Polscy miłośnicy ptasiej telewizji

Drugi sezon
Rozpoczął się drugi sezon TjeldTV, programu, który ukazuje życie ptaka zwanego Ostrygojadem zwyczajnym, i już okazał się wielkim sukcesem. To dość zadziwiające, ponieważ jedyne, co wydarzyło się do tej pory to pojawienie się trzech jaj zniesionych przez Ostrygojada.
wikipedia.org
Tysiące fanów
- Liczba kliknięć zbliża się do 133 tysięcy, co oznacza, że telewizja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy już 35 tysięcy fanów, którzy odwiedzali naszą stronę wiele razy – mówi Martin Fossland zajmujący się tworzeniem programu.
Fossland ma dostęp do wszystkich ważnych danych, może śledzić liczbę użytkowników oraz wie z jakich krajów pochodzą. Ma więc pełny wgląd w to, kto śledzi losy pary Ostrygojadów i trzech jaj, którymi się opiekują.
wikipedia.org
Norwegia i Szwecja w czołówce
- Nie wiem kim dokładnie są nasi użytkownicy, ale wiem gdzie znajdują się komputery, z których korzystają. Z moich obserwacji wynika, że większość pochodzi oczywiście z Norwegii. Szwedzkich widzów mamy aż 1281 – opowiada Fossland.
Polska na 3. miejscu
Nieco zaskakujący jest fakt, że Polska ze swoimi 903 kliknięciami znalazła się na trzecim miejscu, zaraz za Norwegią i Szwecją. Najprawdopodobniej chodzi tu o Polaków, którzy przyjechali do Norwegii w celach zarobkowych i być może tak spodobała im się idea programu, że oglądają go nawet w swojej ojczyźnie.
namdalsavisa.no
Fani z 20 krajów
Do tej pory stronę TjeldTV odwiedziły osoby z aż 20 krajów, nawet tych dość egzotycznych.
- Mamy dziesięciu fanów z Peru, 36 z Izraela i aż 76 ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – mówi Fossland, który nie może wyjść z podziwu dla popularności, jaką zyskała para Ostrygojadów - Hjørdis i Hjalmar.
Czat
Osoby śledzące TjeldTv z wielką chęcią komunikują się na czacie. Cały czas, przez całą dobę pojawiają się nowe komentarze na temat tego, co akurat się dzieje.
- To naprawdę bardzo miłe grono. Mam wrażenie, że wielu z rozmówców zna się także prywatnie – mówi Fossland.
wikipedia.org
Jedną z osób, które angażują się w częste czatowanie jest użytkownik Birger Thr., czyli Birger Andresen.
- Na co dzień zajmuję się badaniami nad Ostrygojadami. Wiele razy zdarzyło się, że ktoś pytał który z ptaków to samiec, a który samica. Zrobiłem więc listę różnic i wszystko stało się jasne – mówi Andersen.
Korzystając z printscreenów, Andersenowi udało się porównać ptaki z obu sezonów i okazało się, że w obu występuje ta sama para Ostrygojadów - Hjørdis i Hjalmar.
Źródła: namdalsavisa.no / wikipedia.org
Zdjęcie slajderowe: wikipedia.org

To może Cię zainteresować