Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polsko-Norweska Akademia Muzyczna Młodych


Studentki z Barratt Music Institute w Oslo:
Nadja Kalmykowa (od lewej) i Magnghlid Skomed
Foto: Svarre Chr. Jarlid

Na zakończenie kursów mistrzowskich „Polsko-Norweska Akademia Muzyczna Młodych", zaprasza w piątek 29 X , do  Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, o  godz. 19.00 na  koncert Polsko - Norweskiej Orkiestry Kamerelnej.

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie jako partner przedsięwzięcia bierze udział w projektcie "Polsko-Norweska Akademia Muzyczna Młodych", który jest wspólną inicjatywą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie oraz Barratt - Due MusikInstitutt w Oslo. Projekt, skierowany do najbardziej utalentowanej muzycznie młodzieży, w Polsce i Norwegii.

Głównym celem projektu jest przygotowanie innowacyjnego, autorskiego programu kształcenia dla młodych muzyków, który optymalnie wykorzystuje możliwości stwarzane przez istniejące zaplecze artystyczne, i uzupełnia je elementami, będącymi efektem refleksji nad potrzebami współczesnego szkolnictwa artystycznego. Program został skonstruowany tak, by w szczególny sposób podkreslić  współprace polsko-norweską na wszelkich płaszczyznach; zawiera prezentacje dziedzictwa narodowego i współczesnego potencjału artystycznego, zródeł i inspiracji muzycznych, kontaktów norwesko-polskich i ich wspólnych fascynacji.

Formuła projektu oparta jest na czterech modułach wyznaczajacych główne priorytety programu i obecnych we wszystkich wydarzeniach projektowych:

"ARS LONGA" to warsztaty i klasy mistrzowskie, koncerty i udział w festiwalach - czyli klasyczna formuła wydarzen, podczas których uczniowie beda rozwijac swoje umiejetnosci pod okiem najlepszych pedagogów

"CIVIS TOTIUS MUNDI" to kształcenie postaw tolerancji i wzajemnego zrozumienia, wspólna praca w miedzynarodowych zespołach kameralnych i orkiestrze, wymiana doswiadczen podczas warsztatów komunikacji miedzykulturowej, analizowanie spuscizny historycznej i kulturowej obydwu krajów.

"GENIUS LOCI" to powrót do zródeł tradycji muzycznej w Norwegii i Polsce: skrzypce hardanger i złóbcoki, rytmika tanców ludowych i ich wykorzystanie w dziełach najwiekszych mistrzów, koncerty w domach najwiekszych mistrzów: Zelazowej Woli, Zakopanem, Troldhaugen i Lysoen.

"SIGNUM TEMPORIS" to wyjscie naprzeciw zmieniajacej sie rzeczywistosci i potrzebom młodego pokolenia. Klasy improwizacji, kompozycji, komplementarnosci obrazu i dzwieku, spotkania z miedzynarodowymi gwiazdami róznych nurtów muzycznych, dyskusje nt. rynku muzycznego i savoir vivreu uwidocznia role osobowosci w sztuce.


MN/Informacja prasowa
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok