Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegowie wykupili polską spółkę windykacyjną Finanse i kredyty

Norwegowie wykupili polską spółkę windykacyjną

Skomentuj

Norweska firma z branży usług finansowych, B2 Holding, kupiła w tym tygodniu polską spółkę windykacyjną Ultimo wartą ok. 21 miliardów koron.


Norweska spółka B2 Holding specjalizuje się w skupowaniu firm zajmujących się odzyskiwaniem długów w krajach skandynawskich oraz bałtyckich. Kupno spółki Ultimo to do tej pory największa transakcja norweskiego B2 Holding. Eksperci oceniają, że transakcja mogła zostać dokonana za ok. 1,7 miliarda koron. Zarząd nie chce jednak komentować kwoty zakupu.Ekspansja na Europę Wschodnią

Zakup polskiej spółki to początek planowanej ekspansji firmy na rynki europejskie. Planujemy wchodzić na nowe rynki w Europie Wschodniej, z wyjątkiem Rosji i Ukrainy, mówi Jon H. Nordbrekken, szef zarządu B2 Holding i dodaje, że Polska jest jednym ze strategicznych rynków dla B2 Holding.


MN
foto: infor.pl 

Świetny zakup

Ultimo jest jedną z dwóch wiodących polskich spółek zajmujących się kupnem i windykacją należności. Działanie spółki polega na nawiązywaniu kontaktu z osobami zadłużonych i oferowaniu im indywidualnych rozwiązań problemu niespłaconych zobowiązań. Ultimo jest właścicielem 10,5 mld polskich złotych zadłużenia (ok. 21 mld koron norweskich), są to głównie wierzytelności konsumenckie. Biorąc pod uwagę, że duża część długów, które posiada Ultimo, nigdy nie zostanie spłacona, realna wartość spółki jest znacznie niższa. Nazwa spółki Ultimo zostanie zachowana.Rozwiązanie europejskiego kryzysu zadłużenia? 

Na swojej stronie spółka Ultimo informuje, że „B2Holding jest wiodącą grupą na rynku zakupu i windykacji wierzytelności w Skandynawii i Europie Środkowo-Wschodniej. Tym samym Holding aktywnie uczestniczy w rozwiązywaniu europejskiego kryzysu zadłużenia.” Co myślicie o takich rozwiązaniach? Czy faktycznie pomogą rozwiązać kryzys finansowy w Europie?Portfel
foto: LoboStudioHamburg/pixabay.comŹródło: Dagens Næringsliv, Hegnar.no, Ultimo.pl
Źródło zdjęcia frontowego: fotolia - royalty free


Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt konsumencki<br /> do 500 000 NOK

Kredyt konsumencki
do 500 000 NOK

Eff.14,0%, 65000kr, 5 år, Etab.950kr, Tot.89093kr Reklama

Bliżej nas