Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Karolina . (25933 niezalogowanych)
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
pluto20 napisał:
Nie interesuja mnie norwedzy bo sie z nimi nie zadaje , ze starszymi jeszcze sie da pogadac ale z mlodymi w moim wieku rewelacji nie ma , dlatego wiekszosc moich znajomych to obcokrajowcy.
Zeby nie wyszlo, ze za toba latam i komentuje wszystkie twoje wypowiedzi, ale malo kto tak prowokuje mnie do dyskusji jak ty.

Jakos nie moge sobie wyobrazic moje wlasne dzieci chodzace tu do szkoly, bez kolegow i kolezanek Norwegow. Sama tez mam znajomych Norwegow (choc moze nie az tak duzo), poznanych glownie w pracy, w klubach sportowych, czy na spacerze z psem. Bo jakby nie bylo, wiekszosc ludnosci w tym kraju to Norwedzy i chociazby z tego powodu ciezko jest ich wszedzie unikac.
I jak czytam to co piszesz (tu i winnych dyskusjach), to sie ciezko zastanawiam, czy z toba jest wszystko OK. Jako, ze przyjechales do Norwegii jako dziecko, tu chodziles do szkoly i znasz super norweski, to powinienes byc super zasymilowany. Ty chyba masz jakies straszne kompleksy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Ty chyba masz jakies straszne kompleksy.

Zadnych kompleksow czy cos nie wszystko ze mna ok , dzieki za troske. A norwegow jak nie lubilem tak nie lubie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
148 Postów
Joanna Joanna
(LaToszka)
Stały Bywalec
Pluto20 to drugie wcielenie Imperatora1988, tylko, że w innym wydaniu
(Bez urazy nie miałam nic złego na myśli )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
E tam przesadzacie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
@LaToszka Nieznam tego kogos.

Norskow to wiecej osob nielubi a pozatym to nie jego odczucia tylko praktycznie fakty ze norski z mlodszego pokolenia w wiekszosci to albo nieroby uzaleznieni od czegos na socjalu albo bardzo wredne istoty. Starsze norski rzeczywiscie sa troche inaczej myslacy maja mniej wrogo nastawione umysly i bardziej rozumni sa jednoczesnie potrafia nawet pracowac a nie tylko zerowac na pieniadzach kapitalistow poprzez NAV.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Marcela Janicka
(MarcJan)
Wiking
donwasyl napisał:

A w praktyce - wesola puszczalska!!!


I pisze to człowiek, który na zdjęciu wygląda jak wygląda
Jeśli to Twoje zdjęcie, to już rozumiem po co tu przyjechałeś, a jeśli nie Twoje, to także wiele to o Tobie mówi.

Poza tym puszczalska czy nie puszczalska, Ciebie to nie dotyczy, bo nie sądzę że robi Ci to dużą różnicę.

Mam wrażenie ludzie, że niektórzy z Was żyją z takiego typowego, polskiego hejtu. Ja przynajmniej chcę to jakoś zmieniać i jakoś w sobie poprawiać, natomiast wielu z Was ma takie podejście, że najlepiej i najwygodniej:
- wyśmiać,
- zmieszać z błotem,
- udupić

i niech wraca do Polski, bo ja jestem większy Norweg niż on!

Kolego, to że chodzisz do kina czy do teatru, czy do baru, czy zapierniczasz czy też nie - kogo to obchodzi? I tak większość postów na forach to bezużyteczne nabijanie głupot.
Poza tym opanuj swoje pisanie, bo nie chcę być niegrzeczna, ale chyba zbyt długo przebywasz za morzem...
---
i tracisz wątki,
---
abo się zacinasz?

Nie mniej jednak dziękuję za miłe słowa osobom, które wyróżniają się nieco wyższą wrażliwością i szlachetniejszym postrzeganiem rzeczywistości.

Dla takich ludzi jak niektórzy tutaj, zawsze będziemy zmorą. Już teraz widzę ich spojrzenia i zdenerwowanie. Oh... prawie wychodzą z siebie! Teeeeeraz to jeeeej doooowale komentarz.

Ale tak to jest - jak ktoś jest dominowany w życiu codziennym, w pracy jest najniżej jak się da, to gdzie można wyładować frustrację?

(Wasylek, tylko się nie upluj z wrażenia przy pisaniu)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
159 Postów

(pluto20)
Stały Bywalec
Wasy nie czyta tak dlugich postow Za dlugie tez dla mnie , ledwo przeczytalem W skrocie i co poradzilas sobie z ta jesiennia tutaj? W sumie chyba nie jest tak zle
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
763 Posty
Joanna C
(giovi2)
Wyjadacz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anna Kowalska
(krymelka)
Wiking
Grunt to się nie dać jesiennej aurze, czyli po prostu o niej nie myśleć. Zająć swój umysł czymś pożytecznym np. sport, dobra książka, lub po prostu wciągnąć się w wir pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
264 Posty
Magg G
(magg)
Stały Bywalec
Elise napisał:
pluto20 napisał:
Nie interesuja mnie norwedzy bo sie z nimi nie zadaje , ze starszymi jeszcze sie da pogadac ale z mlodymi w moim wieku rewelacji nie ma , dlatego wiekszosc moich znajomych to obcokrajowcy.
Zeby nie wyszlo, ze za toba latam i komentuje wszystkie twoje wypowiedzi, ale malo kto tak prowokuje mnie do dyskusji jak ty.

Jakos nie moge sobie wyobrazic moje wlasne dzieci chodzace tu do szkoly, bez kolegow i kolezanek Norwegow. Sama tez mam znajomych Norwegow (choc moze nie az tak duzo), poznanych glownie w pracy, w klubach sportowych, czy na spacerze z psem. Bo jakby nie bylo, wiekszosc ludnosci w tym kraju to Norwedzy i chociazby z tego powodu ciezko jest ich wszedzie unikac.
I jak czytam to co piszesz (tu i winnych dyskusjach), to sie ciezko zastanawiam, czy z toba jest wszystko OK. Jako, ze przyjechales do Norwegii jako dziecko, tu chodziles do szkoly i znasz super norweski, to powinienes byc super zasymilowany. Ty chyba masz jakies straszne kompleksy.



a mi sie wydaje, ze pluto to taki trollek, troche nas podpuszcza... absolutnie zgadzam sie z elise, mam syna nastolatka, ktory jest otwarty na ludzi, lubi absolutnie moich znajomych z polski, ale jego przyjaciele to norwegowie, tu sie urodzil, tu mieszka i tu jest jego miejsce, nie chce mi sie wierzyc, ze ktos mieszkajacy w norwegii wiekszosc swojego zycia moze byc tak na nie...


a wracajac do tematu, jesien jak jesien, proponuje wyspy kanaryjskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok