Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Czytelnia

Mieszkańcy Bergen nie sortują odpadów

marta.domzalska@mojanorwegia.pl

27 lutego 2014 09:24

Udostępnij
na Facebooku
1
Mieszkańcy Bergen nie sortują odpadów


Sprawdźcie co znalazł BIR (Buerau of International Recycling), sprawdzając uczciwość Bergeńczyków.


W zeszłym tygodniu BIR przeprowadził analizę odpadów produkowanych przez mieszkańców Bergen. Okazało się, że zużyte pieluchy, lakiery do paznokci i baterie należą do rzeczy, które niesłusznie wypełniają miejsca, zajmujące się odzyskiwaniem plastiku.

Raport, który BIR ma napisać na podstawie przeprowadzonej analizy nie jest jeszcze ukończony, ale mimo to można już mówić o dużych odstępstwach od normy. W niektórych miejscach, gdzie poddawany recyklingowi miał być wyłącznie plastik, około 60% odpadów stanowiły te wykonane z innych tworzyw.

 

recyclingwikipedia.org


Odpady zanieczyszczają odpady

„Odchylenia od normy były bardzo rozległe, a tym samym wyniki zniechęcające. Wiele ze znalezionych przedmiotów nigdy nie była plastikiem i nigdy nim nie będzie” – powiedziała Tina Skudal, doradca ds. komunikacji BIR. Opowiadając o niechcianych znaleziskach, kobieta wymienia wiele toreb z nieposortowanymi odpadami oraz reklamówki zawierające wyłącznie zużyte pieluchy.

Pracownicy BIR odwiedzili wiele sortowni śmieci, a wiele z nich nie spełniało norm. Zwłaszcza w spółdzielniach mieszkaniowych, sortowanie odpadów nie odbywało się zgodnie z zasadami.

 

recycling symbol

wikipedia.org


Brak oddzielnych sortowni

Nieprzestrzeganie zasad dotyczących odpowiedniego sortowania odpadów, które dzięki interwencji BIR ujrzało światło dzienne, jest prawdopodobnie przyczyną istnienia wspólnych sortowni dla różnych odpadów. W takiej sytuacji, trudno jest utrzymać porządek i np. plastik zanieczyszczany jest przez inne odpady.

 

Ceny plastiku, który jest zanieczyszczony innymi odpadami są redukowane do minimum.

 

rececling

 wikipedia.org

 

 




Źródła: bt.no / bir.no / wikipedia.org

Zdjęcie slajderowe: wikipedia.org




Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Jon Doe

28-02-2014 10:28

Ciekawe czy jest drewno które zostało plastikiem, a później było amelinium?

Gender może by tak w branży odpadów zaczęło działać

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok