Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Opcje mieszkaniowe w Oslo - Norwegia

12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Hej, mam pytanie o możliwości wynajmu pokoju/mieszkania/innego lokum w Oslo.

Jestem w wielu grupach o tej tematyce na FB, z Rent in Oslo na czele + wiele pomniejszych i spokojnie sobie obserwuje jak to się tam odbywa i ogólnie zauważyłem że temat wynajmu różni się znacznie od tego jak to się odbywa np w Londynie. Rozumiem, że to inne kultury, Londyn to "nowy jork europy" etc, mieszanka kulturowa, życie tętni i tak dalej, a Oslo jednak, mimo że piękne, to jednak spokojniejsze miasto.. ..ale może czegoś nie wiem, dlatego pytam.

W Oslo ogłoszenia zazwyczaj zawierają cenę za pokój i tego co zauważyłem, w większości przypadków wymagany jest depozyt 2 miesięczny. Oczywiście są też ogłoszenia na krótki okres czasu, kiedy ktoś wyjeżdża np od 15 marca do 7 maja etc. I tu upatruję swoją szansę, bo po prostu chcę spróbować swoich sił w Oslo, a nie bardzo byłoby mnie stać na 2 miesięczny depozyt. W moim przypadku dużo będzie zależało od sytuacji, ale jak na razie szukam informacji żeby mieć jak największy ogląd sytuacji i jak najwięcej możliwości.

Rozważam nawet mieszkanie w hostelu przez jakiś czas, już pisałem z anker hostel w tej sprawie i można nawet tam trzymać rower + są szafki na rzeczy prywatne. Pokładam też jakieś nadzieje w Couchsurfing, który też na bieżąco monitoruje. Jeszcze inną opcją jaką rozważam jest Greger eiendom, który niektórzy chwalą, jednak jest on położony kawałek drogi od Oslo.

Ogólnie chce się przeprowadzić w okolicach czerwca, może maja. W Oslo już raz byłem i mieszkałem wtedy właśnie w anker hostel. Nie było najgorzej, ale wiadomo że to trochę męczące na dłuższą metę. Bogaczem nie jestem, więc kombinuję jak najtaniej zamieszkać aby przetrwać tam najtrudniejsze początki.

Porównywałem Oslo z Londynem, bo przez kilka miesięcy tam mieszkałem i tam są zupełnie inne możliwości w zakresie wynajmu mieszkań. Tzn pokój można wynająć na tydzień, za ok 100 funtów, co ważne z tygodniowym depozytem a czasem nawet i bez niego. Po prostu "przemiał" i dzięki niemu pewna łatwość są nieporównywalne.

Jak pisałem, rozumiem że Norwegia to inna mentalność i kultura także w kwestii handlu czy wynajmu, ale może jednak czegoś nie wiem i w Oslo też są takie miejsca gdzie można wynajmować pokoje czy kwatery w takim stylu jak w Londynie.

Troszkę zagmatwałem ale mam nadzieję, że wyartykułowałem się na tyle zrozumiale, że ktoś znający możliwości/miejsca o które pytam, podrzuci mi jakiś pomysł. Będę wdzięczny za każde info/pomysł.

Pozdrawiam, Matt.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(slawekg83)
Stały Bywalec
Mieszkania bez depozytu i referencji niema szans wynająć , szukaj pokoju u Poloni norweskiej bo się często ogłaszają lub na finn.no też idzie trafić pokuj . Hosteli nie znam ale często Polacy i inni obcokrajowcy wynajmują miejsce do spania na Bogstad camping w sezonie letnim .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -11  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Dzięki za odpowiedź. O Campingu myślałem, Bogstad też sprawdzałem. Ogólnie campingowanie w Oslo wychodzi w miarę opłacalnie finansowo, jednak ofkors tylko w cieplejszych miesiącach i jeśli jedzie się w co najmniej 2 osoby samochodem. Ja jednak jadę sam. Btw, na Bogstad ponoć bardzo ciężko o rezerwację już na kilka miesięcy przed sezonem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
160 Postów

(finsbury)
Stały Bywalec
Kiedys niestety spalem na Bogstad 2 tyg i nie polecam tego miejsca gdyz po pierwsze duzo pijanych litwincow co szukaja burdy po alkoholu, wynajmowalismy taki domek letniskowy to koszt ok 16 tys kr na miesiac.

Jak planujesz przyjechac maj czerwiec to pamietaj ze lipiec-sierpien prawie cala norwegia zamiera na 3 tyg gdyz sa wakacje i wiele budow poprostu jest zamknietych. Najlepszy okres na przeprowadzke jest teraz bo sobie prace jakas znajdziesz teraz bo bedzie wysyp ogloszen jak co roku po swietach. Pamietaj tez ze tutaj dalej snieg lezy i noca jest minus 8 ale powoli sie to konczy i idzie do wiosny
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
1654 Posty
Kasia K
(KasiaKacz) Online
Maniak
Mateusz Nowicki napisał:
Hej, mam pytanie o możliwości wynajmu pokoju/mieszkania/innego lokum w Oslo.
Jestem w wielu grupach o tej tematyce na FB, z Rent in Oslo na czele + wiele pomniejszych i spokojnie sobie obserwuje jak to się tam odbywa i ogólnie zauważyłem że temat wynajmu różni się znacznie od tego jak to się odbywa np w Londynie. Rozumiem, że to inne kultury, Londyn to \"nowy jork europy\" etc, mieszanka kulturowa, życie tętni i tak dalej, a Oslo jednak, mimo że piękne, to jednak spokojniejsze miasto.. ..ale może czegoś nie wiem, dlatego pytam.
W Oslo ogłoszenia zazwyczaj zawierają cenę za pokój i tego co zauważyłem, w większości przypadków wymagany jest depozyt 2 miesięczny. Oczywiście są też ogłoszenia na krótki okres czasu, kiedy ktoś wyjeżdża np od 15 marca do 7 maja etc. I tu upatruję swoją szansę, bo po prostu chcę spróbować swoich sił w Oslo, a nie bardzo byłoby mnie stać na 2 miesięczny depozyt. W moim przypadku dużo będzie zależało od sytuacji, ale jak na razie szukam informacji żeby mieć jak największy ogląd sytuacji i jak najwięcej możliwości.
Rozważam nawet mieszkanie w hostelu przez jakiś czas, już pisałem z anker hostel w tej sprawie i można nawet tam trzymać rower + są szafki na rzeczy prywatne. Pokładam też jakieś nadzieje w Couchsurfing, który też na bieżąco monitoruje. Jeszcze inną opcją jaką rozważam jest Greger eiendom, który niektórzy chwalą, jednak jest on położony kawałek drogi od Oslo.
Ogólnie chce się przeprowadzić w okolicach czerwca, może maja. W Oslo już raz byłem i mieszkałem wtedy właśnie w anker hostel. Nie było najgorzej, ale wiadomo że to trochę męczące na dłuższą metę. Bogaczem nie jestem, więc kombinuję jak najtaniej zamieszkać aby przetrwać tam najtrudniejsze początki.
Porównywałem Oslo z Londynem, bo przez kilka miesięcy tam mieszkałem i tam są zupełnie inne możliwości w zakresie wynajmu mieszkań. Tzn pokój można wynająć na tydzień, za ok 100 funtów, co ważne z tygodniowym depozytem a czasem nawet i bez niego. Po prostu \"przemiał\" i dzięki niemu pewna łatwość są nieporównywalne.
Jak pisałem, rozumiem że Norwegia to inna mentalność i kultura także w kwestii handlu czy wynajmu, ale może jednak czegoś nie wiem i w Oslo też są takie miejsca gdzie można wynajmować pokoje czy kwatery w takim stylu jak w Londynie.
Troszkę zagmatwałem ale mam nadzieję, że wyartykułowałem się na tyle zrozumiale, że ktoś znający możliwości/miejsca o które pytam, podrzuci mi jakiś pomysł. Będę wdzięczny za każde info/pomysł.
Pozdrawiam, Matt.


Hej, tutaj też zajrzyj www.mojanorwegia.pl/ogloszenia/dom+i+mieszkanie
Zgłoś wpis
12 Posty
Mateusz Nowicki
(Mateusz Nowicki)
Wiking
Dzięki za przydatne informacje, a Bogstad raczej odpada ale dobrze wiedzieć o realiach i cenach. Zdr
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok