Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
mariusz mm Łukasz Czajkowski Kasia K Adam Rasmus emilia ..k Żaneta Kamińska Przemyslaw Piskorz Tomek . Ania ANIA Agnieszka Pikor Grazka421 Martyna K (22927 niezalogowanych)
25 Postów

(paragraf22)
Wiking
marecki00 napisał:
paragraf22 napisał:
Lindemans napisał:
Tylko jaki jest sens zasmiecania dziewczynie watku o psychologii klinicznej, Twoimi doswiadczeniami z innym forum ?

Ma sens indywidualny - jak zresztą sama powiedziałaś.
Prócz tego pożytek tego rodzaju, że podnosi wątek na powierzchnię wątków.


Zastanawiam sie jak dobrze trzeba znac jezyk, by swobodnie prowadzic praktyke psychologiczna, poniewaz nie sadze, ze nasi bezzebni i ich farbowane parterki wydadza kase na psychologa.

target norweski, wiec?


Wydaje mi się, że przyszłościowy. A na ile skuteczny??
A może po prostu trzeba obniżyć progi zdrowia psychicznego i wszystko wróci do normy
Bo w końcu psychologowie na drzewach nie rosną. Dorastają w tych samych środowiskach, co każdy i to chyba to lobby o normach decyduje. Nie wiem zresztą.

wiadomosci.onet.pl/kraj/newsweek-psycho-...47281,wiadomosc.html
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów

(paragraf22)
Wiking
alexkawa napisał:
Lindemans napisał:
alexkawa napisał:
studia - psychologia- SWPS? to jest zart? albo naucz sie czegos konkretnego, albo idz na medycyne [psychiatria]... opowiadaczy ideowego mulu jest dosyc na lokalnym rynkuP

@alexkawa - Twoje podejscie do zdobycia dobrego wyksztalcenia, jest typowo polskie i wylacznie pod katem Polski. No coz, Norwegia i nie tylko, to nie Polska, tu wciaz jest niedosyt specjalistow,a nie tylko hydraulikow, stolarzy.... Zapytaj np. polskiego psychologa klinicznego w A-hus , jak trudno bylo mu znalezc prace w Norwegii, ile zarabia i jakie mozliwosci rozwoju zawodowego mu zaoferowano I zeby nie bylo, ze jest tu tylko jeden

Jak ktos jest ambitny i wie czego chce, to spokojnie przebrnie i bedzie pracowal.


psychologia ma sie tak do wyksztalcenia, jak czytanie bajek do bycia inzynierem. status metodologiczny tej nibydyscypliny [bedac maturzysta kazdy powinien wiedziec jak plankton branzowy buduje dyskursy:)].
tak juz mam, ze zwalczam modne bzdury, bez wzgledu na szerokosc geograficzna [zeby nie bylo: formalnie sporo lat spedzilem na tzw. naukach spolecznych w mysl zasady "poznaj wroga":D].


No niestety, ale tak z tą psychologią jest. W samej już motywacji zdobywania wiedzy w tym kierunku tkwi zasadnicze niebezpieczeństwo, że obróci się to przeciwko tym, którym "zamierza się dopomóc". Ponoć jest tak, że ukrytą motywacją adeptów psychologii jest, by pomóc sobie samym, co nie jest wcale takie głupie, ani naganne - jedna zdrowa dusza więcej, to jedna chora dusza mniej.
Mnie bardziej jednak ciekawią wyznaczniki zdrowia psychicznego.
Ktoś ma jakieś pomysły?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów

(sistak)
Wiking
karol3 napisał:
sistak napisał:
Witam.

Mam pytanie czy ktos przebrnal przez ten proces? Jak dlugo trzeba czekac i czy ktos z was dostal autoryzacje? Dostal ktos z was autoryzacje odrazu czy musial nadrobic praktyki czy teorie?

Mozliwe ze wybiore sie na studia psychologia kliniczna 5lat na SWPS w Polsce, konkretnie Sopot

obawiam się że nikt nie przebrnął... znam jedną osobę z dyplomem psychologa która próbowała.
okazało się że to niezłe schody. uznano jej lata studiów, ale z okazji że psychologia w Norwegii jest 6-cio letnia, praktycznie nie wiele jest to warte. z tego co się orientuję to studia jakby nie zakończone... i trzeba uzupełnić.
-raczej niczego nie pokręciłem (mam nadzieję)


dzieki za odpowiedz w temacie. A ta osoba poddala sie czy uzupelnila " braki" i dostala autoryzacje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok