw po pachy. szkoda ze kasia jakaś tam z holandii IP wszyscy znamy wiec mozna zlokalizować połozenie gdzie tak świetnie zarobiła na ten dom mając 23 lata. Ale ci zazdroszcze ahhhh no zal mnie tak scisnął. A jeśli chodzi o pierwotne pytanie kasi to czy chodziło Ci o fermę łososia czy łosia. Bo na temat pierwszego nie mam pojecia ale na temat łosia mogę coś powiedzieć. Otóż ferma czyli produkcja łosia albo inaczej okres reprodukcyjny łosi zaczyna się najczęściej we wrześniu, a kończy się w drugiej połowie października. Łosie wówczas gromadzą się w liczne grupy, w których często pozostają aż do nadejścia wiosny.Samice, które jeszcze nigdy nie były kryte, mają bardzo niewielką płodność. Pierwsze krycie niezwykle rzadko owocuje ciążą. Kontakt do dostawcy znajduje sie w kazdym norweskiem lesie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
854 Posty
BEATA K
(B.K.)
Maniak
ebu napisał:
No co za ubaw po pachy. szkoda ze kasia jakaś tam z holandii IP wszyscy znamy wiec mozna zlokalizować połozenie gdzie tak świetnie zarobiła na ten dom mając 23 lata. Ale ci zazdroszcze ahhhh no zal mnie tak scisnął. A jeśli chodzi o pierwotne pytanie kasi to czy chodziło Ci o fermę łososia czy łosia. Bo na temat pierwszego nie mam pojecia ale na temat łosia mogę coś powiedzieć. Otóż ferma czyli produkcja łosia albo inaczej okres reprodukcyjny łosi zaczyna się najczęściej we wrześniu, a kończy się w drugiej połowie października. Łosie wówczas gromadzą się w liczne grupy, w których często pozostają aż do nadejścia wiosny.Samice, które jeszcze nigdy nie były kryte, mają bardzo niewielką płodność. Pierwsze krycie niezwykle rzadko owocuje ciążą. Kontakt do dostawcy znajduje sie w kazdym norweskiem lesie.

Ocho,uciekły nam łosośki ale może chociaż łosia pojemy na te swięta
ja zamawiam ta samice jeszcze nie krytą
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
59 Postów

(Kamień Jedenasty)
Nowicjusz
ebu napisał:
na temat łosia mogę coś powiedzieć. Otóż ferma czyli produkcja łosia albo inaczej okres reprodukcyjny łosi zaczyna się najczęściej we wrześniu
Wiem , że starasz się rozładować w tym temacie niemiłą sytuację , niemniej powinieneś wiedzieć iż w Norwegi ŁOSIE się nie hoduje na żadnej Fermie .

Te zwierzęta są "niereformowalne" , i w niewoli zdychały .
Łoś potrafi w ciągu doby przemierzyć do 100km. w nieokreślonym z góry kierunku .
Owszem są znaczone i mają nadajniki , niemniej są wolnymi zwierzętami w odróżnieniu od Reniferów .
Łosie można odławiać cały rok , jedynie samce . Samice są pod ochroną selektywną .
Wystarczy mieć odpowiednią broń palną i zezwolenie z danego okręgu na odłów . Niemniej jest to trudne do zrealizowania . Łosie nie mają stałych żerowisk / "NIEREFORMOWALNE" / i trudno jest je zlokalizować .
No to tyle na początek , lub na koniec , jak kto woli i lubi .
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
gabrys sie pojawia przeciez.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
55555555 55555555
(Sebastian)
Stały Bywalec
czesio.:* napisał:
niereformowalne na 100%,czesio sie zgadza ...czesio pamięta takiego jednego łosia...Gabriel mu chyba było.
totalnie nireformowalny łoś...ciężki do namierzenia był...czesio ma nadzieję że go nie odstrzelili...bo dawno go nie widział




hahahaha dobre Czesiu!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Amator asdsa
(amator75)
Wiking
Zapraszam do kontaktu raidar75@wp.pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok