Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
1
Skomentuj
Czytelnia

4 główne powody, dla których Norweg rzuci pracę

Aftenposten podało dziś wyniki badania agencji Kelly Service przeprowadzonego wśród norweskich pracowników. Wyjawiło ono najczęstsze powody rezygnacji Norwegów z pracy. Pierwsza czwórka to: zła komunikacja w miejscu pracy, niskie morale pracowników, brak możliwości awansu oraz złe kierownictwo.

W badaniu wzięło udział 2360 Norwegów. Aż 23% z nich odpowiedziało, że najmocniejszym argumentem do rzucenia przez nich pracy byłaby zła komunikacja z innymi pracownikami w miejscu pracy.

19% podało jak najbardziej prawdopodobną przyczynę odejścia niskie morale wśród pracowników. Zaraz za tym plasują się praktycznie ex aequo brak możliwości awansu oraz złe kierownictwo.

Tylko 5% badanych odpowiedziało, że mogłoby odejść z pracy z powodu stresu. Jeszcze mniej, bo tylko 3% wymienia zmartwienie reputacją przedsiębiorstwa, jako przyczynę rzucenia pracy.

W tej samej ankiecie Norwegowie podawali, co jest dla nich najważniejsze przy wyborze pracy oraz w jaki sposób najlepiej ich do niej zachęcić i zaangażować. 35% odpowiedziało, że priorytetem jest ciekawa i wymagająca praca. 31% badanych wymieniło dodatkowe i lepsze szkolenie zawodowe. Na trzecim miejscu z 14% odpowiedzi ankietowanych plasuje się wyższa pensja.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Dawid S
Dawid S 11-03-2010 21:27

te statystyki w zupełności przekładają się na firmę w której pracuję, ale nie dotyczą tylko norwegów ale i obcokrajowców, tylko że ci ostatni rzadziej odchodzą.
Osobiście mam styczność z tymi problemami, ale nie zamierzam rzucać pracy

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas