Artykuł sponsorowany

VPN - najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie swoich działań w sieci

Express VPN

13 listopada 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Korzystanie z sieci VPN chroni przed atakami hakerów. stock.adobe.com/standardowa/Denys Prykhodov

VPN (wirtualna sieć prywatna) to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie własnego ruchu w internecie i ukrycie tożsamości online.

Wyszukuj informacje przez bezpieczne połączenie

Z Polski do Norwegii najłatwiej dostać się oczywiście samolotem. Ceny biletów lotniczych w czasie pandemii koronawirusa ulegają dużym wahaniom. Oczywiście mniej osób decyduje się na podróż w celach turystycznych, przez co stawki powinny spadać, ale z drugiej strony linie lotnicze oferują mniej połączeń, co z kolei przekłada się na wzrost cen. Najlepiej porównać oferty w jednej ze znanych wyszukiwarek, a także skorzystać z opcji zmiany wirtualnej lokalizacji komputera poprzez usługę VPN i porównać ofertę w innych krajach.

Jak powiedział wiceprezes ExpressVPN Harold Li, witryny turystyczne często przedstawiają wycenę, która może się różnić w zależności od historii przeglądania i fizycznej lokalizacji. Użytkownicy mogą czasami zobaczyć różne ceny za ten sam lot lub hotel w tych samych dniach, w zależności od tych informacji. Usuwając pliki cookie w przeglądarce, kierując ruch internetowy przez inną lokalizację za pomocą serwera proxy i wyszukując w trybie incognito zdarza się, że ceny lotów różnią się o kilkaset złotych.

Koronawirus - aktualne ograniczenia

Zarówno krajowe, jak i lokalne wytyczne związane z koronawirusem i podróżowaniem po Norwegii zmieniają się często i z krótkim wyprzedzeniem. Biorąc pod uwagę zmienną sytuację na całym świecie, trzeba sprawdzić aktualne ograniczenia w momencie zakupu lotu. Na oficjalnej stronie Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (NIPH) znaleźć można aktualną mapę i listę krajów oraz regionów, które są zwolnione z kwarantanny. Według miejscowej Służby Bezpieczeństwa Policji (PST), obecnie obowiązuje stopień zagrożenia terrorystycznego na poziomie „możliwe”.

Bezpieczna podróż w dobie pandemii - zalecenia

Podczas podróży zaleca się płacenie kartą zamiast gotówką, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem. Najlepiej korzystać z karty umożliwiającej płatności zbliżeniowe, ponieważ pozwala na sfinalizowanie zakupu bez dotykania terminala płatniczego. Niektóre sklepy, restauracje i w ogóle nie akceptują teraz płatności gotówkowych.

Należy również przestrzegać oczywistych wskazówek dotyczących środków ostrożności, takich jak częste mycie rąk i zachowanie dystansu od innych osób. Więcej informacji na temat tego, kto może podróżować do Norwegii, jak się bezpiecznie dostać do kraju, zasady odbywania kwarantanny oraz najczęstsze pytania i odpowiedzi można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Norweskiego Urzędu Imigracyjnego (UDI).

Zmieniając adres IP za pomocą VPN, możesz ukryć swoją tożsamość przed stronami internetowymi, aplikacjami i usługami, które chcą cię śledzić. Dobre sieci VPN, dzięki silnemu szyfrowaniu, ukrywają również twoją aktywność przed dostawcą usług internetowych, operatorem telefonii komórkowej i każdą inną osobą, która może być zainteresowana tym, co robisz w Internecie.

Przydatne porady zdrowotne, dodatkowe linki i inne istotne informacje znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Urzędu ds. Zdrowia, a najnowsze informacje i porady dotyczące sytuacji koronawirusa na oficjalnej stronie norweskiego rządu oraz Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego (NIPH). Osobną stronę utworzono również dla osób wybierających się do Norwegii na narty w czasach koronawirusa - Fnugg.no.
Gość
Wyślij


Facebook Messenger YouTube Instagram