Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

R - Norwegia

5 Postów
rolive@wp.pl
(rolive@wp.pl)
Wiking
Witajcie mam pytanie mam samochód na norwedzkich blachach w kredycie i mam autokasko place ubezpieczenie ale mam sporo przekroczone kilometry i nie wiem jak to wygląda gdy bym miał jakąś sztuczkę tym autem czy w takiej sytuacji ubezpieczalnia wróci mi pieniądze i czy wypłacana na konto czy wysyłają do serwisu i po zrobieniu płacą serwisowi proszę o wytłumaczenie dzieki
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adrian S
(Adrian_112)
Wiking
dokup kilometry
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
rolive@wp.pl
(rolive@wp.pl)
Wiking
A co masz na myśli że będzie mnie to dużo kosztowało?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
164 Posty
Piotr Piotr
(pendzik9)
Stały Bywalec
Napewno mniej dokupienie km do ubezpieczenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
rolive@wp.pl
(rolive@wp.pl)
Wiking
Czyli w pierwszej kolejności muszę uregulować kilometry?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
19 Postów
Piotr Koczkodaj
(Koczko)
Wiking
Nie dostaniesz nic w wypadku stłuczki po przekroczony limicie kilometrów. Umowa zawarta między tobą a firma obowiązuje tylko do zadeklarowanego przebiegu. Dodatkowo dostaniesz mandat wysokości określonej w umowie i pokrywasz koszty naprawy nie zależnie od bycia sprawca czy poszkodowanym.
A w praktyce to większość z nas liczy że się uda
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
rolive@wp.pl
(rolive@wp.pl)
Wiking
Dzięki bardzo
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
zbyszek cieślak
(sztama)
Wiking
Witaj przenieś do innej firmy ubezpieczeniowej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
sztama napisał:
Witaj przenieś do innej firmy ubezpieczeniowejJaki to ma sens?
Skoro i tak musiał by najpierw uregulować zaległe kilometry, lub przestawić licznik.
By wykupić następne kilometry, wystarczy jedynie zadzwonić do ubezpieczyciela i podać nowy limit i po sprawie.
Np.
- miałeś wykupione kilometry do wysokości 185000 km licznikowych.
- teraz masz aktualnie na liczniku 200000km.
Dzwonisz do ubezpieczyciela i mówisz iż podnosisz limit do 250000 i po sprawie.
Mogą się oczywiście zapytać jaki masz obecnie stan licznika i tylko od ciebie będzie zależeć czy podasz prawdę, czy też ściemnisz i podasz 184555.
Pamiętaj jednak o jednej bardzo ważnej sprawie, w Norwegi na każdej stacji diagnostycznej spisywany jest aktualny stan licznika, nawet jak zmieniasz tylko opony i ten stan, wprowadzany jest do systemu komputerowego.
Tak jak napisano wyżej.
JEŻELI MASZ PRZEKROCZONĄ KWOTĘ UBEZPIECZENIOWĄ, TO TYM SAMYM NA RESZTĘ NIE MASZ AKTUALNEGO UBEZPIECZENIA !!.
I w razie zdarzenia "W", nawet za drobne zadrapanie lakieru, płacisz jak za diamenty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
SENTEX napisał:
Koczko napisał:
Nie dostaniesz nic w wypadku stłuczki po przekroczony limicie kilometrów. Umowa zawarta między tobą a firma obowiązuje tylko do zadeklarowanego przebiegu. Dodatkowo dostaniesz mandat wysokości określonej w umowie i pokrywasz koszty naprawy nie zależnie od bycia sprawca czy poszkodowanym.
A w praktyce to większość z nas liczy że się uda

glupoty piszesz dwa razy mialem stluczke i nigdy nikt nie pytal o KM

Tu akurat, nie chodzi o same "żywe" kilometry, tylko i wyłącznie o aktualnie ważne ubezpieczenie, które jest uzależnione w Norwegi od wykupionych kilometrów.
Jeżeli przekroczysz wykupiony limit i nie uzupełnisz go, to przy sprawdzaniu stanu licznika i statusu ubezpieczeniowego, wychodzi czy dane ubezpieczenie jest aktualne czy też nie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok