Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
boj fra oszlo Mateusz Wesołowski (17631 niezalogowanych)
13 Posty
Michał K
(kurinag)
Wiking
Hej Pozdrowienia z Bergen.Mam na imię Michał pochodzę z Warszawy,urodziłem się i wychowałem w tym miescie i jestem zwiażany z Warszawą od kilku pokoleń.Najbardziej denerwóje mie stereotyp jaki jest w świadomości innych Rodaków-niestety ten negatywny.Spowodowany kilkoma czynnikami,ale także utrwalany przez tzw. "warszawiaków"-przyjezdnych szukajacych pracy,którzy często psują prawdziwy obraz Warszawy.Poza tym rodowitych warszawiaków jest coraz mniej,także Warszawa zaczyna przypominać globalną wioskę.Każdemu wolno wybrać miejsce ,gdzie chce mieszkać i pracować,ale trzeba umieć się zachować-to widać wsród tych,którzy wyemigrowali na zachód,którzy zapracowali na złą opinnię o nas-a ci co są normalni muszą żyć ze stygmatem.
Pozdrawiam Serdecznie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
991 Postów

(Wacek1)
Maniak
kurinag napisał:
Hej Pozdrowienia z Bergen.Mam na imię Michał pochodzę z Warszawy,urodziłem się i wychowałem w tym miescie i jestem zwiażany z Warszawą od kilku pokoleń.Najbardziej denerwóje mie stereotyp jaki jest w świadomości innych Rodaków-niestety ten negatywny.Spowodowany kilkoma czynnikami,ale także utrwalany przez tzw. "warszawiaków"-przyjezdnych szukajacych pracy,którzy często psują prawdziwy obraz Warszawy.Poza tym rodowitych warszawiaków jest coraz mniej,także Warszawa zaczyna przypominać globalną wioskę.Każdemu wolno wybrać miejsce ,gdzie chce mieszkać i pracować,ale trzeba umieć się zachować-to widać wsród tych,którzy wyemigrowali na zachód,którzy zapracowali na złą opinnię o nas-a ci co są normalni muszą żyć ze stygmatem.
Pozdrawiam Serdecznie


A, ze tak spytam bez ogrodek, kiedy do stolycy przybyl twoj rodzic lub dziad?
Czy moze z junakami do odbudowy po wojnie? Dziad mieszkl na Zeraniu? Budowal trase W-Z, czy tez moze rodzic przybyl z druga fala w latach 60-tych i osiadl na Brodnie.

A moze przybyliscie z Zygmuntem III ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Michał K
(kurinag)
Wiking
Chyba kogoś dotknąłem,Mylisz się co do moich korzeni,ale zapewniam Cię ,że mogę być dumny z przodków-oczywiscie nie będę pisał szczegółów,gdyż nie ma sensu dalsza polemika na ten temat.Pozatym proponuje czytać ze zrozumieniem.Ja przedstawiłem fakty,a jesli kogoś zabolała prawda to proponuję-apap ból-najlepiej na noc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
kurinag napisał:
jestem zwiażany z Warszawą od kilku pokoleń.
a twój ród to z parchów, czy z łyków się wywodzi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
991 Postów

(Wacek1)
Maniak
kurinag napisał:
Chyba kogoś dotknąłem,Mylisz się co do moich korzeni,ale zapewniam Cię ,że mogę być dumny z przodków-oczywiscie nie będę pisał szczegółów,gdyż nie ma sensu dalsza polemika na ten temat.Pozatym proponuje czytać ze zrozumieniem.Ja przedstawiłem fakty,a jesli kogoś zabolała prawda to proponuję-apap ból-najlepiej na noc

Jestes bardzo zabawnym czlowiekiem. Zapewniasz mnie o swych warszawskich korzeniach, jednak problem polega na tym, ze twoje zapewnienia sa niewiele warte i kazdy moze powiedziec to samo o swoim pochodzeniu.
Domniemam, ze w prostej linii, twoj praszczur byl dzieckiem Warsa i Sawy, albo co bardziej prawdopodobne,protoplasta kopulowal z warszawska syrenka.
Ani to bylo polityczne ani higieniczne.
Pochlebiasz sobie, ze mogles mnie w jakikolwiek sposob dotknac, piszac na forum te brednie?
Warszawski szowinizm terenowy jest mi dobrze znany, oskarzanie ludnosci naplywowej o cale zlo ktore sie dokonuje w tym pieknym miescie, jest daleko nieuprawnione i absurdalne.

Dodatkowo twierdzisz, ze przedstawiles fakty. Przeczytalem twoj post ponownie i zadnych faktow nie zauwazylem. Owszem, jest kilka zarzutow, ale opieraja sie one jedynie na subiektywnym odczuciu "warsiawiakow" przypuszczeniach i chciejstwie. Brak jakichkolwiek odniesien do badan naukowuch,
Ale mysle, ze skoro ty mnie zapewniasz. to musi to byc prawda, bo jak inaczej mozna odczytac intencje warszawiaka ( rodowitego)

Najbardziej ubawil mnie ten tekst: Każdemu wolno wybrać miejsce ,gdzie chce mieszkać i pracować,ale trzeba umieć się zachować-

Fajnie, ze zezwalasz na wybor miejsca, choc pod pewnymi warunkami. To jednak wciaz bardzo wspanialomyslnie z twojej strony.

W pierwszy poscie mogles wygladac na zaslepionego badz zindoktrynowanego, w drugim jestes juz tylko groteskowy. Proponuje nie popelniac trzeciego, bo moze sie okazac, ze dodatkowo jestes glupi. Jezeli jednak, zechcesz rozwiac moje obawy to zapraszam.( ostatnie zdanie to test )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
252 Posty
Kaśka N.
(factorytka)
Stały Bywalec
Warszawiacy...

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Michał K
(kurinag)
Wiking
Factorytka dobry film,może nie ze wszystkim się zgadzam,ale komentarz zrobiony zawodowo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok