Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
Ronn.czytalem twoje wypowiedzi na innych forach o Nav.
Czy ty myslisz ze Norwegia to dzungla I nie masz tu zadnych praw ? A co bedzie jak zachorujesz ?dasz sie pogrzebac Nav-owi zywcem ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
elkajan napisał:
Ronn.czytalem twoje wypowiedzi na innych forach o Nav.
Czy ty myslisz ze Norwegia to dzungla I nie masz tu zadnych praw ? A co bedzie jak zachorujesz ?dasz sie pogrzebac Nav-owi zywcem ?


wydaje mi sie ze troche znam temat bo chorowalem i powtorze bo chyba nie doczytujesz wszystkiego ....

w sprawie chorob to lekarz wydaje opinie do ktorych sie nav dostosowuje.. dlatego duzo zalezy od tego jakiego sie ma lekarza...

z przekwalifikowaniem osob chorych NAV kladzie lage na obcokrajowcow otwarcie...!!!

w sprawie bezrobocia uwazam ze NAV to BANDA SKUR#¤%&&OW
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
86 Postów

(elkajan)
Początkujący
Zona tego nieszczesnika szuka pomocy ,nasza rozmowa schodzi na drogi ktore jej nie pomoga.
Mam nadzieje ze pani wystarczy energii aby walczyc z choroba meza.Coz urzad jak urzad papierki ,papierki I jescze raz papierki ./w polskim Zusie wcale nie jest lepiej/ .Natomiast jedno jest pewne -MUSZA PANI POMOC . Oprocz placenia podatkow mamy w Norwegii jeszcze swoje prawa./mysle ze maz pracowal legalnie/.Prosze o prywatna wiadomosc , to powiem pani jak wygrac z Nav ./gdyby pani miala problem/.Wielkim bledem bedzie powrot do Polski bez zgody Nav I lekarza.
Prosze sie uzbroic w cierpliwosc bo bedzie jej pani potrzebowala I to duzo.I jeszcze raz zycze powodzenia I duzo zdrowia dla pani I meza.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
mwronska napisał:
mieszkamy w oslo od dwóch lat, przez wiele miesięcy w roku jest jednak sam w norwegii, ze względu moich częśtych i długich pobytów w polsce. myślę, że to główny powód jego złego samopoczucia.
ostatnio zaczęliśmy mieć drobne problemy finansowe- ja nie pracuję. wszystko jest na jego głowie, wszystkie opłaty, zobowiązania, jest sam z wieloma problemami. nie chce, żebym mu pomagała, bo twierdzi, że i tak nic nie zrobię.


Gdyby tak odwrocic sytuacje i ja bym musiala pracowac, utrzymywac 2 domy i 2 osoby?
I gdyby przy tym musiala prac, gotowac i robic wszystkie zakupy, a moj luby by sobie robil co mu sie podoba, a glownie sobie odpoczywal w innym kraju?

Mysle, ze pewnie w depresje bym nie wpadla, ale na pewno bym sie go pozbyla w tempie ekspresu.
Bo co to za milosc, co pozwal mi sie zarobic na amem, a sama tylko mowi:
moze chcesz isc do psychologa?

Moja rada - chcesz mezowi pomoc - idz do pracy i nie patrz, co on mowi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(sernik)
Wiking
[/quote]

Gdyby tak odwrocic sytuacje i ja bym musiala pracowac, utrzymywac 2 domy i 2 osoby?
I gdyby przy tym musiala prac, gotowac i robic wszystkie zakupy, a moj luby by sobie robil co mu sie podoba, a glownie sobie odpoczywal w innym kraju?


Moja rada - chcesz mezowi pomoc - idz do pracy i nie patrz, co on mowi.[/quote]


To nie do końca tak - nie jestem w polsce bo tu jest fajnie i będę sobie odpoczywać a mąż niech zasuwa. Mam pewne problemy zdrowotne, które zmuszają mnie do bycia w szpitalu kilka dni w miesiącu.
To leczenie właśnie się zakończyło wiec i pobyty w kraju również. Szukam pracy tu, w Norwegii, nie siedzę bezczynnie. Szukam, ale niestety z marnym skutkiem. Zdaje sobie sprawę, że to nie polepsza sytuacji, a rodzi zniecierpliwienie i nerwy. Ale nikt nie da mi pracy od zaraz bez języka norweskiego i konkretnego zawodu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
sernik napisał:
nikt nie da mi pracy od zaraz bez języka norweskiego i konkretnego zawodu.
No to co robilas ostatnie 2 lata?
Kilka dni w szpitalu, a reszta tych miesiecy spedzonych w Polsce to ...? Jezyka sie nie uczylas?, Wyksztalcenia nie zdobywalas?
Wyjazd do Norwegii na stale w koncu nie byl jakas niespodzianka.

Jezeli znasz kogos kto pracuje z twoim mezem, to dowiedz sie dokladniej jaka jest sytuacja w jego pracy. Moze zwalniaja ludzi? Albo maja malo pracy. Albo twoj maz juz prace stracil i tylko nie chce ci nic powiedziec.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Dora Costam
(Dora00)
Wiking
Zgadzam sie , siedzieć w innym kraju i języka się nie uczyć chodziarz troszkę ...? Jak to...
Oczywiście pracy nie masz bo gdzie i jak...język jest podstawowy, nie mówiąc o tym by "rozumieć" Norwegów i ich styl życia i się integrować. Hmm

On niech do lekarza idzie, a ty go nie rozśmieszaj bo to nic nie da.
Dotego pogadać o waszej sytuacji życia i zaczynać coś zmieniać. Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok