Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Mateusz Nurzyński slovian slovian szoogun kurhun Wojtas D Jacek Chmielewski Damian Pik (30034 niezalogowanych)
9 Postów

(kasia20103)
Wiking
a po za tym , w wielu firmach obowiązkiem jest znajomość jezyka norweskiego I/ LUB angielskiego , w stopniu komunikatywnym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
2539 Postów
brzy dal
(brzydal)
Maniak
...a

po-za-tym

fajnie by bylo

znac swoj jezyk ojczysty...

p/s:
w stopniu zadowalajacym
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(kasia20103)
Wiking
dlaczego tak jest że polak polakowi nie pomoże, tylko jeszcze szpile wbija w plecy .
ludzie opanujcie sie , każdy tu przyjechał po zarobek.
jednym sie udaje znalezc prace , jednym nie.
a co do mojego jezyka ojczystego , zrozumiałeś moje przesłanie ? zrozumiałeś. i po co sie czepiasz szczegolow? chyba ci sie nudzi w tej norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
kasia20103 napisał:
dlaczego tak jest że polak polakowi nie pomoże, tylko jeszcze szpile wbija w plecy
a po co???? nuuuuuda w Norwegii straszna to i sie mozna ponabijac z sierot....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(kasia20103)
Wiking
ciekawe jaka z ciebie sierota byla jak pare lat temu przyjechales do polski , i zaczynales od zera jak my !
pewnie nikt ci nie pomogl , dlatego jestes taki a nie inny !
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
kasia20103 napisał:
ciekawe jaka z ciebie sierota byla jak pare lat temu przyjechales do polski , i zaczynales od zera jak my !
pewnie nikt ci nie pomogl , dlatego jestes taki a nie inny !

jestes smieszna dziewczynko..... ja mialem numer personalny i konto w banku juz w pierwszym tygodniu swojego pobytu w Norge... zanim znalazlem prace (tuz przed wakacjami!!! kilka lat temu!!!!) - mialem juz wypukla VISE!!!!! teraz masz prosta sprawe.... nie potrzebujesz pozwolen, zezwolen, masz polskie druki i rodakow w urzedach.. co Ty pierd***sz za farmazony ze jest ciezko????

trzeba miec jaja a nie wydmuszki.... nadal twierdze ze nowe gimbusowe alieny to ku**a sieroty.....

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 12  
Odpowiedz   Cytuj
40 Postów
Zdzisiek Kręcina
(KręcinaZeSzczecina)
Nowicjusz
Yatsek napisał:
nadal twierdze ze nowe gimbusowe alieny to ku**a sieroty.....
Bo jesteś kretynem. O czym zresztą świadczy fakt, że zamiast spać, o 3 w nocy, po pijaku, flugasz tu na "Alienów".

Yatsek napisał:
ja mialem numer personalny i konto w banku juz w pierwszym tygodniu swojego pobytu w Norge... zanim znalazlem prace (tuz przed wakacjami!!! kilka lat temu!!!!) - mialem juz wypukla VISE!!!!!
To cienki bolek jesteś. Ja w wieku 12 lat miałem już Paszport Polsatu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
604 Posty
Nicole po ojcu
(oppland)
Wyjadacz
Nie pamięta wół,jak cielęciem był

Jesli chodzi o język to czasu musi minac troche za nim zacznie się mówic komunikatywnie
lecz sa i ludzie ,którzy pracują kupe lat w Norge i nie znaja języka w ogóle
Dziwie sie tylko,że teraz kiedy robi sie co raz to gorsza lipa dla Polaków,ludzie przyjeżdżaja bez znajomosci językowej... norwedzy bardzo sceptycznie podchodza do takich ludzi i nie chętnie przyjmuja do pracy,a polacy,którzy maja tu firmy...hm to inna bajka oczywiscie,że i norweskie firmy CHAHMENT się zdarzaja....bez języka tutaj ani rusz,ani z praca ani w urzędach
więc Zycze wszystkim nowo przybyłym powodzenia i kuc język,bo to proritet tutaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów

(kasia20103)
Wiking
z tego co wiem zeby dostac vise norweską , musisz być zarejestrowany w norwegii . a żeby byc zarejestrowanym musisz miec prace i dom . Dom mam na siebie , tylko mam maly problem z praca , ale nie martw się o mnie wszystko bedzie dobrze , na tip top pracy nie potrzebuje , bo kase mam.
Co do jezyka , mam ksiązki ucze sie , a dodatkowo chce isc do szkoły tutejszej na kurs . )
bede się kuć
dziękuje za miłe słowa Oppland pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
kasia20103 napisał:
z tego co wiem zeby dostac vise norweską , musisz być zarejestrowany w norwegii

Oj, znowu cos przespalam: to teraz potrzebna jest wiza do Norwegii ?!

A moze tylko do Førde ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok