Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Refinansiering to nie tylko konsolidacja długów. Oszczędzić można nawet przy jednym kredycie Finanse i kredyty
Artykuł sponsorowany 04 czerwca 2018
08:00

Refinansiering to nie tylko konsolidacja długów. Oszczędzić można nawet przy jednym kredycie

Skomentuj
Często refinansowanie już jednej karty kredytowej może się opłacić. pxhere.com / CC0 Public Domain
Refinansowanie długów jest coraz popularniejszym sposobem na podreperowanie domowego budżetu, który w wielu domach nadszarpnięty jest przez raty kredytów lub inne zadłużenia. W ten sposób można nie tylko obniżyć miesięczne wydatki, ale też zmniejszyć łączną kwotę do spłaty.
O refinansowaniu powinny pomyśleć nie tylko osoby, które mają kilka zadłużeń – jest to korzystna opcja także dla tych z pojedynczym kredytem lub kartą kredytową.

Czym jest refinansowanie długów?

Refinansowanie długów (nor. refinansiering) to spłata poprzednich zadłużeń za pomocą nowego korzystniejszego kredytu. W praktyce oznacza to wzięcie kolejnego, większego kredytu, który pokrywa stare długi – spłacając zadłużenie, wyrabia się zdolność kredytową, dlatego można liczyć na lepsze warunki i niższe oprocentowanie. To szansa, by zaoszczędzić nawet tysiące koron. Dodatkowo refinansowanie ułatwia kontrolę nad wydatkami i zwiększa przejrzystość domowego budżetu.

Nawet przy jednym zadłużeniu

Mało osób wie, że refinansowanie może być świetnym rozwiązaniem nie tylko dla tych, którzy posiadają kilka zadłużeń – nawet w przypadku jednego kredytu lub jednej karty kredytowej warto jest pomyśleć o refinansieringu.

Wiele osób ma z początku małą zdolność kredytową, dlatego często decydują się wziąć kredyt na słabych warunkach z wysokim oprocentowaniem i długim okresem spłaty. Już po 6 miesiącach można jednak wnioskować o refinansowanie zadłużenia i otrzymać dużo lepsze warunki. Banki oferują niższe oprocentowanie lub skrócenie czasu spłaty na tych samych warunkach – w każdym przypadku łączny koszt kredytu może być jednak dużo niższy.

Czasem warto zmienić bank

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że refinansowanie nie ogranicza się tylko do konsolidacji długów w jednym banku. Często dobrze jest przejrzeć oferty innych placówek, które mogą zaoferować dużo korzystniejsze warunki. Można też skorzystać z oferty pośrednika, który w imieniu klienta wyśle wnioski kredytowe i wybierze najkorzystniejszą opcję wśród dostępnych na rynku.

Szansę na znalezienie lepszej propozycji mają nie tylko osoby, które zaciągnęły kredyt dawno temu – dotyczy to również osób ze stosunkowo nowym zadłużeniem.

Na to zwraca uwagę bank

Aby ubiegać się o kredyt z opcją refinansowania, wymogiem koniecznym jest zarejestrowany adres zamieszkania w Norwegii – warto zatem pamiętać, żeby po przeprowadzce uaktualnić swoje dane.

Banki, przygotowując ofertę, zwracają uwagę głównie na zatrudnienie i dochody kredytobiorcy. Im więcej się zarabia i im dłuższy jest staż pracy w jednej firmie, tym lepsze warunki mogą zostać przedstawione.

Aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu z opcją refinansowania, warto jest pomyśleć o dołączeniu do wniosku współkredytobiorcy – taką osobą może być współmałżonek, konkubent lub partner. Zawsze jest to jednak czynnik, który sprawia, że banki oferują kredyty na korzystniejszych warunkach.

Oto podstawowe wymagania, aby otrzymać kredyt z opcją refinansowania w Norwegii:
Wiek - Ukończone 20 lat
Meldunek - Zarejestrowany adres zamieszkania w Norwegii
Numer personalny - Wymagany jest stały numer personalny (fødselsnummer/personnummer)
- Nie można się ubiegać o kredyt z numerem tymczasowym (D-nummer)
Stały dochód - Należy przedstawić wstępne zeznanie podatkowe za ostatni rok (Skattemelding)
- Ostatni odcinek z pensji (lønnslipp) lub odcinek z NAV (potwierdzenie z systemu www.nav.no z zakładki Dine Utbetalinger) z tytułu sykepenger, dagpenger lub AAP
Reklama
Osoby mające pytania na temat kredytów w Norwegii zapraszamy do kontaktu:

Bezpłatna konsultacja telefoniczna MultiNOR:
pn-pt: 8:00-18:00
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt konsumencki<br /> do 500 000 NOK

Kredyt konsumencki
do 500 000 NOK

Eff.14,0%, 65000kr, 5 år, Etab.950kr, Tot.89093kr Reklama

Bliżej nas