Artykuł sponsorowany

Udana emigracja zarobkowa, czyli jak oszczędzać na obczyźnie

InternetowyKantor.pl

10 września 2021 09:00

Udostępnij
na Facebooku
3
Udana emigracja zarobkowa, czyli jak oszczędzać na obczyźnie

InternetowyKantor.pl pomaga zaoszczędzić pieniądze osobom, które pracują na obczyźnie. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Norwegia często staje się celem emigracji zarobkowej Polaków ze względu na wysokie średnie wynagrodzenia i wygodną, bo bliską, lokalizację. InternetowyKantor.pl podpowie, jak można zaoszczędzić na emigracji, aby praca na obczyźnie przynosiła jeszcze większe efekty finansowe.

Przyjrzyj się swoim wydatkom

Eksperci InternetowyKantor.pl zaznaczają, że świadomość wydatków, jakie już mamy, jest kluczowa, by odpowiednio zarządzać swoim budżetem. Jeśli pieniądze w tajemniczy sposób nam się rozpływają, to znak, że warto skupić się na śledzeniu wydatków. W tym celu znajdź miejsce, w którym będziesz zapisywać wartość każdego poczynionego zakupu lub płatności – możesz zbierać te kwoty w zeszycie, arkuszu kalkulacyjnym albo najwygodniej – w aplikacji na telefonie, bo zawsze będziesz ją mieć przy sobie. Nie pomijaj żadnych wydatków – ani tych dużych jak np. czynsz czy paliwo, ani tych małych np. ciastek za kilka koron. Pod koniec miesiąca przeanalizuj swoje wydatki, najlepiej dzieląc je na kategorie, a następnie wyciągnij z tego podsumowania wnioski.

Poszukaj oszczędności w swojej codzienności

Tymi wnioskami może być na przykład to, że dość często wydajesz pieniądze bez większego namysłu, np. kupując niepotrzebne ubrania czy gotowe obiady w pracy, które są droższe od dań przygotowywanych w domu. Z poważniejszych kwestii – może się okazać, że za dużo, w stosunku do wysokości pensji, wydajesz na swoje lokum. Jeśli zależy Ci na zdobyciu dużych oszczędności na emigracji, warto przemyśleć, czy mniejsze mieszkanie lub wynajęcie czegoś w tańszej dzielnicy wchodzi w grę. Jeśli większość Twoich wydatków stanowią opłaty za dojazdy, możesz poszukać tańszego transportu np. zabierając się do pracy z kolegą, z którym podzielisz się kosztami za paliwo lub kupując bilet okresowy na komunikację zbiorową.

Może się okazać, że dość dużo pieniędzy wydajesz na zakupy spożywcze. Możesz się wtedy zastanowić, czy jesteś w stanie lepiej planować posiłki, aby mniej żywności się marnowało albo celowo korzystać z promocji. W taki sposób warto przeanalizować każdą kategorię wydatków i zdecydować, na jakie zmiany jesteśmy gotowi, a jakie nie są dla nas osiągalne.

Drobne wydatki a oszczędzanie na emigracji

Powyższe decyzje są dość poważne i nie oszukujmy się – wymagają dużego zaangażowania i samozaparcia. W życiu każdego jest jednak sporo drobnych wydatków, które powtarzane regularnie i zsumowane ze sobą znacznie wpływają na wielkość naszego budżetu pod koniec miesiąca. Mogą to być subskrypcje platform do oglądania filmów, gazet czy opłaty za telefon lub internet. Jeśli zależy Ci na oszczędzaniu, warto zastanowić się, czy możesz z nich zrezygnować lub wybrać usługi konkurencji, która będzie miała tańszą ofertę. Innym przykładem regularnych, a zbędnych wydatków, jest wymiana walut i przelewy zagraniczne. Jeśli regularnie wysyłasz część zarobków do Polski, narażasz się na dodatkowe koszty związane z przewalutowaniem i samym przelewem zagranicznym.

Narzędzia przydatne w oszczędzaniu na emigracji

Aby uniknąć zbędnych wydatków, warto zmienić zwykłe transfery bankowe na korzystanie z usług kantorów online, takich jak InternetowyKantor.pl. Serwis ten umożliwia wykonywanie szybkich i tanich przelewów z Norwegii do Polski w prosty i wygodny sposób. InternetowyKantor.pl jest platformą do wymiany walut, której operator ma licencję KNF na świadczenie usług płatniczych, co potwierdza bezpieczeństwo transakcji i to, że jest to serwis godny zaufania. Korzystając z InternetowyKantor.pl, przy każdej wymianie możesz zaoszczędzić aż kilka procent kwoty, którą chcesz przewalutować, w porównaniu do takiej samej transakcji w banku. To, ile zaoszczędzisz, możesz sprawdzić, wykorzystując kalkulator walutowy na stronie serwisu.

Na pozornie niewielkich oszczędnościach można naprawdę wiele zyskać i tym samym sprawić, że emigracja zarobkowa jeszcze lepiej spełni Twoje oczekiwania. Skupienie się na pracy oraz unikanie zbędnych wydatków pomoże osiągnąć to, do czego dążysz, niezależnie do tego, czy jest to poduszka finansowa, spłata zobowiązań czy po prostu lepszy standard życia.
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


MałeMi

10-09-2021 20:59

Udana emigracja zarobkowa, czyli jak oszczędzać na obczyźnie..?
Nie płacić w norwegi za bramki

PC89

10-09-2021 19:27

Super partia

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram