Prowadzący program „P3" chciał sprawdzić, jak to jest pracować po pijaku. Ispiracją był incydent z pijanymi pilotam AirBaltic.
1 trzeźwy na pięciu pijanych
Nie dalej jak wczoraj media obiegła wiadomość o dwóch pijanych pilotach łotewskich linii lotniczych AriBaltic. Lot z Oslo na Kretę został odwołany po tym, jak zaniepokojeni zachowaniem załogi pasażerowie wezwali policję. Okazało się, że tylko jedna osoba z pięcioosobowej grupy pracowników AirBaltic była trzeźwa...
fot. commons.wikimedia.org
1,3 promila w 90 minut
Ta sytuacja zainspirowała Ronny'ego Brede Aase, prowadzącego program „P3" na kanale NRK, do wykonania pewnego eksperymentu. Aase w ciągu 90 minut wypił ponad siedem piw i dwa szoty tequili. W ten sposób uzyskał poziom 1,3 promila alkoholu we krwi. Szefowa działu humoru i rozrywki NRK Vilde Batzer zdradziła, że wszystko zostało przez nią opłacone. Zapewniła również, że Aase cały czas był pod opieką lekarza.
Poniżej można obejrzeć, jak Ronny krok po kroku doprowadził się do stanu alkoholowego upojenia:
Facebookowa zapowiedź
„Pilot samolotu AirBaltic był w pracy odpowiedzialny za 100 pasażerów, mając 1,35 promila. Ile to w zasadzie jest? Jak się właściwie czuje człowiek, gdy ma 1,35 promila? My w P3morgen zastanowimy się, co to znaczy. Teraz sprawdzamy, czarno na białym, jak duży ma to wpływ na zachowanie i radzenie sobie w pracy. I to w pracy, gdzie konsekwencje dla innych są takie, jak dla nas samych. Ronny musi więc doprowadzić się do stanu 1,35 promila w ramach dzisiejszego programu, żeby zobaczyć jak to jest. Zostańcie z nami do 9!", możemy przeczytać na stronie programu na Facebooku.
Styrmannen på Air Baltic-flyet var på jobb med ansvar for over 100 passasjerar, med 1,35 i promille. Kor mykje er det?...
Reakcje na eksperyment były różne, niektóre bardzo pozytywne, inne sceptyczne. Pojawiło się kilka komentarzy, czy w ogóle powinno doprowadzać się do tego, że pracownik upaja się alkoholem w miejscu pracy. Jednak większość głosów, które pojawiły się w opinii publicznej, usprawiedliwiła pomysł, który był jednorazowym eksperymentem.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
17-08-2015 06:50
0
-2
Zgłoś
14-08-2015 21:56
0
0
Zgłoś
14-08-2015 21:11
0
0
Zgłoś
14-08-2015 19:31
0
-1
Zgłoś